www.svethardware.cz
>
>
>
>

Canon Kokomo: nová sociální platforma pro virtuální realitu

Canon Kokomo: nová sociální platforma pro virtuální realitu
, , aktualita
Canon hledá další trhy, kde by se po propadu prodejů fotoaparátů mohl uchýlit. Slibně to vidí v oblasti virtuální reality, pro níž vyvíjí novou sociální platformu. Ta nese název Kokomo a má nabídnout realistické, byť virtuální hovory.
K oblíbeným
reklama
Společnost Canon má ve výrobním portfoliu spoustu druhů výrobků. Jedním z nich jsou i fotoaparáty, které ale s přechodem na focení pomocí telefonů utržily těžkou ránu. Jednou z cest, jak pomoci této oblasti, by mohla být i virtuální realita. Canon totiž vyvíjí sociální platformu s využitím virtuální reality, kde se může uplatnit i jeho technika. Nese název Kokomo a při jejím vývoji byl využit i fotoaparát Canon EOS R5 s podporou 8K videa a objektiv Canon RF 5.2mm F2.8L Dual Fisheye.
 
Canon EOS R5
 
Pomocí těchto fotoaparátů byly natočeny lokace v Malibu, Kalifornii, New Yorku a na Havaji. Lidé se pak mohou ve virtuální realitě setkat právě na těchto místech ve fotorealistické kvalitě. Tzv. ImmersiveCall mají lidem přinést takový zážitek hovoru s ostatními, který jim nemohou přinést standardní videohovory. Zatím ale není jasné, s jakým hardwarem bude Kokomo vlastně kompatibilní a Canon zároveň hovoří, že se tato platforma ani nikdy nemusí objevit. Každopádně doprovodné video ukazuje i APS-C fotoaparáty řady Canon EOS M se standardním objektivem, takže se nezdá, že by Kokomo fungovalo jen s EOS R5, jehož cena je šestimístná. Jak přesně to ale bude fungovat, to nevíme.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
DDR5-8888 CL88-88-88-88: nový rekord pamětí G.Skill na desce Asus DDR5-8888 CL88-88-88-88: nový rekord pamětí G.Skill na desce Asus
Nezahráváme si tu s jistou symbolikou, ale jen uvádíme výsledek taktovacího pokusu, kterou předvedl overclocker ve jménu společnosti G.Skill. Využil k tomu samozřejmě její pamětí DDR5, a to na desce Asus. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další pozitivní zpráva pro výrobu čipů: materiálu ABF má být letos už dostatek Další pozitivní zpráva pro výrobu čipů: materiálu ABF má být letos už dostatek
Loni jsme se několikrát otřeli o téma nedostatku materiálu zvaného ABF. Jde o zkratku pro Ajinomoto Build-up Film, nezbytnou věc používanou pro pouzdření počítačových čipů, která stála a stále ještě stojí i za nedostatkem GPU. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Šestnáct tisíc NVIDIA A100 bude sloužit v novém AI superpočítači firmy Meta Šestnáct tisíc NVIDIA A100 bude sloužit v novém AI superpočítači firmy Meta
Společnost Meta (býv. Facebook) se rozhodla nechat si postavit nový superpočítač učený se zaměřením na umělou inteligenci. Hlavní úlohu tak v něm budou hrát tisíce akcelerátorů NVIDIA A100 generace Ampere. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC i UMC preventivně bojují proti omikronu, nařizují práci z domova TSMC i UMC preventivně bojují proti omikronu, nařizují práci z domova
Tchaj-wan se snaží bojovat proti nové vlně nákazy covidem-19, který přinesla mutace omikron a my se dozvídáme, že už tak na doraz vytížené firmy TSMC a UMC se rozhodly nařídit svým zaměstnancům práci z domova.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Solid-state baterie míří do provozu: Dongfeng a Ganfeng testují 50 EV Solid-state baterie míří do provozu: Dongfeng a Ganfeng testují 50 EV
Solid-state akumulátory by měly přinést výrazně vyšší bezpečnost i další jiné vlastnosti. Prozatím jsou ale zpravidla v laboratořích nebo testovacích prototypech. Takto do čínských ulic vyjelo 50 elektromobilů s testovacími vzorky baterií.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů