www.svethardware.cz
>
>
>
>

Bloomberg rozšiřuje zprávy o čínském hardwarovém hacku na telekomunikační společnosti

Bloomberg rozšiřuje zprávy o čínském hardwarovém hacku na telekomunikační společnosti
, , aktualita
Bloomberg pokračuje s odhalováním údajných hardwarových hacků ze strany Číny a nyní je rozšiřuje o síťové karty, které využívají či využívaly přední americké telekomunikační společnosti jako AT&T. 
reklama
Nyní už nejde o věc spojenou obecně se serverovými deskami společnosti Supermicro, ovšem záležitost je to v podstatě stejná a firma Supermicro tu figuruje také. Konkrétně ale má jít o pozměněné síťové karty, které byly distribuovány americkým zákazníkům právě v rámci serverů firmy Supermicro. Mezi dané zákazníky přitom patří hlavní americké telekomunikační společnosti, jež se daného hardwaru měly začít zbavovat během letošního srpna. 
 
 
S touto věcí původně přišel jistý Yossi Appleboum, CEO firmy Sepio Systems sídlící v Marylandu. Ten původně pracoval pro izraelské tajné služby a nyní tu jsou jeho informace proti rázným odmítnutím velkých amerických telcom firem. Celou věc již důrazně popřela firma AT&T, Sprint i Verizon a z nich jen T-Mobile dosud neodpověděl. Mluvčí AT&T tak uvedl, že daná zařízení nejsou součástí sítí této firmy, což sdělil i Sprint a Verizon hlásil jen lakonické: nás to nezasáhlo. 
 
Celá věc s čínskými agenty údajně pozměňující hardware dodávaný americkým firmám nám tak neutichá a ani se nevyjasňuje. Spíše bobtná a bezpečnostní výzkumníci tápou v tom, komu věřit. Dosud nikdo nepřinesl přesvědčivý důkaz, který by potvrdil cokoliv z toho, co se tvrdí. Takže stále čekáme. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG uvedlo 31,5" IPS FreeSync monitor 32QK500-W LG uvedlo 31,5" IPS FreeSync monitor 32QK500-W
V nabídce monitorů společnosti LG se objevuje nově cenově docela příznivý IPS monitor 32QK500-W, který však papírově patrně nezklame. Nabídne velkou 31,5" úhlopříčku, 10bitové barvy i FreeSync technologii.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další průšvih Facebooku: aplikace mohly vidět soukromé fotky Další průšvih Facebooku: aplikace mohly vidět soukromé fotky
Rok 2018 se Facebooku opravdu nepovedl a stíhá ho jeden problém za druhým. Tím dalším je softwarová chyba, která dovolila aplikacím přistupovat i k fotografiím, které byly označené jako soukromé. Mohly vidět dokonce i ty nikdy neodeslané.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Slabým heslům vévodí "123456", dopředu jde "donald" Slabým heslům vévodí "123456", dopředu jde "donald"
Společnost SplashData analyzovala databázi uniklých hesel za poslední rok a sestavila statistiku těch nejpoužívanějších. S přehledem vede "123456" a "password". Hodně popularity ale získává např. "donald".
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Na koncertech Taylor Swift jsou kamery s rozpoznáváním tváří Na koncertech Taylor Swift jsou kamery s rozpoznáváním tváří
Taylor Swift má hodně obdivovatelů i odpůrců a na obou stranách spektra jsou někteří z nich až fanatičtí. Proti nim se nyní bojuje systémem skrytých kamer, které jsou napojeny na systémy rozpoznávání tváří.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adata uvádí SSD SX6000 Lite a XPG Gammix S11 Pro Adata uvádí SSD SX6000 Lite a XPG Gammix S11 Pro
Pokud chcete opravdu rychlé SSD disky, Adata má pro vás několik možností. Třídu levnějších rozšiřuje model SX6000 Lite s rychlostmi až 1800 MB/s, na špičku pak míří XPG Gammix S11 Pro s podporou až 3500 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala