Blizzard zmírnil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného

Blizzard zmírnil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
, , aktualita
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
K oblíbeným
reklama
Hráč a streamer Chung ‘Blitzchung’ Ng Wai se věnuje především hře Hearthstone od společnosti Blizzard a nedávno se nechal právě na turnaji Hearthstone Grandmasters slyšet, že podporuje protestující v Hongkongu. Dostal trest v podobě ročního banu a rovněž mu byly odepřeny vyhrané peníze v turnaji, což veřejnost viděla jako příliš tvrdý trest, který si spojila s tím, že Activision Blizzard je zčásti vlastněn čínským Tencentem. Je ovšem pravda, že politika by se do herních turnajů míchat neměla, ale další věc otázka je ta, jaká by měla přijít reakce a zda je všem měřeno stejným metrem.
 
 
Svůj trest dostali i dva komentátoři, kteří se po slovech Blitzchunga raději ukryli za monitory a ihned poté byl stream přerušen a nahrazen reklamou. Asi se komentátoři neměli zároveň pochechtávat, ale oficiálně byli na půl roku zbaveni možnosti podílet se na turnajích proto, že prý nedokázali rozhovor vést správným směrem. 
 
Blizzard nyní tvrdí, že za původním rozhodnutím o udělení trestů nehrála Čína žádnou roli. Problém je ale ten, že slovu této firmy se nyní jednoduše nedá věřit, když se bouří její vlastní zaměstnanci a ona nám nepokrytě lže o tom, co způsobilo nefunkčnost systému pro ověření totožnosti uživatele, který si chce zrušit účet. Rušení účtů na Blizzardu se totiž začalo projevovat jako hromadná reakce hráčů na celou kauzu a firma tomu začala bránit, přičemž se schovávala za jisté technické potíže, ale to je už dobře známý trik.
 
 
Prudká reakce přišla také z celé komunity Hearthstone, v níž ohlásila bojkot či rovnou konec řada streamerů a jiných aktivních členů. Na to se prezident Blizzardu J. Allen Brack ozval a vypustil do světa prohlášení, dle nějž byl ban pro Blitzchunga zkrácen na půl roku a dokonce mu byly vráceny i vyhrané peníze. A zároveň přišlo ono upozornění, že Čína s tím nemá absolutně co do činění a žádný tlak z její strany nepřišel. To jistě ani nemusel, mohla za tím být prostě jen "proaktivní" snaha Blizzardu nedráždit investory.
 
pravidla, která měl Blitzchung porušit, opravdu to udělal voláním po svobodě pro Hongkong? 
 
Nyní vedení firmy asi hledá způsob, jak proplout středem a nenaštvat pokud možno nikoho, čili Blitzchung musí být potrestán a komunita hráčů uklidněna. A možná že nyní v Blizzardu tak moc snaží zachránit, co se dá, že byl přehlédnut pokus amerického univerzitního týmu si také vysloužit ban. 
 
 
 
Tým z Univerzity ve Washingtonu během streamovaného turnaje podpořil protesty v Hongkongu a vyzval k bojkotu Blizzardu. Jaká přišla reakce? Veskrze žádná a tým mohl postoupit dále, neboť mu byl oficiálně přidělen další zápas, což už se rozhodl ignorovat


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink
Satelity Starlink jsou malé a skladné, a tak si jich jeden Falcon 9 může vzít na palubu celou kopu, čili šedesát. Nyní se přitom podařilo další takovou várku dostat na oběžnou dráhu a učinit další krok ke zprovoznění připravované sítě.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax
Noctua nedávno dostala na trh nové procesorové chladiče Chromax Black a nyní je doplňují ventilátory a příslušenství Chromax. Máme tu konkrétně modely NF-A20, NF-A12x15, NF-A9, NF-A9x14 či NF-A8.
Včera, aktualita, Jan Vítek
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Včera, aktualita, Jan Vítek