Brexitové vlny a obavy o přesun výroby Raspberry Pi do ciziny

Brexitové vlny a obavy o přesun výroby Raspberry Pi do ciziny
, , aktualita
Předseda nadace Raspberry Pi na svém Twitteru ohlásil přesun výroby do zahraničí, a to konkrétně kvůli Brexitu a problémy s tarify a certifikacemi, které odchod Británie z EU přinese. Mohlo jsme si to tak logicky spojit právě s Raspberry. 
K oblíbeným
reklama
Britské firmy mohou být v této době skutečně nervózní, když neví, co přinesou nejbližší měsíce. Theresa Mayová je mezi mlýnskými kameny a snaží se stvořit dohodu, kterou by akceptoval britský parlament i EU, respektive aby na straně EU byla vůbec ochota dále jednat. Není pak divu, že se řada firem připravuje na všemožné scénáře a do toho přišlo následující oznámení. 
 
 
Autorem je David Cleevely, předseda Raspberry Pi Foundation, který na Twitteru ohlásil, že začal připravovat přesun výroby do zahraničí, a to právě kvůli obavám z toho, co přinese Brexit. A i když v jeho vyjádření nepadlo ani slovo o Raspberry, co jiného by nás mohlo s předsedou dané nadace napadnout? 
 
Následovaly pochopitelně reakce, mezi nimiž byl i dotaz, kolika pracovních míst se to bude týkat a Cleevely uvedl, že spíše jen "malého počtu" a že výroba bude nejspíše přesunuta do Irska nebo do Nizozemí. Už informace o malém počtu pracovních míst mohla vyvolat podezření, i když taková vyjádření jsou vždy relativní. I dle následující fotografie těchto zaměstnanců není zrovna málo, ale kdybychom to srovnali třeba s Intelem, nestálo by to ani za řeč.
 
zaměstnanci slaví milióntý Raspberry Pi
 
Pak se ale na Twitteru objevila reakce v rámci oficiálního účtu Raspberry Pi Organisation, kde bylo uvedeno, že Cleevely mluvil o svých jiných podnicích a ne o továrně na Raspberry Pi ve Walesu. 
 
 
Následovalo prosté a jasné vyjádření "nikam neodcházíme". Je však s podivem, že Cleevelyho nenapadlo, že si lidé budou jeho vyjádření spojovat s Raspberry a necítil nutnost své vyjádření upřesnit. Až o den později sám v odpovědi na jednu připomínku sdělil, že to nemá s Raspberry nic společného. 
 
Samotný Eben Upton, autor Raspberry Pi, byl před dvěma lety ohledně okamžitých dopadů Brexitu celkem pozitivní. Libra tehdy rychle ztratila velkou část hodnoty, což se pozitivně odrazilo na příjmech z exportu. Upton to tehdy přirovnal k finančnímu raketovému palivu a nyní se spíše rozproudila diskuze o tom, jaké budou dopady na tamní technologické firmy až po reálném odchodu Británie z EU. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma
Codemasters si pro nás chystají reboot závodní série GRID, jejíž novodobý první díl dorazí na PC a konzole během letošního září. Podívat se už můžeme na první trailer a také na další informace o aktuálních slevách starších dílů. GRID 2 je rovnou zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz
Společnost Gigabyte zkouší zaujmout prodávanou sadou základní desky a procesoru, kterýžto produkt nese označení Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle. Zákazník si tak velice jednoduše může pořídit už přetaktovaný systém.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou
Lidstvo zná podobu odvrácené strany Měsíce až od 60. let minulého století, kdy se na ni podívaly nejdříve sondy a pak i samotní astronauti NASA. Nyní se ukazuje, že Měsíc měl velice pohnutou historii i po svém dramatickém vzniku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují
Microsoft se pochlapil a minulý týden přinesl záplaty pro závažné bezpečnostní chyby i pro své již dávno nepodporované systémy jako Windows XP. Jenomže se asi moc nevěnoval jejich testování, jak se nyní ukazuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář