www.svethardware.cz
>
>
>

Britští silničáři opraví silnice drony a 3D tiskárnami

Britští silničáři opraví silnice drony a 3D tiskárnami
, , aktualita
Na britských silnicích se bude možná brzy používat nová technologie oprav výmolů. K těm budou využity drony a speciální typy autonomních 3D tiskáren, které budou plnit díry asfaltem, a to mnohem rychleji než dnes.
reklama
Technologie 3D tisku se bude v budoucnu možná využívat i u oprav silnic. Britové totiž zkouší propojit autonomní vozidla, 3D tiskárny a drony do jakési speciální jednotky přístrojů, která bude sama opravovat rozbité silnice. Zatím se ale spíše vymýšlí koncept, nic není připraveno. Myšlenka je ta, že by dron nebo nějaké autonomní auto zmapovalo silnici a výmoly na ní, případně nějaké praskliny a podobně. To může dělat pohodlně v noci, kdy je velmi řídký provoz a nebude nikomu překážet.
 
Výmol na silnici
 
autor: JoshuaDavisPhotography [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/)], přes flickr.com
 
Pokud najde díru, speciální robot (což může být vozidlo nebo opět nějaký dron) s "3D tiskárnou" by měl naplnit díru asfaltem a zacelit. Oprava by tak měla být hotova v řádu minut. Výhodou by bylo nejen to, že by opravy mohly probíhat za nízkého nočního provozu, ale i to, že by bylo možné opravit více silnic, na které dnes nejsou peníze a především samotní silničáři, jejichž počet je omezen a nestíhají. Předpokládá se, že by drony a jiné roboty mohly být použity i k opravám okolí silnic jako jsou pouliční světla a podobně.
 
Zdroj: 3ders.org


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly
Společnost NVIDIA rozhodně nezažila z hlediska financí úžasný půlrok, ale nyní přišla s informacemi o tom, jak se prodávaly karty Turing série RTX v prvních osmi týdnech oproti Pascalům. Bylo to téměř o polovinu lepší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech
Už jen 5 dní zbývá do toho, kdy se možná evropský internet obrátí naruby. EU si totiž chystá vysoce kontroverzní Články 11 a 13, které mohou do značné míry ovlivnit to, co budeme moci na webu dělat i existenci nejednoho webu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17 Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17
Izraelský Beresheet dokázal překonat své potíže s počítačem, které zhatily první velký zážeh a nyní je na cestě k Měsíci, na jehož povrch přistane v dubnu. Shodou okolností to přitom bude poblíž míst přistání misí Apollo 15 a 17. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control
Společnost Epic Games vyhlásila válku Steamu, neboť jinak se to ani už nedá napsat. Dozvídáme se o dalších dvou exkluzivitách, které budou Steamu alespoň na rok upřeny a pak i o propojení s Humble Store. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře