Drama u Blizzardu: naštvaní zaměstnanci i hráči rušící účty

Drama u Blizzardu: naštvaní zaměstnanci i hráči rušící účty
, , aktualita
V reakci na zablokování účtu hráče s přezdívkou Blitzchung, který měl oblíbený především Hearthstone se začali bouřit nejen hráči, ale i někteří zaměstnanci Blizzardu. Toto drama se nyní navíc vyostřuje. 
K oblíbeným
reklama
Velice pikantně to celé působí především ve světle nedávno zmíněného zpytování svědomí, o němž se zmiňoval spoluzakladatel studia Blizzard. Nicméně je pravda, že šlo přece jen o jiné téma, ale pokud se nad sebou měli lidé ve studiu zamyslet kvůli tomu, jaký přístup zvolili při komunikaci s fanoušky ohledně Diabla, nyní k tomu mohou přibrat i Hearthstone. Přinejmenším někteří si to ale vzali k srdci, jak ukazuje následující reakce. 
 
 
Někteří zaměstnanci totiž měli u soch před budovou Blizzardu zakrýt heslo "Myslete globálně" a především pak "Každý hlas je důležitý". A o čem to vše je? Hráč s přezdívkou Blitzchung dostal ban ne kvůli některému z obvyklých důvodů, ale kvůli jeho veřejně sdělovaným názorům na situaci v Hong Kongu. Zde je také třeba poznamenat, že hry Blizzardu jsou zvláště v Číně velice oblíbeny, jsou navíc brány se vší vážností a čínský internetový gigant Tencent má svůj podíl ve firmě Activision Blizzard. Dále asi není třeba pokračovat. 
 
Blitzchung právě podpořil protestující v Hong Kongu, načež komentátoři vlevo sklonili své hlavy 
 
Řada hráčů tak viděla postup Blizzardu čistě jako snahu vyhovět tlakům seshora a studio tak dle nich jednoduše ohnulo hřbet a přijalo svou roli ve veskrze politické záležitosti namísto toho, aby v tomto ohledu zůstalo neutrální. 
 
Postupně se navíc rozšířila iniciativa pod hashtagem #BoycottBlizzard, která přiměla řadu uživatelů k tomu, aby začali rušit své účty. Pokud si přitom pamatujete na případ s lootboxy a hrou Battlefront II, tehdy společnost EA zareagovala na příval požadavků na zrušení předobjednávek prostě tak, že v tom lidem zabránila, respektive zrušila provoz stránek, které to umožňovaly provést automaticky a donutila lidi se pro daný účel spojit přímo se svými zaměstnanci, jichž samozřejmě nebylo k dispozici potřebné množství. Blizzard nyní provedl něco podobného, i když se snahou o maskování. 
 
 
Akorát včera večer totiž přestal fungovat ověřovací systém, bez nějž nelze zrušení účtu provést a Blizzard uvádí, že na tomto problému jeho inženýři pracují. 
 
 
Ostatně přístup a příklad firmy EA všem jasně ukázal, že podobným způsobem lze přečkat krušné časy do té doby, než se hráčská komunita zase zaměří na něco jiného a o původní téma přestane mít zájem. 
 
Poznámka na závěr:
 
 
Aktuálně je i v EU k dispozici jediná možnost ověření účtu pro jeho smazání: poskytnout Blizzardu ofocený průkaz totožnosti. Nicméně ověření pomocí kódu zaslaného na e-mail prokazatelně funguje, neboť osobně jsem se pomocí toho ke svému účtu nejdříve přihlásil. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše 2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše
Astronomové hlásí zajímavý objev, který může být pro leckoho podivný. Jedná se totiž o první známý asteroid, jehož oběžná dráha ani v jednom bodě nesahá za dráhu Venuše. Proč takových neznáme víc?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde
Nemilá zpráva pro natěšené zákazníky přichází od vývojářského studia CD Projekt Red, které ohlásilo, že očekávaný titul Cyberpunk 2077 nepřijde na trh na jaře, jak bylo původně slíbeno, ale o několik měsíců později. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář