Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Bloomberg rozšiřuje zprávy o čínském hardwarovém hacku na telekomunikační společnosti

10.10.2018, Jan Vítek, aktualita
Bloomberg rozšiřuje zprávy o čínském hardwarovém hacku na telekomunikační společnosti
Bloomberg pokračuje s odhalováním údajných hardwarových hacků ze strany Číny a nyní je rozšiřuje o síťové karty, které využívají či využívaly přední americké telekomunikační společnosti jako AT&T. 
Nyní už nejde o věc spojenou obecně se serverovými deskami společnosti Supermicro, ovšem záležitost je to v podstatě stejná a firma Supermicro tu figuruje také. Konkrétně ale má jít o pozměněné síťové karty, které byly distribuovány americkým zákazníkům právě v rámci serverů firmy Supermicro. Mezi dané zákazníky přitom patří hlavní americké telekomunikační společnosti, jež se daného hardwaru měly začít zbavovat během letošního srpna. 
 
 
S touto věcí původně přišel jistý Yossi Appleboum, CEO firmy Sepio Systems sídlící v Marylandu. Ten původně pracoval pro izraelské tajné služby a nyní tu jsou jeho informace proti rázným odmítnutím velkých amerických telcom firem. Celou věc již důrazně popřela firma AT&T, Sprint i Verizon a z nich jen T-Mobile dosud neodpověděl. Mluvčí AT&T tak uvedl, že daná zařízení nejsou součástí sítí této firmy, což sdělil i Sprint a Verizon hlásil jen lakonické: nás to nezasáhlo. 
 
Celá věc s čínskými agenty údajně pozměňující hardware dodávaný americkým firmám nám tak neutichá a ani se nevyjasňuje. Spíše bobtná a bezpečnostní výzkumníci tápou v tom, komu věřit. Dosud nikdo nepřinesl přesvědčivý důkaz, který by potvrdil cokoliv z toho, co se tvrdí. Takže stále čekáme.