Drama u Blizzardu: naštvaní zaměstnanci i hráči rušící účty
10.10.2019, Jan Vítek, aktualita
V reakci na zablokování účtu hráče s přezdívkou Blitzchung, který měl oblíbený především Hearthstone se začali bouřit nejen hráči, ale i někteří zaměstnanci Blizzardu. Toto drama se nyní navíc vyostřuje.
Velice pikantně to celé působí především ve světle nedávno zmíněného zpytování svědomí, o němž se zmiňoval spoluzakladatel studia Blizzard. Nicméně je pravda, že šlo přece jen o jiné téma, ale pokud se nad sebou měli lidé ve studiu zamyslet kvůli tomu, jaký přístup zvolili při komunikaci s fanoušky ohledně Diabla, nyní k tomu mohou přibrat i Hearthstone. Přinejmenším někteří si to ale vzali k srdci, jak ukazuje následující reakce.
Někteří zaměstnanci totiž měli u soch před budovou Blizzardu zakrýt heslo "Myslete globálně" a především pak "Každý hlas je důležitý". A o čem to vše je? Hráč s přezdívkou Blitzchung dostal ban ne kvůli některému z obvyklých důvodů, ale kvůli jeho veřejně sdělovaným názorům na situaci v Hong Kongu. Zde je také třeba poznamenat, že hry Blizzardu jsou zvláště v Číně velice oblíbeny, jsou navíc brány se vší vážností a čínský internetový gigant Tencent má svůj podíl ve firmě Activision Blizzard. Dále asi není třeba pokračovat.
Blitzchung právě podpořil protestující v Hong Kongu, načež komentátoři vlevo sklonili své hlavy
Řada hráčů tak viděla postup Blizzardu čistě jako snahu vyhovět tlakům seshora a studio tak dle nich jednoduše ohnulo hřbet a přijalo svou roli ve veskrze politické záležitosti namísto toho, aby v tomto ohledu zůstalo neutrální.
Postupně se navíc rozšířila iniciativa pod hashtagem #BoycottBlizzard, která přiměla řadu uživatelů k tomu, aby začali rušit své účty. Pokud si přitom pamatujete na případ s lootboxy a hrou Battlefront II, tehdy společnost EA zareagovala na příval požadavků na zrušení předobjednávek prostě tak, že v tom lidem zabránila, respektive zrušila provoz stránek, které to umožňovaly provést automaticky a donutila lidi se pro daný účel spojit přímo se svými zaměstnanci, jichž samozřejmě nebylo k dispozici potřebné množství. Blizzard nyní provedl něco podobného, i když se snahou o maskování.
Akorát včera večer totiž přestal fungovat ověřovací systém, bez nějž nelze zrušení účtu provést a Blizzard uvádí, že na tomto problému jeho inženýři pracují.
Ostatně přístup a příklad firmy EA všem jasně ukázal, že podobným způsobem lze přečkat krušné časy do té doby, než se hráčská komunita zase zaměří na něco jiného a o původní téma přestane mít zájem.
Poznámka na závěr:
Aktuálně je i v EU k dispozici jediná možnost ověření účtu pro jeho smazání: poskytnout Blizzardu ofocený průkaz totožnosti. Nicméně ověření pomocí kódu zaslaného na e-mail prokazatelně funguje, neboť osobně jsem se pomocí toho ke svému účtu nejdříve přihlásil.
Zdroj: techPowerUp