www.svethardware.cz
>
>
>
>

Boeing 757 byl hacknut za 2 dny

Boeing 757 byl hacknut za 2 dny
, , aktualita
Letectví je oblast, ve které je bezpečnost na prvním místě. Přesto se výzkumníkům povedlo hacknout palubní systém letadla Boeing 757 za dva dny s vybavením, které si může každý cestující legálně vzít na palubu. 
K oblíbeným
reklama
V letectví je bezpečnost velmi důležitá, proto nepotěší, když se zjistí, že je technika zranitelná a ne až tak spolehlivá, jak by se mohlo zdát. Tým výzkumníků z akademické, vládní i akademické sféry se pokusil zjistit, jak je na tom klasické letadlo využívané pro komerční lety, Boeing 757. Test zkoušeli pochopitelně na zemi, nicméně ve svém vybavení měli jen přístroje, které si lze běžně vzít na palubu. Přesto se tým dostal do palubního systému letadla za dva dny. 
 
Boeing 757

Nepotřebovali k tomu nikoho "vevnitř", kdo by útoku napomohl. Robert Hickey z DHS Science and Technology (S&T) řekl, že podrobnosti útoku samozřejmě zůstanou před veřejností schovány pod pokličkou. Prozradil však, že k tomu využil rádiovou komunikaci v letadle. Zajímavé ale také je, že někteří experti o zranitelnosti ví, což mnohé piloty rozhodně nepotěšilo. Novější letadla jako jsou poslední modely Boeingu 737, 787 nebo Airbus A350 by ale zranitelné být neměly a jejich zabezpečení je na vyšší úrovni. 

To bohužel znamená, že přes 90 % letadel létajících nad zemí je tímto způsobem zranitelných. Oprava chyb navíc není jednoduchá záležitost. Jen změna jednoho řádku kódu v palubních systémech si údajně vyžádá jeden milion dolarů a klidně i rok, než dojde k implementaci a aktualizaci. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dron na Titan poletí o rok později, NASA odkládá misi Dragonfly Dron na Titan poletí o rok později, NASA odkládá misi Dragonfly
Americká kosmická agentura NASA je i kvůli pandemii onemocnění covid-19 nucena odkládat některé své projekty. Mezi mise, které kvůli současné situaci nabírají zpoždění, se řadí i Dragonfly na měsíc Saturnu Titan.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI Mercedes ukázal funkční prototyp eko elektromobilu Vision AVTR s AI
Mercedes-Benz vyvinul velmi zajímavý elektromobil Vision AVTR na motivy filmu Avatar. Nyní představil i jeho funkční prototyp. Uvidíte způsob jeho ovládání, schopnost krabího pohybu i další detaily.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Společnosti Apple i Microsoft zaznamenaly výpadky svých služeb Společnosti Apple i Microsoft zaznamenaly výpadky svých služeb
Online služby mohou občas přestat fungovat a počátkem tohoto týdne se to stalo rovnou dvěma velkým gigantům. Problémy zaznamenaly služby společnosti Apple, kde se to týkalo takřka všech, i Microsoftu, kde šlo především o Office.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Čina by mohla dle bývalého šéfinženýra Lenova zablokovat koupi firmy Arm Čina by mohla dle bývalého šéfinženýra Lenova zablokovat koupi firmy Arm
NVIDIA se již se společností SoftBank dohodla na akvizici firmy Arm, která by se měla za cenu 40 miliard dolarů stát výraznou posilou portfolia NVIDIE a cestou k dalšímu rozvoji. To ale ještě nemusí dopadnout. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Asus si chystá nové vylepšené desky se starým čipsetem AMD B450 Asus si chystá nové vylepšené desky se starým čipsetem AMD B450
Můžeme počítat s tím, že výrobci desek přijdou na trh s novými modely při příležitosti vypuštění procesorů Ryzen "Vermeer", ačkoliv se na trhu neobjeví žádná nová čipová sada. Asus však dokonce chystá i nové desky se starým B450.
Dnes, aktualita, Jan Vítek