Boeing představil vojenský dron Loyal Wingman vyvinutý v Austrálii

Boeing představil vojenský dron Loyal Wingman vyvinutý v Austrálii
, , aktualita
Australské týmy společnosti Boeing vyvinuly nový typ armádních dronů Loyal Wingman, které patří do platformy Airpower Teaming System. Jde o první letoun za posledních 50 let, který bude mít Austrálie kompletně na svědomí.
K oblíbeným
reklama
Společnost Boeing je sice americká, má ale pobočky po celém světě včetně Austrálie. Zdejší týmy se postaraly o vývoj nového armádního dronu Loyal Wingman. Ten je součástí Boeing Airpower Teaming System (ATS), australského systému pro vojenskou obranu s celosvětovým dosahem. Loyal Wingman Advanced Development Program přinese tři prototypy armádních dronů, přičemž nyní spatřil světlo světa první z nich. Současně jde o první letoun za posledních 50 let, který byl navrhnut, vyvinut i vyroben kompletně v Austrálii.
 
Boeing Loyal Wingman
 
Celkem se na projektu podílelo 35 australských společností ze 4 zdejších států. Využívá kompozitové tělo s pryskyřicí, které je největším monolitickým celkem tohoto typu. Nejde však ani zdaleka o dron velikosti klasických komerčních dronů. Tento letoun má na délku 11,7 metru, takže je dlouhý jako typický autobus. Jeho dolet přesahuje 2000 námořních mil, což odpovídá více než 3700 km. Obsahuje spoustu senzorů pro nejrůznější zpravodajské, sledovací, průzkumné a taktické mise. Zároveň má systémy umělé inteligence pro samostatný let, dokáže také sledovat letoun pilotovaný člověkem ve stanovené formaci. Nyní probíhají první pozemní testy, nicméně ještě v tomto roce by měly být provedeny i první testy ve vzduchu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek
Značka SteelSeries oznámila novou herní myš, která se chce zalíbit nejrůznějším typům hráčů. Přesností a rychlostí potěší milovníky FPS, velká nabídka tlačítek se zase hodí pro RPG. K dispozici jsou také voděodolné spínače.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30 Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30
Další novinkou společnosti Lenovo je rychlý herní monitor Legion Y25g-30. Ten se může pochlubit opravdu velmi vysokou obnovovací frekvencí 360 Hz. Nebude mu chybět ani podpora technologie Nvidia G-Sync.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti
Nvidia dnes uvedla nové grafické čipy GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti. V tomto případě šlo o mobilní nasazení, takže můžeme očekávat TGP v rozmezí 35 W až 80 W. V případě modelu Ti se můžeme těšit na 2560 CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H
Intel už dříve slíbil brzký nástup nových procesorů Tiger Lake-H s až osmi jádry, což dnes plní a oficiálně je uvádí na trh. Jde tak o první mobilní 10nm procesory s tolika fyzickými jádry a ty se uplatní v řadě nových PC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake
Pokud jde o herní konzole využívající hardware x86, pak máme obvykle na mysli spíše něco od AMD. Nová One Xplayer je však založena na běžných mobilních procesorech Intel Tiger Lake s grafikou generace Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek