Call of Duty: Warzone dostal DLSS, jaký je nárůst FPS?

Call of Duty: Warzone dostal DLSS, jaký je nárůst FPS?
, , aktualita
Už v lednu NVIDIA hlásila, že technologie RTX, a to ray tracing a DLSS přichází do titulu Call of Duty: Warzone, který už v minulém roce dostal podporu technologie Reflex. Dnes se ale podíváme na to, jak mu prospěje DLSS. 
K oblíbeným
reklama
Call of Duty: Warzone tak nyní nově podporuje už DLSS a NVIDIA už v titulku slibuje, že se dočkáme až 70% zvýšení snímkovací frekvence. To ale bude pochopitelně záviset na rozlišení, nastavení kvality a na použité grafické kartě.
 
 
NVIDIA nám jako obvykle připravila výsledky svých testů, v nichž se ani slůvkem nezmiňuje o slíbeném ray tracingu, takže to necháme zatím plavat. V testech byla využita sestava s Core i9-10900K, 32 GB paměti a Windows 10 a jde o škálu karet od RTX 2060 po RTX 3090, přičemž generace Ampere je tu kompletní. 
 
 
V prvním grafu máme výsledky týkající se rozlišení Full HD s nastavenou vysokou kvalitou, což platí jak pro hru samotnou, tak i DLSS. To platí i pro ostatní dva testy s Quad HD a Ultra HD, tedy až na to, že v Ultra HD je DLSS nastaveno naopak na Performance, čili naopak na nejnižší kvalitu. Je tak zřejmé, z čeho čerpá titulek informující o 70% zvýšení FPS. 
 
V případě prvních dvou testů ve Full HD a Quad HD totiž o takový nášup snímkovací frekvence nezaznamenáme ani vzdáleně, ale i tak si můžeme výrazně polepšit, což mohou ocenit zvláště hráči vybavení monitory s vysokou obnovovací frekvencí a nezapomeňme na to, že Warzone je žánr "battle royale". 
 
 
V rozlišení Ultra HD už může i některým Ampere docházet dech, a taková RTX 3060 se už propadá v průměru pod 60 FPS. Díky DLSS si ale polepší právě o slíbených 70 procent a podobné je to i u ostatních karet. Ovšem přeci jen jde o DLSS na Performance a my víme, že v tomto případě už je výsledná kvalitě přece jen slabší. 
 
 
NVIDIA také připravila video, v němž ukazuje rozdíly ve výkonu, ale především také ve výsledné kvalitě zobrazení. 
 
 
Krom toho přichází DLSS také do her Modern Warfare (hlavní kampaň) a Blacks Ops Cold War Zombies.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kryptoměna Dogecoin roste, už má 4. největší tržní kapitalizaci Kryptoměna Dogecoin roste, už má 4. největší tržní kapitalizaci
Původně recesistická kryptoměna Dogecoin zažívá obrovský boom popularity. Její hodnota raketově roste a z tisícin dolaru v minulém roce se dostala na setiny v tom letošním. A moc se jí nechce zastavovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
27letý spoluzakladatel Etherea se stal nejmladším dolarovým miliardářem 27letý spoluzakladatel Etherea se stal nejmladším dolarovým miliardářem
Jeden z několika zakladatelů kryptoměny Ethereum, Vitalik Buterin, má jen 27 let, ale už teď je dolarovým miliardářem, a to navíc nejmladším na světě. S rostoucí cenou kryptoměny Ethereum se jeho jmění rychle zvyšuje.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Sony údajně chystá PS5 založenou na 6nm čipech AMD Sony údajně chystá PS5 založenou na 6nm čipech AMD
Existuje více možných důvodů, proč by si Sony mělo chystat nové verze PS5 založené na čipech firmy AMD vyráběných lepším 6nm procesem. Buď půjde o nové lepší a výkonnější verze, nebo o stejné úspornější verze, anebo třeba o řešení dostupnosti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Prodej čipů letos přinese tržby 522 miliard dolarů Prodej čipů letos přinese tržby 522 miliard dolarů
Dle společnosti IDC se mohou výrobci čipů letos obecně těšit na vyšší tržby, a sice dle odhadu 522 miliard dolarů oproti 464 miliardám v předchozím roce. A je zřejmé, že kdyby byly dostupné kapacity, bylo by to ještě mnohem lepší. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft nikdy na prodeji samotných konzolí Xbox nevydělával Microsoft nikdy na prodeji samotných konzolí Xbox nevydělával
Soudní pře mezi firmami Epic a Apple nám už přinesla přehled zaplacených obnosů za hry, které Epic Games Store nabízel v roce 2019 zdarma a nyní se i od zástupkyně Microsoftu dozvídáme pravdu o ziskovosti prodejů konzolí Xbox. 
Včera, aktualita, Jan Vítek