www.svethardware.cz
>
>
>

Britští silničáři opraví silnice drony a 3D tiskárnami

Britští silničáři opraví silnice drony a 3D tiskárnami
, , aktualita
Na britských silnicích se bude možná brzy používat nová technologie oprav výmolů. K těm budou využity drony a speciální typy autonomních 3D tiskáren, které budou plnit díry asfaltem, a to mnohem rychleji než dnes.
reklama
Technologie 3D tisku se bude v budoucnu možná využívat i u oprav silnic. Britové totiž zkouší propojit autonomní vozidla, 3D tiskárny a drony do jakési speciální jednotky přístrojů, která bude sama opravovat rozbité silnice. Zatím se ale spíše vymýšlí koncept, nic není připraveno. Myšlenka je ta, že by dron nebo nějaké autonomní auto zmapovalo silnici a výmoly na ní, případně nějaké praskliny a podobně. To může dělat pohodlně v noci, kdy je velmi řídký provoz a nebude nikomu překážet.
 
Výmol na silnici
 
autor: JoshuaDavisPhotography [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/)], přes flickr.com
 
Pokud najde díru, speciální robot (což může být vozidlo nebo opět nějaký dron) s "3D tiskárnou" by měl naplnit díru asfaltem a zacelit. Oprava by tak měla být hotova v řádu minut. Výhodou by bylo nejen to, že by opravy mohly probíhat za nízkého nočního provozu, ale i to, že by bylo možné opravit více silnic, na které dnes nejsou peníze a především samotní silničáři, jejichž počet je omezen a nestíhají. Předpokládá se, že by drony a jiné roboty mohly být použity i k opravám okolí silnic jako jsou pouliční světla a podobně.
 
Zdroj: 3ders.org


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč? Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč?
Karta formátu Radeon RX 570 se 16 GB paměti na palubě je hezky česky řečeno slušný overkill. Nejde o oficiální SKU nabídnuté společností AMD, ale jen počin samotného Sapphire. Jaký má smysl? Bude se těžit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane
Intel se rozhodl, že přestane nabízet sady procesorů Core s paměťovými zařízeními Optane, které byly známy jako Core+. Uplyne však ještě řada měsíců, než Core+ z nabídky zmizí. Důvod je ale nepřekvapivý, malý zájem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu
Sluneční soustavu bereme jako neměnné uspořádání planet, planetek či pásů asteroidů, do nějž občas z vnějších částí zavítají komety. Tento pořádek ale musel vzniknout, a to z chaosu, který byl větší, než si řada lidí myslí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce
Už v minulém roce se mluvilo o tom, že výrobci pamětí RAM omezují investice ve snaze nenavyšovat budoucí výrobu ve snaze udržet ceny na vyšších úrovních. To se ale nemůže projevit hned jako náhlý pokles poptávky a s ním půjdou dolů i ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CERN chce postavit obří urychlovač FCC dlouhý 100 km CERN chce postavit obří urychlovač FCC dlouhý 100 km
I když Velký hadronový urychlovač LHC je v provozu "jen" 9 let, CERN už plánuje výstavbu nového, mnohem většího. Ten nese název Future Circular Collider (FCC) a bude mít na délku neuvěřitelných 100 km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář