reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Boeing prý odkládá test své vesmírné lodi o měsíce

, , aktualita
Boeing prý odkládá test své vesmírné lodi o měsíce
Boeing měl už brzy vyslat k Mezinárodní vesmírné stanici v rámci testu svou loď CST-100 Starliner, a to v podstatě ve stejném letu, jaký nedávno provedla i firma SpaceX. Nyní se dozvídáme, že tento test bude odložen o měsíce.
Boeing prý odkládá test své vesmírné lodi o měsíce
Měli jsme tu dosud souboj mezi SpaceX a Boeingem o to, kdo jako první dokáže agentuře NASA nahradit ruské Sojuzy. NASA mohla a stále může doufat, že se alespoň jedné firmě podaří svou loď připravit včas a nyní to vypadá, že tou firmou bude opravdu SpaceX, které v daném závodě dosud mírně vedlo. CST-100 Starliner měl dle dosavadních plánů letět k ISS bez posádky v dubnu, aby si pár dní pobyl připojený ke stanici a pak se vrátil zase zpět. Firma SpaceX už takový test provedla na začátku března, a to dle dostupných informací veskrze úspěšně. 
 
 
Odložení testu Starlineru ale ještě nemáme potvrzeno, takže je otázka, zda ono několikaměsíční zpoždění opravdu nastane. Boeing přitom potkalo už jedno zpoždění kvůli problému s únikem paliva, který se objevil v minulém roce, ale dosud stále za SpaceX moc nezaostával. Pokud se tak nové zpoždění potvrdí, je možné, že Boeing nebude v tomto roce připraven vozit k ISS astronauty pro NASA a naděje pro úspěšné nahrazení ruských lodí tak spočinou pouze na bedrech SpaceX. 
 
Ony zprávy mají mít dle Reuters původ v samotné společnosti Boeing a mluví se o celé kombinaci potíží, která povede k odkladu. Jde jednak o to, že inženýři budou mít ještě práci na samotné kabině a vedle toho svou roli hraje také plánování startů na Cape Canaveral Air Force Station. 
 
Boeing samotný zatím odmítl věc komentovat, takže údajné zpoždění ani nepopřel, což nahrává spíše tomu, že zdroje agentury Reuters mají pravdu. Samotná NASA sdělila pouze to, že příští týden zveřejní revidovanou verzi plánovaných startů. 
 
Starliner měl a stále dle dosavadních plánů má poprvé vynést k ISS astronauty v srpnu. Pokud tedy má platit odložení prvního zkušebního startu bez posádky do léta, nejbližším možným termínem pro let s astronauty by se stal listopad, a to za předpokladu, že by už pak vše běželo jako na drátkách. 
 
Zdroj: Reuters


reklama
reklama
reklama