Blizzard zmírnil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného

Blizzard zmírnil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
, , aktualita
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
K oblíbeným
reklama
Hráč a streamer Chung ‘Blitzchung’ Ng Wai se věnuje především hře Hearthstone od společnosti Blizzard a nedávno se nechal právě na turnaji Hearthstone Grandmasters slyšet, že podporuje protestující v Hongkongu. Dostal trest v podobě ročního banu a rovněž mu byly odepřeny vyhrané peníze v turnaji, což veřejnost viděla jako příliš tvrdý trest, který si spojila s tím, že Activision Blizzard je zčásti vlastněn čínským Tencentem. Je ovšem pravda, že politika by se do herních turnajů míchat neměla, ale další věc otázka je ta, jaká by měla přijít reakce a zda je všem měřeno stejným metrem.
 
 
Svůj trest dostali i dva komentátoři, kteří se po slovech Blitzchunga raději ukryli za monitory a ihned poté byl stream přerušen a nahrazen reklamou. Asi se komentátoři neměli zároveň pochechtávat, ale oficiálně byli na půl roku zbaveni možnosti podílet se na turnajích proto, že prý nedokázali rozhovor vést správným směrem. 
 
Blizzard nyní tvrdí, že za původním rozhodnutím o udělení trestů nehrála Čína žádnou roli. Problém je ale ten, že slovu této firmy se nyní jednoduše nedá věřit, když se bouří její vlastní zaměstnanci a ona nám nepokrytě lže o tom, co způsobilo nefunkčnost systému pro ověření totožnosti uživatele, který si chce zrušit účet. Rušení účtů na Blizzardu se totiž začalo projevovat jako hromadná reakce hráčů na celou kauzu a firma tomu začala bránit, přičemž se schovávala za jisté technické potíže, ale to je už dobře známý trik.
 
 
Prudká reakce přišla také z celé komunity Hearthstone, v níž ohlásila bojkot či rovnou konec řada streamerů a jiných aktivních členů. Na to se prezident Blizzardu J. Allen Brack ozval a vypustil do světa prohlášení, dle nějž byl ban pro Blitzchunga zkrácen na půl roku a dokonce mu byly vráceny i vyhrané peníze. A zároveň přišlo ono upozornění, že Čína s tím nemá absolutně co do činění a žádný tlak z její strany nepřišel. To jistě ani nemusel, mohla za tím být prostě jen "proaktivní" snaha Blizzardu nedráždit investory.
 
pravidla, která měl Blitzchung porušit, opravdu to udělal voláním po svobodě pro Hongkong? 
 
Nyní vedení firmy asi hledá způsob, jak proplout středem a nenaštvat pokud možno nikoho, čili Blitzchung musí být potrestán a komunita hráčů uklidněna. A možná že nyní v Blizzardu tak moc snaží zachránit, co se dá, že byl přehlédnut pokus amerického univerzitního týmu si také vysloužit ban. 
 
 
 
Tým z Univerzity ve Washingtonu během streamovaného turnaje podpořil protesty v Hongkongu a vyzval k bojkotu Blizzardu. Jaká přišla reakce? Veskrze žádná a tým mohl postoupit dále, neboť mu byl oficiálně přidělen další zápas, což už se rozhodl ignorovat


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD uvedlo dva nové mobilní Zeny s 6W TDP AMD uvedlo dva nové mobilní Zeny s 6W TDP
Pro velmi levné notebooky určené např. do školství jsou určené dva nové mobilní procesory společnosti AMD, 3015e a 3020e. Ty sice nepřesvědčí vysokým výkonem, potěší však nízkou spotřebou. Slibují 6W TDP.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple aktualizuje iMac, dostává Intel Core 10. generace Apple aktualizuje iMac, dostává Intel Core 10. generace
Apple dnes představil aktualizované počítače iMac. Ty ještě nedostaly připravované procesory s architekturou ARM, ale CPU Intel Core 10. generace. Máme i vyšší grafický výkon nebo lepší Full HD webkameru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Aya Neo: PC zkřížené s kapesní herní konzolí vsadí na AMD Ryzen Renoir Aya Neo: PC zkřížené s kapesní herní konzolí vsadí na AMD Ryzen Renoir
Na první pohled může připomínat Nintendo Switch, ale ve skutečnosti umožňuje spustit hry pro Windows. Řeč je o prototypu Aya Neo, který v sobě kombinuje handheld a mini PC. Jaké jsou parametry?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Fanoušek vytvořil video z Diabla II ve 4K/60p pomocí umělé inteligence Fanoušek vytvořil video z Diabla II ve 4K/60p pomocí umělé inteligence
Na remasterovanou verzi legendární počítačové hry Diablo II si ještě musíme počkat, nicméně jeden z fanoušků už vytvořil video, jak by hra mohla vypadat ve 4K rozlišení. Pomohla mu s tím umělá inteligence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře