Blizzard zmírnil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného

Blizzard zmírnil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
, , aktualita
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
K oblíbeným
reklama
Hráč a streamer Chung ‘Blitzchung’ Ng Wai se věnuje především hře Hearthstone od společnosti Blizzard a nedávno se nechal právě na turnaji Hearthstone Grandmasters slyšet, že podporuje protestující v Hongkongu. Dostal trest v podobě ročního banu a rovněž mu byly odepřeny vyhrané peníze v turnaji, což veřejnost viděla jako příliš tvrdý trest, který si spojila s tím, že Activision Blizzard je zčásti vlastněn čínským Tencentem. Je ovšem pravda, že politika by se do herních turnajů míchat neměla, ale další věc otázka je ta, jaká by měla přijít reakce a zda je všem měřeno stejným metrem.
 
 
Svůj trest dostali i dva komentátoři, kteří se po slovech Blitzchunga raději ukryli za monitory a ihned poté byl stream přerušen a nahrazen reklamou. Asi se komentátoři neměli zároveň pochechtávat, ale oficiálně byli na půl roku zbaveni možnosti podílet se na turnajích proto, že prý nedokázali rozhovor vést správným směrem. 
 
Blizzard nyní tvrdí, že za původním rozhodnutím o udělení trestů nehrála Čína žádnou roli. Problém je ale ten, že slovu této firmy se nyní jednoduše nedá věřit, když se bouří její vlastní zaměstnanci a ona nám nepokrytě lže o tom, co způsobilo nefunkčnost systému pro ověření totožnosti uživatele, který si chce zrušit účet. Rušení účtů na Blizzardu se totiž začalo projevovat jako hromadná reakce hráčů na celou kauzu a firma tomu začala bránit, přičemž se schovávala za jisté technické potíže, ale to je už dobře známý trik.
 
 
Prudká reakce přišla také z celé komunity Hearthstone, v níž ohlásila bojkot či rovnou konec řada streamerů a jiných aktivních členů. Na to se prezident Blizzardu J. Allen Brack ozval a vypustil do světa prohlášení, dle nějž byl ban pro Blitzchunga zkrácen na půl roku a dokonce mu byly vráceny i vyhrané peníze. A zároveň přišlo ono upozornění, že Čína s tím nemá absolutně co do činění a žádný tlak z její strany nepřišel. To jistě ani nemusel, mohla za tím být prostě jen "proaktivní" snaha Blizzardu nedráždit investory.
 
pravidla, která měl Blitzchung porušit, opravdu to udělal voláním po svobodě pro Hongkong? 
 
Nyní vedení firmy asi hledá způsob, jak proplout středem a nenaštvat pokud možno nikoho, čili Blitzchung musí být potrestán a komunita hráčů uklidněna. A možná že nyní v Blizzardu tak moc snaží zachránit, co se dá, že byl přehlédnut pokus amerického univerzitního týmu si také vysloužit ban. 
 
 
 
Tým z Univerzity ve Washingtonu během streamovaného turnaje podpořil protesty v Hongkongu a vyzval k bojkotu Blizzardu. Jaká přišla reakce? Veskrze žádná a tým mohl postoupit dále, neboť mu byl oficiálně přidělen další zápas, což už se rozhodl ignorovat


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek