Boeing představil vojenský dron Loyal Wingman vyvinutý v Austrálii

Boeing představil vojenský dron Loyal Wingman vyvinutý v Austrálii
, , aktualita
Australské týmy společnosti Boeing vyvinuly nový typ armádních dronů Loyal Wingman, které patří do platformy Airpower Teaming System. Jde o první letoun za posledních 50 let, který bude mít Austrálie kompletně na svědomí.
K oblíbeným
reklama
Společnost Boeing je sice americká, má ale pobočky po celém světě včetně Austrálie. Zdejší týmy se postaraly o vývoj nového armádního dronu Loyal Wingman. Ten je součástí Boeing Airpower Teaming System (ATS), australského systému pro vojenskou obranu s celosvětovým dosahem. Loyal Wingman Advanced Development Program přinese tři prototypy armádních dronů, přičemž nyní spatřil světlo světa první z nich. Současně jde o první letoun za posledních 50 let, který byl navrhnut, vyvinut i vyroben kompletně v Austrálii.
 
Boeing Loyal Wingman
 
Celkem se na projektu podílelo 35 australských společností ze 4 zdejších států. Využívá kompozitové tělo s pryskyřicí, které je největším monolitickým celkem tohoto typu. Nejde však ani zdaleka o dron velikosti klasických komerčních dronů. Tento letoun má na délku 11,7 metru, takže je dlouhý jako typický autobus. Jeho dolet přesahuje 2000 námořních mil, což odpovídá více než 3700 km. Obsahuje spoustu senzorů pro nejrůznější zpravodajské, sledovací, průzkumné a taktické mise. Zároveň má systémy umělé inteligence pro samostatný let, dokáže také sledovat letoun pilotovaný člověkem ve stanovené formaci. Nyní probíhají první pozemní testy, nicméně ještě v tomto roce by měly být provedeny i první testy ve vzduchu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zinko-vzduchové akumulátory Zinc8 míří do praxe Zinko-vzduchové akumulátory Zinc8 míří do praxe
Nabíjecí zinko-vzduchové akumulátory jsou sice relativní novinkou, přesto se už začínají nasazovat do praxe. Společnost Zinc8 má v následujících dvou letech postavit hned několik úložišť energie.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Studie MIT: použité akumulátory z EV vhodným úložištěm pro solární farmy Studie MIT: použité akumulátory z EV vhodným úložištěm pro solární farmy
Elektromobilita přinese obrovské množství vysloužilých akumulátorů, které jsou obrovskou hrozbou pro životní prostředí. Dle studie MIT jsou ale současně vhodným úložištěm pro obnovitelnou energii.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
NVIDIA GameGAN: umělá inteligence vytvořila hru Pac-Man, engine nepotřebovala NVIDIA GameGAN: umělá inteligence vytvořila hru Pac-Man, engine nepotřebovala
Experimenty společnosti NVIDIA s různými typy umělých inteligencí jsou dobře známé a nyní tu máme další počin v podobě hry Pac-Man. Tu vytvořily dvě soupeřící GameGAN AI, které ani nepotřebovaly jako základ herní engine. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Atmosféra Pluta náhle mizí, jaká je příčina? Atmosféra Pluta náhle mizí, jaká je příčina?
Atmosféra Pluta byla spatřena již v roce 1988 a od té doby mohli astronomové pozorovat, že je plynný obal této tehdy ještě planety stále hustší. Ovšem nedávno přišel obrat a Pluto od roku 2016 ztratilo celou pětinu své atmosféry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Grafika Xe v procesorech Tiger Lake: jaká bude? Grafika Xe v procesorech Tiger Lake: jaká bude?
Leaker @momomo_us zveřejnil nové údaje o procesorech Intel Tiger Lake, které se týkají především jejich grafiky Xe. Ta má představovat velký pokrok i v porovnání s 11. generací, s níž se přitom dosud málokdo setkal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře