Brexitové vlny a obavy o přesun výroby Raspberry Pi do ciziny

Brexitové vlny a obavy o přesun výroby Raspberry Pi do ciziny
, , aktualita
Předseda nadace Raspberry Pi na svém Twitteru ohlásil přesun výroby do zahraničí, a to konkrétně kvůli Brexitu a problémy s tarify a certifikacemi, které odchod Británie z EU přinese. Mohlo jsme si to tak logicky spojit právě s Raspberry. 
K oblíbeným
reklama
Britské firmy mohou být v této době skutečně nervózní, když neví, co přinesou nejbližší měsíce. Theresa Mayová je mezi mlýnskými kameny a snaží se stvořit dohodu, kterou by akceptoval britský parlament i EU, respektive aby na straně EU byla vůbec ochota dále jednat. Není pak divu, že se řada firem připravuje na všemožné scénáře a do toho přišlo následující oznámení. 
 
 
Autorem je David Cleevely, předseda Raspberry Pi Foundation, který na Twitteru ohlásil, že začal připravovat přesun výroby do zahraničí, a to právě kvůli obavám z toho, co přinese Brexit. A i když v jeho vyjádření nepadlo ani slovo o Raspberry, co jiného by nás mohlo s předsedou dané nadace napadnout? 
 
Následovaly pochopitelně reakce, mezi nimiž byl i dotaz, kolika pracovních míst se to bude týkat a Cleevely uvedl, že spíše jen "malého počtu" a že výroba bude nejspíše přesunuta do Irska nebo do Nizozemí. Už informace o malém počtu pracovních míst mohla vyvolat podezření, i když taková vyjádření jsou vždy relativní. I dle následující fotografie těchto zaměstnanců není zrovna málo, ale kdybychom to srovnali třeba s Intelem, nestálo by to ani za řeč.
 
zaměstnanci slaví milióntý Raspberry Pi
 
Pak se ale na Twitteru objevila reakce v rámci oficiálního účtu Raspberry Pi Organisation, kde bylo uvedeno, že Cleevely mluvil o svých jiných podnicích a ne o továrně na Raspberry Pi ve Walesu. 
 
 
Následovalo prosté a jasné vyjádření "nikam neodcházíme". Je však s podivem, že Cleevelyho nenapadlo, že si lidé budou jeho vyjádření spojovat s Raspberry a necítil nutnost své vyjádření upřesnit. Až o den později sám v odpovědi na jednu připomínku sdělil, že to nemá s Raspberry nic společného. 
 
Samotný Eben Upton, autor Raspberry Pi, byl před dvěma lety ohledně okamžitých dopadů Brexitu celkem pozitivní. Libra tehdy rychle ztratila velkou část hodnoty, což se pozitivně odrazilo na příjmech z exportu. Upton to tehdy přirovnal k finančnímu raketovému palivu a nyní se spíše rozproudila diskuze o tom, jaké budou dopady na tamní technologické firmy až po reálném odchodu Británie z EU. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci
NVIDIA už dlouho nabízí své Game Ready Driver, které vždy ve své nové verzi reagují na nabídku nejdůležitějších herních novinek. Nyní tu máme Creator Ready Driver a je jasné, že půjde o stejnou věc, jen ne pro hry, ale pro jiné aplikace. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře
Na GDC byl představen další model headsetu Oculus Rift, který dostal prosté označení S. Jde o přímého následovníka původního modelu Oculus Rift, který stále vyžaduje kabely, ale nabízí vyšší rozlišení a schopnost se sám orientovat v prostoru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu
Intel se odhodlal po řadě let zásadním způsobem vylepšit své běžné integrované grafické čipy. Chystá si 11. generaci grafické architektury a pro běžné GT2 to bude znamenat především jednu věc. Počet jednotek EU se navýší z 24 na 64. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre
Intel se také účastní GDC a je připraven se s námi podělit o své inovace v oblasti PC grafiky. Dozvíme se tak o Graphics Command Centre, které bude sloužit nastavení grafiky ve hrách či o komunitě The Odyssey nebo programu GameDev Boost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek