www.svethardware.cz
>
>
>
>

Bloomberg rozšiřuje zprávy o čínském hardwarovém hacku na telekomunikační společnosti

Bloomberg rozšiřuje zprávy o čínském hardwarovém hacku na telekomunikační společnosti
, , aktualita
Bloomberg pokračuje s odhalováním údajných hardwarových hacků ze strany Číny a nyní je rozšiřuje o síťové karty, které využívají či využívaly přední americké telekomunikační společnosti jako AT&T. 
K oblíbeným
reklama
Nyní už nejde o věc spojenou obecně se serverovými deskami společnosti Supermicro, ovšem záležitost je to v podstatě stejná a firma Supermicro tu figuruje také. Konkrétně ale má jít o pozměněné síťové karty, které byly distribuovány americkým zákazníkům právě v rámci serverů firmy Supermicro. Mezi dané zákazníky přitom patří hlavní americké telekomunikační společnosti, jež se daného hardwaru měly začít zbavovat během letošního srpna. 
 
 
S touto věcí původně přišel jistý Yossi Appleboum, CEO firmy Sepio Systems sídlící v Marylandu. Ten původně pracoval pro izraelské tajné služby a nyní tu jsou jeho informace proti rázným odmítnutím velkých amerických telcom firem. Celou věc již důrazně popřela firma AT&T, Sprint i Verizon a z nich jen T-Mobile dosud neodpověděl. Mluvčí AT&T tak uvedl, že daná zařízení nejsou součástí sítí této firmy, což sdělil i Sprint a Verizon hlásil jen lakonické: nás to nezasáhlo. 
 
Celá věc s čínskými agenty údajně pozměňující hardware dodávaný americkým firmám nám tak neutichá a ani se nevyjasňuje. Spíše bobtná a bezpečnostní výzkumníci tápou v tom, komu věřit. Dosud nikdo nepřinesl přesvědčivý důkaz, který by potvrdil cokoliv z toho, co se tvrdí. Takže stále čekáme. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer
V průběhu dnešního dne se objevila informace, že spoluzakladatel firmy Alienware Frank Azor odchází z pozice viceprezidenta a generálního manažera. Později jsme se dozvěděli, že jeho cílem je společnost AMD. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu
Specifikace rozhraní USB 1.0 byly zveřejněny už na začátku roku 1996, takže toto rozhraní je tu s námi přes 20 let a teprve nedávno se začal prosazovat oboustranný konektor USB typu C. Proč něco podobného nepřišlo hned?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM
Společnost Everspin splňuje svůj slib a začíná s výrobou pamětí typu STT-MRAM, což jsou nové nadějné Spin-transfer Torque Magnetoresistive RAM. Využije přitom k tomu služeb společnosti GlobalFoundries.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu
Lisa Pearce z Intelu dnes oznámila, že požadavky uživatelů byly vyslyšeny, a to alespoň v případě využití funkce Integer Scaling týkající se obrazu. To by mělo potěšit především fanoušky emulátorů starých konzolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470 AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470
Dnes se opět můžeme zaměřit na procesor AMD Ryzen 5 3600 a jeho testy, které tentokrát přichází ze serveru Elchapuzasinformatico. Můžeme a nemusíme jim věřit, ale aspoň se na ně můžeme podívat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek