Call Of Duty: Modern Warfare s ray tracingem pro stíny, stojí za to?

Call Of Duty: Modern Warfare s ray tracingem pro stíny, stojí za to?
, , aktualita
Ray tracingem vykreslované odrazy objektů mohou být velice efektní i užitečné, globální osvícení zase zajistí věrnou hru světla a stínů, ovšem co ray tracované stíny v novém Call of Duty. Stojí je za to zapnout?
K oblíbeným
reklama
Nový díl Call of Duty s podtitulem Modern Warfare tak podporuje DXR Ray Traced Shadows, podobně jako hra Shadow od the Tomb Raider, přičemž subjektivně mohu říci, že právě takovéto využití ray tracingu má asi nejmenší potenciál k tomu, aby NVIDIA někoho přesvědčila ke koupi karty rodiny RTX nebo aby její majitel cítil potřebu ray tracing využít. Ten ostatně vždy přinese citelný pokles snímkovací frekvence a odměnou za to má být lepší grafika. 
 
  
V případě této hry můžeme říci, že ray tracing může být velice patrný, ale také téměř neznatelný, ale to je celkem obvyklé. Asi nejvíce může být nápomocný ve scénách, jako je ta následující. 
 
 
Zde vidíme naprosto nereálné stíny, které jsou i přes velké a mnohočetné zdroje světla ostré jako od slunce. S ray tracingem to také není ideální, ale výsledek je i tak mnohem lepší a věrnější. 
 
 
Z interiéru ale máme druhý příklad, který zase ukazuje, že rozdíly mohou být i zanedbatelné. Však tu máme jen jiný stín pod lampou, malinko odlišně nasvícený roh zdi a také trošku jiné stíny pod věcmi na zemi. Kdo ale nemá k dispozici přímé srovnání, krom stínu pod lampou by si těžko všiml, že je něco dalšího jinak. A co nás to bude stát? 
 
 
V případě rozlišení Full HD to bude zajímat pouze ty, kteří mají k dispozici rychlý herní monitor a chtějí využít jeho schopností, neboť ani v jednom případě snímkovací frekvence nejde pod 60 Hz. 
 
 
To v případě rozlišení 4K/Ultra HD už ray tracing dokáže ukousnout to, co by mohlo velice chybět a zvláště v případě třech nejslabších karet. Zda je tedy lepší ray tracing využít, nebo ne, to jako obvykle závisí na preferencích hráče a na jeho výbavě. 
 
Zdroj: wccftech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2 Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2
Miliardář Bill Gates je znám také jako velký filantrop a podporovatel projektů pro záchranu planety. Jedním z dalších je projekt Heliogen, který má pomoci nahradit fosilní paliva díky solární energii i využití pokročilého softwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache
Intel si pro příští rok připravuje procesory Tiger Lake jako nástupce aktuálních Ice Lake a leccos už o nich prozradil benchmark Geekbench. Ten už obsahuje online záznam čtyřjádrového prototypu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce
Starship Mk1 včera prodělal tlakovou zatěžkávací zkoušku, kterou ovšem nevydržel a v horní části explodoval. Obešlo se to bez ohně i zranění obsluhy, ostatně neúspěch se dal očekávat. Co bude dál?
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů
Intel se slovy Michelle Johnston Holthaus omluvil za zpožděné dodávky procesorů x86, čili v podstatě za to, že je nestačí vyrábět v potřebném množství. Potvrzuje tím, že nedostatek jeho procesorů je stále aktuální. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz
Od společnosti Philips jsme se dočkali dalšího zahnutého monitoru s obrovskou úhlopříčkou. Jde o model 439P9H, který má velký 43,4" VA panel s velmi vysokým kontrastem 3000:1. Potěší i 10bitovými barvami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře