reklama
Aktuality  |  Bleskovky  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Britové váhají nad prodejem Armu NVIDII kvůli otázkám národní bezpečnosti

, , aktualita
Britové váhají nad prodejem Armu NVIDII kvůli otázkám národní bezpečnosti
Jensen Huang se zrovna nedávno zmínil o tom, že dle jeho názoru dopadne akvizice firmy Arm jeho NVIDIÍ dobře a obchod bude uzavřen v příštím roce. Nedlouho nato se ale ozvala britská vláda, která má své pochybnosti. 
Britové váhají nad prodejem Armu NVIDII kvůli otázkám národní bezpečnosti
Britská vláda mluví konkrétně o věci národní bezpečnosti ve věci akvizice firmy Arm americkou společností NVIDIA, což je plánovaný obchod v hodnotě kolem 40 miliard dolarů, který by byl v historii NVIDIE zcela nepochybně nejvýznamnějším právě z hlediska objemu peněz, ale i svým významem. NVIDIA pochopitelně tvrdí, že národní bezpečnost Velké Británie nebude vůbec ohrožena a že se chystá i nadále úzce spolupracovat s britskými úřady.
 
 
Nicméně i když mají někteří členové britské vlády, a především ministr Oliver Dowden, své pochybnosti a mluví o otázkách národní bezpečnosti, řádné posouzení bude na bedrech Competition and Markets Authority (CMA), která povede vyšetřování a připraví závěrečnou zprávu.
 
Tato zpráva má být hotova do konce letošního července a připravena právě pro Dowdena coby ministra kultury, sportu, médií a "digitálních záležitostí", který pak rozhodne, zda sama Británie akvizici povolí, či ne. Pokud ano, s největší pravděpodobností to nebude bez stanovených podmínek a pokud ne, nemusí být takové rozhodnutí definitivní, neboť ministr může nařídit ještě další a hlubší prošetření případu. 
 
CMA se akvizicí mimochodem zabývá už od ledna, ale zatím spíše jen z pohledu nebezpečí zvyšování cen či odepření jistých služeb zákazníkům firmy Arm, které NVIDIA vidí jako svou konkurenci. Nyní tak půjde i o jiné otázky. 


reklama
reklama
reklama