www.svethardware.cz
>
>
>
>

Bloomberg rozšiřuje zprávy o čínském hardwarovém hacku na telekomunikační společnosti

Bloomberg rozšiřuje zprávy o čínském hardwarovém hacku na telekomunikační společnosti
, , aktualita
Bloomberg pokračuje s odhalováním údajných hardwarových hacků ze strany Číny a nyní je rozšiřuje o síťové karty, které využívají či využívaly přední americké telekomunikační společnosti jako AT&T. 
reklama
Nyní už nejde o věc spojenou obecně se serverovými deskami společnosti Supermicro, ovšem záležitost je to v podstatě stejná a firma Supermicro tu figuruje také. Konkrétně ale má jít o pozměněné síťové karty, které byly distribuovány americkým zákazníkům právě v rámci serverů firmy Supermicro. Mezi dané zákazníky přitom patří hlavní americké telekomunikační společnosti, jež se daného hardwaru měly začít zbavovat během letošního srpna. 
 
 
S touto věcí původně přišel jistý Yossi Appleboum, CEO firmy Sepio Systems sídlící v Marylandu. Ten původně pracoval pro izraelské tajné služby a nyní tu jsou jeho informace proti rázným odmítnutím velkých amerických telcom firem. Celou věc již důrazně popřela firma AT&T, Sprint i Verizon a z nich jen T-Mobile dosud neodpověděl. Mluvčí AT&T tak uvedl, že daná zařízení nejsou součástí sítí této firmy, což sdělil i Sprint a Verizon hlásil jen lakonické: nás to nezasáhlo. 
 
Celá věc s čínskými agenty údajně pozměňující hardware dodávaný americkým firmám nám tak neutichá a ani se nevyjasňuje. Spíše bobtná a bezpečnostní výzkumníci tápou v tom, komu věřit. Dosud nikdo nepřinesl přesvědčivý důkaz, který by potvrdil cokoliv z toho, co se tvrdí. Takže stále čekáme. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: říjen 2018 Doporučené PC sestavy: říjen 2018
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek61 komentářů
Další chyba ve Windows 10 ohrožuje soubory uživatelů Další chyba ve Windows 10 ohrožuje soubory uživatelů
Na síti Reddit se objevují stížnosti některých uživatelů, že po říjnové aktualizaci Windows 10 se jich systém při rozbalování archivů nebo přesouvání souborů neptá, zda chtějí soubory ve složce nahradit. V některých případech tedy mohou přijít o svá data.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TP-Link Deco M9 Plus: meshový systém se snadným nastavením TP-Link Deco M9 Plus: meshový systém se snadným nastavením
Třípásmový meshový Wi-Fi systém Deco M9 Plus slibuje vyřešení problému se slabým signálem v některých částech domu. Funguje také jako hub pro chytrou domácnosti. V základní sadě se nachází dvě jednotky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS
Společnost AOC představila trojici nových levných herních monitorů 22V2H, 24V2H a 27V2H. Všechny tři mají IPS obrazovku a podporují také technologii AMD FreeSync. To vše za dosti nízkou cenu.
20.10.2018, aktualita, Milan Šurkala
Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek
Tim Cook vůbec není nadšený z kontroverzního článku serveru Bloomberg, který tvrdí, že čínští výrobci hardware vkládali do základních desek amerických serverů štěnice. Žádá, aby údajně nepravdivý článek stáhl.
20.10.2018, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů