www.svethardware.cz
>
>

Cable.co.uk srovnává ceny širokopásmového připojení, Česko je 33.

Cable.co.uk srovnává ceny širokopásmového připojení, Česko je 33.
, , aktualita
Pokud vás zajímá, jak jsou na tom lidé po celém světě s cenou širokopásmového připojení k Internetu, je tu pro vás nový přehled. Ten připravil server cable.co.uk, který srovnává údaje z celkem 196 zemí. 
K oblíbeným
reklama
Levný přístup k Internetu, a to zvláště ten mobilní, máme obvykle spojen s vyspělými západními zeměmi, ovšem to se většinou srovnává společně s kupní silou obyvatelstva. Server cable.co.uk připravil ale žebříček porovnávající pouze průměrné ceny za širokopásmové připojení k Internetu a je zřejmé, že se orientoval spíše podle dobře dostupných nabídek hlavních operátorů. Že by tak zohlednil v našem případě třeba ceny nepřeberného množství malých firem nabízejících připojení na vesnicích a v menších městech, s tím počítat nelze. A stejně tak je velice široký pojem samotné širokopásmové připojení k internetu, což může znamenat cokoliv od několika megabitů za sekundu pomocí Wi-Fi až po gigabity za sekundu přes optiku. 
 
 
Pokud se tak srovnávají pouze průměrné ceny bez ohledu na platy a mzdy obyvatel, pak není divu, že vedou spíše chudé země a především jsou mezi nimi bývalé země Sovětského svazu. Zcela nejlevnější je pak širokopásmový přístup k Internetu v Íránu, který stíhá Ukrajina a pak už s velkým odstupem Rusko. Na podrobné výsledky se můžete sami podívat, neboť jsou dostupné v rámci dokumentů Google. Hodnoty jsou také neustále aktualizovány.
 

 srovnání prvních 34 zemí dle průměrné ceny za broadband
 
Česká republika je v celém žebříčku na slušném 33. místě s udávanou cenou 29,5 USD, ovšem Slovensko je v pořadí 20. s 22,1 USD. Právě zde by tak mohl jeden namítnout, že 630 korun měsíčně za připojení k Internetu rozhodně nedává, ale v tom je právě ono kouzlo zprůměrovaných cen. V rámci východní Evropy je ČR na osmém místě za Rumunskem, Srbskem, Polskem, Slovenskem, Maďarskem, Chorvatskem a Bulharskem. 
 
A krom toho, cable.co.uk už dříve provedl také studii, v níž srovnával výsledky rychlostních testů internetového přpojení, které pomocí různých portálů provádějí samotní zákazníci. Využil tak kolem 63 milionů jednotlivých testů k sestavení žebříčku, v němž jsme se umístili o trošku lépe. Dle tohoto srovnání už rychlostí připojení patříme spíše do západní Evropy a celkově jsme na 28. místě. Ovšem Slovensko se i zde umístilo na lepší pozici, a to 23. a Maďarsko dokonce na 15. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek