www.svethardware.cz
>
>
>

Bloomberg: Google plánuje udělat z YouTube prodejní platformu

Bloomberg: Google plánuje udělat z YouTube prodejní platformu
, , aktualita
Značná část videí ukazovaných na YouTube zahrnuje prezentaci nějakého prodávaného produktu, ať už přímou, nebo něpřímou. A Google toho chce dle Bloombergu využít, a to teleshoppingovým způsobem. 
K oblíbeným
reklama
Dle Bloombergu by se tak Google mohl pustit prostřednictvím YouTube rovnou do prodeje produktů, i když bude těžko chtít provozovat vlastní obchod, jako spíše poskytovat prodejní platformu podobně jako Amazon či u nás Mall. Pro Google samotný by to v roli zprostředkovatele znamenalo určitý podíl z prodeje takového zboží a přímo se zde nabízí populární videa ukazující rozbalování zboží, což lze označit za jakýsi novodobý masový fetiš. 
 
 
Fakt je ten, že někteří autoři videí na YouTube byli nedávno vyzváni k tomu, aby začali tagovat produkty, které se objeví v jejich videích. S takovým přehledem je z našeho pohledu skutečně už jen krůček k tomu, aby YouTube začal přímo nabízet prodej ukazovaných produktů, které se ve videu třeba jen mihnou. A není těžké si představit, že Google může posléze tíhnout ke strojovému rozpoznávání produktů, jichž se videa týkají, aby mohl celou tuto záležitost zautomatizovat. 
 
Mluvčí YouTube serveru Bloomberg potvrdil, že toto testování probíhá zatím na omezeném množství kanálů, ale další informace poskytnuty nebyly s tím, že jde jen o experiment. Potenciál platformy YouTube k další komercionalizaci je ale zřejmý a dosud jej Google využívá pouze k reklamním účelům a k prodeji předplatného. 
 
Bloomberg si také všímá toho, jak pandemie změnila svět reklam, odkud mizí propagace služeb, které jsou nyní nedostupné (zvláště pak cestování) a naopak zvýhodnila online služby včetně nakupování a právě i proto by se Google mohl do světa online nákupů sám pustit. Sám CEO Sundar Pichai nedávno v rozhovoru s investory zmínil ona "rozbalovací" videa a označil je za obchodní příležitost. A nemusí jít pouze o ně, však videa populárních youtuberů se obvykle jen hemží produkty, na jejichž propagaci stojí značná část příjmů jejich popularizátorů. 
 
Pokud ano, je otázka, jak to může změnit samotný YouTube a jeho skladbu. Budou snad mít i autoři svůj podíl z prodeje, aby byli motivováni řádně označovat produkty ze svých videí? Pokud ano, mohli by v podstatě žánrově přejít na internetový teleshopping, i když tam už mnozí z nich v podstatě jsou už dnes. Pak vyvstává i otázka, jaký vliv to vše může mít na věrnost uživatelů, kteří jsou už dnes stále četnějšími reklamami hnáni vstříc konkurenčním platformám, jako je Vimeo a jiné.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
InSight hlásí: krtek už je celý zavrtán do Marsu a má šanci na úspěch InSight hlásí: krtek už je celý zavrtán do Marsu a má šanci na úspěch
Trvalo to, ale nakonec se podařilo. Sonda HP3 přezdívaná krtek se už dokázala celá zavrtat pod povrch vedle sondy InSight, která už téměř dva roky sedí na povrchu Marsu. Nyní už se tak krtek bude muset o sebe postarat sám. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Papermaster o Zen 3: IPC, výrobní proces a binning Papermaster o Zen 3: IPC, výrobní proces a binning
Mark Papermaster, CTO společnosti AMD, byl zpovídán serverem Anandtech a mezi probíraná témata se dostalo i to, co bylo dosud opomíjeno. Dočkáme se tak konečně odpovědi i na to, jaký konkrétní výrobní proces AMD pro Zen 3 používá? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Watch Dogs: Legion na XBX a PS5 běží ve 4K při 30 FPS s ray tracingem Watch Dogs: Legion na XBX a PS5 běží ve 4K při 30 FPS s ray tracingem
Ubisoft nás nedávno zaujal krvavými hardwarovými nároky na svou novou hru Watch Dogs: Legion. Ty byly nově upraveny tak, že zahrnují také nové a ještě neprodávané GeForce. Nyní se ale na ně můžeme podívat v souvislosti s novými konzolemi. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Igor's Lab: Navi 21 XT bude mít 320W TGP a GDDR6 se 16 Gb/s Igor's Lab: Navi 21 XT bude mít 320W TGP a GDDR6 se 16 Gb/s
Igor Wallossek poupravuje nedávný tweet o tom, že by karty Navi 21 XT měly mít "pouze" 255W TGP či TBP. Dle jeho informací půjde spíše o hodnoty srovnatelné s řadou RTX 3080. A co paměti? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel prodá společnosti SK Hynix svou NAND Flash divizi i s továrnou Intel prodá společnosti SK Hynix svou NAND Flash divizi i s továrnou
Společnost Intel se stahuje z trhu s paměťmi NAND Flash a zbavuje se své příslušné divize, kterou převezme společnost SK Hynix. Do transakce přitom spadá i továrna Intelu, která se nachází v čínském Ta-lien. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře