www.svethardware.cz
>
>
>

Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem

Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
, , aktualita
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
K oblíbeným
reklama
I když byl dnes 27letý Grant West velmi šikovným hackerem, v září 2017 byl dopaden v karavanu v Ashcroft Caravan Park v Minsteru na the Isle of Sheppey. Poněvadž šlo o velké zvíře, celá akce měla i označení "Operation Draba" a byla výsledkem dvouletého vyšetřování. Tehdy u něj našli 25 tisíc liber, půl kila marihuany, kterou prodával na internetu a několik bitcoinů, které dnes mají hodnotu 922 tisíc GBP. Právě tyto Bitcoiny nyní budou prodány, aby byla získána kompenzace, která bude vyplacena jeho obětem.
 
Grant West
 
Grant West, zdroj: met.police.uk
 
Grant West byl totiž odsouzen na 10 let a 8 měsíců a pokud by nedovolil prodej Bitcoinů, soud by mu přidal ještě další 4 roky. West se ale raději podvolil a s prodejem kryptoměny souhlasil. Na dark webu byl znám jako Courvoisier a jeho šíře kriminálních činností byla dosti bohatá. Provedl hackerské útoky na více než 100 společností, pomocí phishingových e-mailů získal finanční data více než 100 tisíc uživatelů a přímo i 63 tisíc údajů o kreditních a debetních platebních kartách obětí. Tato data pak prodával na dark web, přičemž peněžní prostředky si nechával právě ve formě kryptoměn.
 
Podle záznamů začal být činný na dark webu od prosince 2015 a do doby svého zatčení provedl 47 tisíc prodejů. Vedle prodeje finančních dat to byl i prodej marihuany a tutoriálů pro hackery. Na SD kartě, kterou našla policii u něj doma, byla uživatelská jména a hesla 78 milionů lidí. Všechnu činnost přitom prováděl na notebooku své přítelkyně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xbox Series X poodhalen, má RDNA 2 s 12 TFLOPS a ray-tracingem Xbox Series X poodhalen, má RDNA 2 s 12 TFLOPS a ray-tracingem
Microsoft dnes poodhalil detaily o připravované herní konzoli Xbox Series X. Najdeme zde výkonný procesor s architekturou Zen 2 a GPU postavené na RDNA 2. Podporovat má i vykreslování ray-tracingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Flight Simulator slibuje všechna letiště světa Microsoft Flight Simulator slibuje všechna letiště světa
Nový Microsoft Flight Simulator přijde dlouhou řadu let po posledním dílu, ovšem měl by opravdu stát za to, jak už dobře víme. Nyní se můžeme podívat na to, jak se jeho vývoj rýsuje a co je nového. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Čínský rover Yutu-2 našel na Měsíci zajímavé kameny, které nepodlehly erozi Čínský rover Yutu-2 našel na Měsíci zajímavé kameny, které nepodlehly erozi
Čínský rover Yutu-2 dorazil na Měsíc společně s přistávacím modulem Chang’e-4 už více než před rokem, a to na jeho odvrácené straně. To se Číně povedlo jako první zemi světa a nyní se můžeme podívat na to, co rover objevil. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TeamGroup uvádí víceúčelový i vysoce odolný flash disk TeamGroup uvádí víceúčelový i vysoce odolný flash disk
Pokud chtějí výrobci flash disků dnes něčím zaujmout, mohou to udělat třeba jako TeamGroup. Ten nabízí jednak multifunkční model T193 v podobě pravítka i úhloměru a také vysoce odolný PD1000. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Activision po Redditu žádá identifikaci leakera, jde o Call of Duty: Warzone Activision po Redditu žádá identifikaci leakera, jde o Call of Duty: Warzone
Počítačové hry se už před mnoha lety staly součástí tvrdého byznysu a velké společnosti ukazují, že nejsou ochotny trpět zveřejňování informací, které ještě tají. Chce to nyní ukázat i Activision v případě titulu Call of Duty: Warzone.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře