www.svethardware.cz
>
>
>
>

Boeing 757 byl hacknut za 2 dny

Boeing 757 byl hacknut za 2 dny
, , aktualita
Letectví je oblast, ve které je bezpečnost na prvním místě. Přesto se výzkumníkům povedlo hacknout palubní systém letadla Boeing 757 za dva dny s vybavením, které si může každý cestující legálně vzít na palubu. 
K oblíbeným
reklama
V letectví je bezpečnost velmi důležitá, proto nepotěší, když se zjistí, že je technika zranitelná a ne až tak spolehlivá, jak by se mohlo zdát. Tým výzkumníků z akademické, vládní i akademické sféry se pokusil zjistit, jak je na tom klasické letadlo využívané pro komerční lety, Boeing 757. Test zkoušeli pochopitelně na zemi, nicméně ve svém vybavení měli jen přístroje, které si lze běžně vzít na palubu. Přesto se tým dostal do palubního systému letadla za dva dny. 
 
Boeing 757

Nepotřebovali k tomu nikoho "vevnitř", kdo by útoku napomohl. Robert Hickey z DHS Science and Technology (S&T) řekl, že podrobnosti útoku samozřejmě zůstanou před veřejností schovány pod pokličkou. Prozradil však, že k tomu využil rádiovou komunikaci v letadle. Zajímavé ale také je, že někteří experti o zranitelnosti ví, což mnohé piloty rozhodně nepotěšilo. Novější letadla jako jsou poslední modely Boeingu 737, 787 nebo Airbus A350 by ale zranitelné být neměly a jejich zabezpečení je na vyšší úrovni. 

To bohužel znamená, že přes 90 % letadel létajících nad zemí je tímto způsobem zranitelných. Oprava chyb navíc není jednoduchá záležitost. Jen změna jednoho řádku kódu v palubních systémech si údajně vyžádá jeden milion dolarů a klidně i rok, než dojde k implementaci a aktualizaci. Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Starship SN10 zvládl přistání, poté ovšem přesto explodoval Starship SN10 zvládl přistání, poté ovšem přesto explodoval
Prototyp Starship SN10 konečně zvládl to, co se jeho předchůdcům nepovedlo. Dokázal přistát ve vzpřímené poloze, ovšem přistání to bylo přesto poněkud tvrdé a s plameny na jedné straně lodi. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD FidelityFX Super Resolution: kdy přijde odpověď na DLSS 2.0? AMD FidelityFX Super Resolution: kdy přijde odpověď na DLSS 2.0?
Společnost AMD je zřetelně pozadu oproti NVIDII, pokud jde o využití ray tracingu a AI upscalingu, což je v dnešní době v podstatě nerozlučná dvojka. Příslušný hardware je sice tu, ale čeká se na jeho využití. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mars Perseverance využívá procesor z původního iMacu, stejně jako Curiosity Mars Perseverance využívá procesor z původního iMacu, stejně jako Curiosity
Pochopitelně nejde přímo o ten samý procesor, jaký byl skutečně montován do původních počítačů iMac G3, ikonických All-in-One modelů s CRT obrazovkou z přelomu tisíciletí. Jde o RAD750. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung má problémy s opětovným spuštěním své továrny v Texasu Samsung má problémy s opětovným spuštěním své továrny v Texasu
Nucená odstávka továren pro výrobu čipů v Texasu mohla jen těžko přijít v horší dobu. Svůj provoz musela zastavit i továrna Samsungu v Austinu, s jejímž opětovným rozjetím má firma ale problémy. A to nevěští nic dobrého. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Lenovu uniklo info o procesorech Ryzen Pro 5650U a Pro 5850U Lenovu uniklo info o procesorech Ryzen Pro 5650U a Pro 5850U
V technických údajích nových notebooků Lenovo ThinkPad P14s se objevily nové procesory AMD Ryzen Pro, konkrétně modely 5 Pro 5650U a 7 Pro 5850U. Díky tomu nyní známe technické údaje nových čipů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala