Call Of Duty: Modern Warfare s ray tracingem pro stíny, stojí za to?

Call Of Duty: Modern Warfare s ray tracingem pro stíny, stojí za to?
, , aktualita
Ray tracingem vykreslované odrazy objektů mohou být velice efektní i užitečné, globální osvícení zase zajistí věrnou hru světla a stínů, ovšem co ray tracované stíny v novém Call of Duty. Stojí je za to zapnout?
K oblíbeným
reklama
Nový díl Call of Duty s podtitulem Modern Warfare tak podporuje DXR Ray Traced Shadows, podobně jako hra Shadow od the Tomb Raider, přičemž subjektivně mohu říci, že právě takovéto využití ray tracingu má asi nejmenší potenciál k tomu, aby NVIDIA někoho přesvědčila ke koupi karty rodiny RTX nebo aby její majitel cítil potřebu ray tracing využít. Ten ostatně vždy přinese citelný pokles snímkovací frekvence a odměnou za to má být lepší grafika. 
 
  
V případě této hry můžeme říci, že ray tracing může být velice patrný, ale také téměř neznatelný, ale to je celkem obvyklé. Asi nejvíce může být nápomocný ve scénách, jako je ta následující. 
 
 
Zde vidíme naprosto nereálné stíny, které jsou i přes velké a mnohočetné zdroje světla ostré jako od slunce. S ray tracingem to také není ideální, ale výsledek je i tak mnohem lepší a věrnější. 
 
 
Z interiéru ale máme druhý příklad, který zase ukazuje, že rozdíly mohou být i zanedbatelné. Však tu máme jen jiný stín pod lampou, malinko odlišně nasvícený roh zdi a také trošku jiné stíny pod věcmi na zemi. Kdo ale nemá k dispozici přímé srovnání, krom stínu pod lampou by si těžko všiml, že je něco dalšího jinak. A co nás to bude stát? 
 
 
V případě rozlišení Full HD to bude zajímat pouze ty, kteří mají k dispozici rychlý herní monitor a chtějí využít jeho schopností, neboť ani v jednom případě snímkovací frekvence nejde pod 60 Hz. 
 
 
To v případě rozlišení 4K/Ultra HD už ray tracing dokáže ukousnout to, co by mohlo velice chybět a zvláště v případě třech nejslabších karet. Zda je tedy lepší ray tracing využít, nebo ne, to jako obvykle závisí na preferencích hráče a na jeho výbavě. 
 
Zdroj: wccftech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: září 2020 Doporučené PC sestavy: září 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek34 komentářů
Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi
Ultralehká herní myš Glorious Model O, která si své zákazníky získala i na českém trhu, byla oznámena v nové verzi. Vzhledem k nízké hmotnosti jen 69 g nemohl výrobce použít příliš velkou baterii, přesto se výdrž podařilo dostat na 71 hodin.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách
Společnost WD rozšiřuje nabídku pevných disků pro NASy řady Red Pro o další dva modely. Doposud bylo maximem 14 TB, nově však bude možné koupit i varianty s vyššími kapacitami 16 TB a 18 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
26.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
26.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik