www.svethardware.cz
>
>
>

Britští silničáři opraví silnice drony a 3D tiskárnami

Britští silničáři opraví silnice drony a 3D tiskárnami
, , aktualita
Na britských silnicích se bude možná brzy používat nová technologie oprav výmolů. K těm budou využity drony a speciální typy autonomních 3D tiskáren, které budou plnit díry asfaltem, a to mnohem rychleji než dnes.
K oblíbeným
reklama
Technologie 3D tisku se bude v budoucnu možná využívat i u oprav silnic. Britové totiž zkouší propojit autonomní vozidla, 3D tiskárny a drony do jakési speciální jednotky přístrojů, která bude sama opravovat rozbité silnice. Zatím se ale spíše vymýšlí koncept, nic není připraveno. Myšlenka je ta, že by dron nebo nějaké autonomní auto zmapovalo silnici a výmoly na ní, případně nějaké praskliny a podobně. To může dělat pohodlně v noci, kdy je velmi řídký provoz a nebude nikomu překážet.
 
Výmol na silnici
 
autor: JoshuaDavisPhotography [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/)], přes flickr.com
 
Pokud najde díru, speciální robot (což může být vozidlo nebo opět nějaký dron) s "3D tiskárnou" by měl naplnit díru asfaltem a zacelit. Oprava by tak měla být hotova v řádu minut. Výhodou by bylo nejen to, že by opravy mohly probíhat za nízkého nočního provozu, ale i to, že by bylo možné opravit více silnic, na které dnes nejsou peníze a především samotní silničáři, jejichž počet je omezen a nestíhají. Předpokládá se, že by drony a jiné roboty mohly být použity i k opravám okolí silnic jako jsou pouliční světla a podobně.
 
Zdroj: 3ders.org


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer
V průběhu dnešního dne se objevila informace, že spoluzakladatel firmy Alienware Frank Azor odchází z pozice viceprezidenta a generálního manažera. Později jsme se dozvěděli, že jeho cílem je společnost AMD. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu
Specifikace rozhraní USB 1.0 byly zveřejněny už na začátku roku 1996, takže toto rozhraní je tu s námi přes 20 let a teprve nedávno se začal prosazovat oboustranný konektor USB typu C. Proč něco podobného nepřišlo hned?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM
Společnost Everspin splňuje svůj slib a začíná s výrobou pamětí typu STT-MRAM, což jsou nové nadějné Spin-transfer Torque Magnetoresistive RAM. Využije přitom k tomu služeb společnosti GlobalFoundries.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu
Lisa Pearce z Intelu dnes oznámila, že požadavky uživatelů byly vyslyšeny, a to alespoň v případě využití funkce Integer Scaling týkající se obrazu. To by mělo potěšit především fanoušky emulátorů starých konzolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470 AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470
Dnes se opět můžeme zaměřit na procesor AMD Ryzen 5 3600 a jeho testy, které tentokrát přichází ze serveru Elchapuzasinformatico. Můžeme a nemusíme jim věřit, ale aspoň se na ně můžeme podívat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek