www.svethardware.cz
>
>
>
>

Boeing prý odkládá test své vesmírné lodi o měsíce

Boeing prý odkládá test své vesmírné lodi o měsíce
, , aktualita
Boeing měl už brzy vyslat k Mezinárodní vesmírné stanici v rámci testu svou loď CST-100 Starliner, a to v podstatě ve stejném letu, jaký nedávno provedla i firma SpaceX. Nyní se dozvídáme, že tento test bude odložen o měsíce.
K oblíbeným
reklama
Měli jsme tu dosud souboj mezi SpaceX a Boeingem o to, kdo jako první dokáže agentuře NASA nahradit ruské Sojuzy. NASA mohla a stále může doufat, že se alespoň jedné firmě podaří svou loď připravit včas a nyní to vypadá, že tou firmou bude opravdu SpaceX, které v daném závodě dosud mírně vedlo. CST-100 Starliner měl dle dosavadních plánů letět k ISS bez posádky v dubnu, aby si pár dní pobyl připojený ke stanici a pak se vrátil zase zpět. Firma SpaceX už takový test provedla na začátku března, a to dle dostupných informací veskrze úspěšně. 
 
 
Odložení testu Starlineru ale ještě nemáme potvrzeno, takže je otázka, zda ono několikaměsíční zpoždění opravdu nastane. Boeing přitom potkalo už jedno zpoždění kvůli problému s únikem paliva, který se objevil v minulém roce, ale dosud stále za SpaceX moc nezaostával. Pokud se tak nové zpoždění potvrdí, je možné, že Boeing nebude v tomto roce připraven vozit k ISS astronauty pro NASA a naděje pro úspěšné nahrazení ruských lodí tak spočinou pouze na bedrech SpaceX. 
 
Ony zprávy mají mít dle Reuters původ v samotné společnosti Boeing a mluví se o celé kombinaci potíží, která povede k odkladu. Jde jednak o to, že inženýři budou mít ještě práci na samotné kabině a vedle toho svou roli hraje také plánování startů na Cape Canaveral Air Force Station. 
 
Boeing samotný zatím odmítl věc komentovat, takže údajné zpoždění ani nepopřel, což nahrává spíše tomu, že zdroje agentury Reuters mají pravdu. Samotná NASA sdělila pouze to, že příští týden zveřejní revidovanou verzi plánovaných startů. 
 
Starliner měl a stále dle dosavadních plánů má poprvé vynést k ISS astronauty v srpnu. Pokud tedy má platit odložení prvního zkušebního startu bez posádky do léta, nejbližším možným termínem pro let s astronauty by se stal listopad, a to za předpokladu, že by už pak vše běželo jako na drátkách. 
 
Zdroj: Reuters


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace
Core i9-9900KS byl uveden na trh loni na podzim jako pokus Intelu ještě jednou využít svou výhodu ve schopnosti 14nm procesu dosáhnout vyšších taktů. Tento procesor tak nabídl ty nejvyšší, jakých byl Intel schopen. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EIZO uvádí svůj první monitor s HDR1000 a kalibračním senzorem EIZO uvádí svůj první monitor s HDR1000 a kalibračním senzorem
EIZO si připravilo svůj první monitor, který nabídne HDR1000 a zabudovaný kalibrační senzor, z čehož je už zřejmé, že ColorEdge Prominence CG3146 je určen především pro profesionály. Co dalšího nabídne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung odhalil řadu LCD T55 s výrazným zakřivením 1000R Samsung odhalil řadu LCD T55 s výrazným zakřivením 1000R
Samsung odhalil novou řadu prohnutých procesorů T55, které se vyznačují zakřivením 1000R, což znamená, že to je mnohem větší než obvykle. Celkem tu máme tři nové monitory, a sice C32T55, C27T55 a C24T55.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GlobalFoundries má připraveny 22nm eMRAM GlobalFoundries má připraveny 22nm eMRAM
Společnost GlobalFoundries hlásí, že dokončila vývoj své technologie 22FDX optimalizované pro výrobu pamětí eMRAM, čili embedded magnetoresistive non-volatile memory. K čemu mohou být takové paměti využity?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NOAA využije pro předpověď počasí přes 10000 CPU AMD EPYC Rome NOAA využije pro předpověď počasí přes 10000 CPU AMD EPYC Rome
Před týdnem jsme vás informovali, že si americká agentura pro předpověď počasí NOAA plánuje zlepšit svůj superpočítač. Nyní i víme, jaký hardware použije. Najdeme zde přes 10 tisíc procesorů AMD EPYC Rome.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala