Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware

23.9.2019, Jan Vítek, aktualita
Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware
Blíží se vypuštění "měkkého restartu" série Call of Duty: Modern Warfare, takže přesně takto pojmenovaná novinka přijde na trh ke konci října. Ovšem je tu také betatestování a zvláště toho se týkají zveřejněné hardwarové požadavky. 
Lze ale samozřejmě počítat s tím, že dané požadavky se budou týkat i finální verze hry, která by ostatně už měla být v podstatě dokončena a nyní probíhají veřejné zátěžové testy serverů a vychytávají se poslední mouchy. Respektive takto by to mělo fungovat v ideálním případě, to jen aby se někdo nedivil, kdyby oněch much bylo víc a některé byly pěkně velké. 
 
 
Nový Call of Duty: Modern Warfare bude další titul, který nabídne podporu ray tracingu na kartách GeForce RTX a v tomto ohledu jsou požadavky zřejmé. Bude to prostě chtít alespoň GeForce RTX 2060, aby mělo smysl RTX vůbec zapínat. 
 
Akční 3D střílečka ale musí běžet především svižně a lze si představit, že mnozí hráči vybavení moderní kartou GeForce RTX na ray tracing zapomenou a raději si zvolí vyšší snímkovací frekvenci s menšími propady, i když to je i otázka další výbavy a především kvality monitoru.
 
Hardwarové požadavky ovšem nejsou zrovna krvavé. V každém případě budeme potřebovat systém s podporou DirectX 12, čili jinými slovy Windows 10, ovšem Call of Duty: Modern Warfare bude jedna z her, která umožní DX12 využít i pod Windows 7 64bit SP1 (a novějším). Pak je společné i to, že hra zabere na disku přibližně 45 GB.
 
Co se týče CPU, pak minimální požadavky zmiňují Core i5-2500K nebo ekvivalentní a pak GeForce GTX 670 2 GB, AMD Radeon HD 7950 a vedle nich je zmíněna GeForce GTX 1650 4 GB. A ač se to možná nezdá, z hlediska hrubého výkonu jsou tyto tři karty srovnatelné. Nakonec to bude 8 GB operační paměti. 
 
Doporučený hardware čítá vedle 16 GB operační paměti procesor Core i7-4770K či ekvivalentní a kartu GeForce GTX 970 4 GB / GTX 1660 6 GB nebo AMD Radeon R9 390 / AMD RX 580, čili dnešní nebo i o jednu generaci starší mainstream.
 
Vypadá to na skutečně dobře optimalizovanou hru, i když dle těchto požadavků nelze jednotlivé tituly přímo srovnávat, neboť každé herní studio si může pod minimální a doporučenou konfigurací představovat vždy něco jiného z hlediska toho, co má takový počítat zvládnout. 


Doporučujeme náš velký přehled desktopových grafických čipů.