www.svethardware.cz
>
>
>
>

Britové váhají nad prodejem Armu NVIDII kvůli otázkám národní bezpečnosti

Britové váhají nad prodejem Armu NVIDII kvůli otázkám národní bezpečnosti
, , aktualita
Jensen Huang se zrovna nedávno zmínil o tom, že dle jeho názoru dopadne akvizice firmy Arm jeho NVIDIÍ dobře a obchod bude uzavřen v příštím roce. Nedlouho nato se ale ozvala britská vláda, která má své pochybnosti. 
K oblíbeným
reklama
Britská vláda mluví konkrétně o věci národní bezpečnosti ve věci akvizice firmy Arm americkou společností NVIDIA, což je plánovaný obchod v hodnotě kolem 40 miliard dolarů, který by byl v historii NVIDIE zcela nepochybně nejvýznamnějším právě z hlediska objemu peněz, ale i svým významem. NVIDIA pochopitelně tvrdí, že národní bezpečnost Velké Británie nebude vůbec ohrožena a že se chystá i nadále úzce spolupracovat s britskými úřady.
 
 
Nicméně i když mají někteří členové britské vlády, a především ministr Oliver Dowden, své pochybnosti a mluví o otázkách národní bezpečnosti, řádné posouzení bude na bedrech Competition and Markets Authority (CMA), která povede vyšetřování a připraví závěrečnou zprávu.
 
Tato zpráva má být hotova do konce letošního července a připravena právě pro Dowdena coby ministra kultury, sportu, médií a "digitálních záležitostí", který pak rozhodne, zda sama Británie akvizici povolí, či ne. Pokud ano, s největší pravděpodobností to nebude bez stanovených podmínek a pokud ne, nemusí být takové rozhodnutí definitivní, neboť ministr může nařídit ještě další a hlubší prošetření případu. 
 
CMA se akvizicí mimochodem zabývá už od ledna, ale zatím spíše jen z pohledu nebezpečí zvyšování cen či odepření jistých služeb zákazníkům firmy Arm, které NVIDIA vidí jako svou konkurenci. Nyní tak půjde i o jiné otázky. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Columbia University ukazuje svůj systém pro aplikaci čipů injekční jehlou Columbia University ukazuje svůj systém pro aplikaci čipů injekční jehlou
Výzkumníci z Columbia University vyvíjejí vlastní systém pro aplikaci počítačových čipů do těla pacientů, čímž rozhodně nechtějí přiživit konspirační teorie, ale spíše přispět k pokroku v oblasti medicíny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
MSI varuje před falešným Afterburnerem plným malwaru MSI varuje před falešným Afterburnerem plným malwaru
Utilita Afterburner se stala vcelku pochopitelně cílem lidí, kteří se snaží propašovat na naše počítače malware, což může v dnešní době znamenat i hrozbu ze strany vyděračského ransomware. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Na Harvardu vyvíjejí sendvičový solid-state akumulátor, vydrží 10000 cyklů Na Harvardu vyvíjejí sendvičový solid-state akumulátor, vydrží 10000 cyklů
Zejména kvůli rozvoji elektromobility se poslední dobou výrazně tlačí na vývoj lepších akumulátorů. Důležitá je životnost i vysoká energetická hustota. Výzkum z Harvardu ukazuje jednu z dalších cest, kterou by mohlo být možné se vydat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Lockdown v Malajsii by mohl ohrozit výrobu CPU, podniky však budou otevřeny Lockdown v Malajsii by mohl ohrozit výrobu CPU, podniky však budou otevřeny
Od středy je Malajsie pod celonárodním lockdownem, který značně omezuje pohyb občanů a další aktivity, přičemž potrvá přinejmenším do 7. června. Hrozí tak i omezení výroby, a to nejen procesorů x86. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD aktualizuje WSA dohodu s GlobalFoundries: dodávky do roku 2024 AMD aktualizuje WSA dohodu s GlobalFoundries: dodávky do roku 2024
Společnost AMD nyní může být pochopitelně ráda za své vztahy se společností GlobalFoundries, která pro ni vyrábí především nepostradatelné I/O čipy pro procesory. I v příštích letech tak budou služby firmy GloFo zapotřebí.
Včera, aktualita, Jan Vítek