www.svethardware.cz
>
>
>

Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem

Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
, , aktualita
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
K oblíbeným
reklama
I když byl dnes 27letý Grant West velmi šikovným hackerem, v září 2017 byl dopaden v karavanu v Ashcroft Caravan Park v Minsteru na the Isle of Sheppey. Poněvadž šlo o velké zvíře, celá akce měla i označení "Operation Draba" a byla výsledkem dvouletého vyšetřování. Tehdy u něj našli 25 tisíc liber, půl kila marihuany, kterou prodával na internetu a několik bitcoinů, které dnes mají hodnotu 922 tisíc GBP. Právě tyto Bitcoiny nyní budou prodány, aby byla získána kompenzace, která bude vyplacena jeho obětem.
 
Grant West
 
Grant West, zdroj: met.police.uk
 
Grant West byl totiž odsouzen na 10 let a 8 měsíců a pokud by nedovolil prodej Bitcoinů, soud by mu přidal ještě další 4 roky. West se ale raději podvolil a s prodejem kryptoměny souhlasil. Na dark webu byl znám jako Courvoisier a jeho šíře kriminálních činností byla dosti bohatá. Provedl hackerské útoky na více než 100 společností, pomocí phishingových e-mailů získal finanční data více než 100 tisíc uživatelů a přímo i 63 tisíc údajů o kreditních a debetních platebních kartách obětí. Tato data pak prodával na dark web, přičemž peněžní prostředky si nechával právě ve formě kryptoměn.
 
Podle záznamů začal být činný na dark webu od prosince 2015 a do doby svého zatčení provedl 47 tisíc prodejů. Vedle prodeje finančních dat to byl i prodej marihuany a tutoriálů pro hackery. Na SD kartě, kterou našla policii u něj doma, byla uživatelská jména a hesla 78 milionů lidí. Všechnu činnost přitom prováděl na notebooku své přítelkyně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny
Drony jsou velkou hrozbou nejen v rukou nezodpovědných amatérských pilotů, ale také v rukou teroristických organizací. Několik dronů totiž o víkendu zaútočilo na Saúdskou Arábii a její rafinérie, přičemž produkce ropy tak v zemi klesla o 50 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC
Procesory AMD EPYC se mohou díky svým 64 fyzickým jádrům pochlubit nebývalým hrubým výkonem, který byl nyní použit pro enkoding videa v reálném čase do 8K HEVC. Na to stačí jediný EPYC 7742. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Včera, aktualita, Jan Vítek18 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře