Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Boring Company může postavit garáž s napojením na systém tunelů

13.9.2018, Milan Šurkala, aktualita
Boring Company může postavit garáž s napojením na systém tunelů
The Boring Company Elona Muska dostala povolení postavit soukromou garáž, která bude mít přímé napojení na budovaný systém tunelů v Hawthorne. Musí však splnit několik podmínek pro okolní provoz.
Společnost The Boring Company buduje na mnoha místech systém tunelů, které mají urychlit dopravu pomocí elektrických vozítek. Jeden z posledních projektů počítá s napojením na Dodger Stadium v LA. Pracuje se ale i na tunelech v Hawthorne, kde je sídlo firmy The Boring Company i SpaceX. Ta zde zakoupila pozemek a nově dostala povolení od města, které jí umožňuje vybudovat speciální garáž, která bude mít přímé spojení na tento systém tunelů. Ty tak ve výsledku budou obecně pod městy ve vozítkách převážet lidi, ale na speciálních nosičích bude možné přepravovat i auta. V tomto případě rozšiřuje koncept o možnost dopravy auta soukromě přímo do garáže.
 
The Boring Company garáž s tunelem
 
Jde ale o dům a garáž samotné společnosti, což jí má pomoci s vývojem a ukázat, že jde o životaschopný koncept. Součástí dohody s městem je i to, že garáž nebude přístupná veřejnosti a nebudou z ní vyjíždět auta (nesmí se zvýšit provoz na ulici). Ta se tak z garáže mohou dostat akorát do ústředí společnosti SpaceX. The Boring Company plánuje, že bude dům později pronajímat.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.