www.svethardware.cz
>
>
>
>

Boeing 757 byl hacknut za 2 dny

Boeing 757 byl hacknut za 2 dny
, , aktualita
Letectví je oblast, ve které je bezpečnost na prvním místě. Přesto se výzkumníkům povedlo hacknout palubní systém letadla Boeing 757 za dva dny s vybavením, které si může každý cestující legálně vzít na palubu. 
K oblíbeným
reklama
V letectví je bezpečnost velmi důležitá, proto nepotěší, když se zjistí, že je technika zranitelná a ne až tak spolehlivá, jak by se mohlo zdát. Tým výzkumníků z akademické, vládní i akademické sféry se pokusil zjistit, jak je na tom klasické letadlo využívané pro komerční lety, Boeing 757. Test zkoušeli pochopitelně na zemi, nicméně ve svém vybavení měli jen přístroje, které si lze běžně vzít na palubu. Přesto se tým dostal do palubního systému letadla za dva dny. 
 
Boeing 757

Nepotřebovali k tomu nikoho "vevnitř", kdo by útoku napomohl. Robert Hickey z DHS Science and Technology (S&T) řekl, že podrobnosti útoku samozřejmě zůstanou před veřejností schovány pod pokličkou. Prozradil však, že k tomu využil rádiovou komunikaci v letadle. Zajímavé ale také je, že někteří experti o zranitelnosti ví, což mnohé piloty rozhodně nepotěšilo. Novější letadla jako jsou poslední modely Boeingu 737, 787 nebo Airbus A350 by ale zranitelné být neměly a jejich zabezpečení je na vyšší úrovni. 

To bohužel znamená, že přes 90 % letadel létajících nad zemí je tímto způsobem zranitelných. Oprava chyb navíc není jednoduchá záležitost. Jen změna jednoho řádku kódu v palubních systémech si údajně vyžádá jeden milion dolarů a klidně i rok, než dojde k implementaci a aktualizaci. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Influencer chtěl tak zoufale doménu, že skončil ve vězení na 14 let Influencer chtěl tak zoufale doménu, že skončil ve vězení na 14 let
Rossi Lorathio Adams II, známý na sociálních sítích také jako Polo, to trochu přehnal se svou snahou o převzetí zabrané internetové domény. Objednaný útok na vlastníka domény mu vynesl 14 let vězení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Umělá inteligence NVIDIE tvoří 3D objekty z 2D snímků Umělá inteligence NVIDIE tvoří 3D objekty z 2D snímků
Na světlo světa se už dostala řada různých druhů umělé inteligence, v jejichž případě jeden neví, zda by měl tvůrcům děkovat, anebo se začít obávat o svou práci. Nyní to mohou řešit 3D grafici. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Herní LCD AOC CU34G2: rychlý a rychlejší Herní LCD AOC CU34G2: rychlý a rychlejší
Společnost AOC si připravila dva velice podobné herní monitory CU34G2 a CU34G2X. Ty bychom od sebe na první pohled těžko rozeznali, a tak se můžeme podívat do specifikací, které říkají že CU34G2X je o chlup lepší. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD vypustí do světa Adrenalin 2020, co přináší? AMD vypustí do světa Adrenalin 2020, co přináší?
Včera jsme se krátce podívali na dvě novinky, které mají nabídnout nové ovladače Adrenalin od společnosti AMD. Jednak to je Integer Scaling, díky němuž AMD dorovná nabídku konkurence, ale pak i Radeon Boost.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
ASRock Radeon RX 5600 se 6 GB paměti se ukázaly u ECC ASRock Radeon RX 5600 se 6 GB paměti se ukázaly u ECC
Server VideoCardz nedávno vypustil do světa zprávu, že brzy v příštím roce máme ještě očekávat nástup grafických karet Radeon RX 5600 a přinejmenším verze XT. Ta by měla zaplnit místo mezi RX 5500 a 5700. 
Včera, aktualita, Jan Vítek