www.svethardware.cz
>
>
>
>

Bloomberg rozšiřuje zprávy o čínském hardwarovém hacku na telekomunikační společnosti

Bloomberg rozšiřuje zprávy o čínském hardwarovém hacku na telekomunikační společnosti
, , aktualita
Bloomberg pokračuje s odhalováním údajných hardwarových hacků ze strany Číny a nyní je rozšiřuje o síťové karty, které využívají či využívaly přední americké telekomunikační společnosti jako AT&T. 
reklama
Nyní už nejde o věc spojenou obecně se serverovými deskami společnosti Supermicro, ovšem záležitost je to v podstatě stejná a firma Supermicro tu figuruje také. Konkrétně ale má jít o pozměněné síťové karty, které byly distribuovány americkým zákazníkům právě v rámci serverů firmy Supermicro. Mezi dané zákazníky přitom patří hlavní americké telekomunikační společnosti, jež se daného hardwaru měly začít zbavovat během letošního srpna. 
 
 
S touto věcí původně přišel jistý Yossi Appleboum, CEO firmy Sepio Systems sídlící v Marylandu. Ten původně pracoval pro izraelské tajné služby a nyní tu jsou jeho informace proti rázným odmítnutím velkých amerických telcom firem. Celou věc již důrazně popřela firma AT&T, Sprint i Verizon a z nich jen T-Mobile dosud neodpověděl. Mluvčí AT&T tak uvedl, že daná zařízení nejsou součástí sítí této firmy, což sdělil i Sprint a Verizon hlásil jen lakonické: nás to nezasáhlo. 
 
Celá věc s čínskými agenty údajně pozměňující hardware dodávaný americkým firmám nám tak neutichá a ani se nevyjasňuje. Spíše bobtná a bezpečnostní výzkumníci tápou v tom, komu věřit. Dosud nikdo nepřinesl přesvědčivý důkaz, který by potvrdil cokoliv z toho, co se tvrdí. Takže stále čekáme. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Valve na Steamu ruší video sekci Valve na Steamu ruší video sekci
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví
Výzkumníci firmy Google se zaměřili na podstatu exploitů Spectre a Meltdown, aby zodpověděli otázku, nakolik představují problém nejen pro Intel, ale i jiné společnosti ne nutně vyrábějící procesory x86. Co k tomu mohou říci?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino
Společnost Sphero rozjela na Kickstarteru kampaň, která se týká financování dálkově ovládaného autíčka, které bude kompatibilní s minipočítači Raspberry Pi, Arduino i BBC micro:bit. Zájem je obrovský a cílová částka padla během chvíle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CPU chladiče Noctua nyní běžně obsahují montážní sady pro AMD AM4 CPU chladiče Noctua nyní běžně obsahují montážní sady pro AMD AM4
Noctua sice už dávno nabízí chladiče ve speciálních verzích SE-AM4, které jsou určeny i pro moderní procesory AMD Ryzen do patice AM4. Nyní se příslušné montážní sady dostanou do všech chladičů Noctua jako jejich hlavní výbava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft chystá nový odlehčený systém jako konkurenci pro Chromebooky Microsoft chystá nový odlehčený systém jako konkurenci pro Chromebooky
Na konci ledna se objevila zpráva o jistém systému Windows 10 Lite, který by byl založen na notně osekaných Windows 10. Není jisté, že se bude takto jmenovat, ale ukazuje se, že něco takového si Microsoft opravdu chystá a půjde o jiný OS než obvykle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář