www.svethardware.cz
>
>

Časopis Playboy začne s prodejem fotek a dalších děl jako NFT

Časopis Playboy začne s prodejem fotek a dalších děl jako NFT
, , aktualita
K módě prodeje NFT se přidává další velký hráč. Bude jím časopis Playboy, který po 67 letech přešel do čistě digitální formy a nyní chce začít prodávat kolekci svých děl, na kterých se podíleli i známí umělci.
K oblíbeným
reklama
Časopis Playboy se za posledních několik let hodně změnil. V roce 2015 kvůli Internetu a snadnému přístupu k porno obsahu zrušil nahotiny, od čehož si sliboval snížení ratingu, vyšší dostupnost a prodeje, loni pak přešel od tištěné formy čistě k digitální. Ta tištěná tak skončila po 67 letech. A nyní dochází k další změně, která souvisí s digitalizací celé doby. Playboy začne rozprodávat svou kolekci uměleckých děl jako NFT (Non-Fungible Token).
 
Obálka časopisu Playboy
obálka časopisu Playboy (ilustrační obrázek), autor: rchappo2002 [CC BY-NC-ND 2.0], přes Flickr
 
K tomuto využije partnerství s platformou Nifty Gatewey, která umožňuje nákup, úschovu a další prodej NFT. Z prodeje díla dostane Playboy 80% provizi, naopak ta pro Nifty Gatewey bude zbývajících 20 %. Pokud dojde k dalšímu prodeji NFT, Playboy z těch následujících dostane dalších 10 %. Samotný autor díla (resp. ten, kdo k němu vlastní práva) dostane část z 80% podílu pro Playboy, výši této provize ale neznáme.
 
První dvě "kapky", jak chce Playboy těmto autorským dílům říkat, budou práce od Slimesundaye a Blake Kathryn. Připomeňme ještě, že s Playboyem měli co do činění takoví slavní autoři jako Andy Warhol, Pablo Picasso, Keith Haring nebo Salvador Dalí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přichází vesmírný turismus: Blue Origin bude dražit lístek pro suborbitální let Přichází vesmírný turismus: Blue Origin bude dražit lístek pro suborbitální let
Vesmírný turismus sice není úplně nová věc, od prvního letu uplynulo už přes 20 let. To by se brzy mohlo změnit. Blue Origin Jeffa Bezose chystá na letošní suborbitální let jedno místo pro vesmírného turistu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Aplikace s malwarem XCodeGhost napadly 128 milionů uživatelů iOSu Aplikace s malwarem XCodeGhost napadly 128 milionů uživatelů iOSu
V rámci soudní pře mezi společností Apple a Epic Games přišly na přetřes i e-maily, které ukazují detaily více než 5 let starou záležitost. Nyní totiž vyšlo najevo, že malware xCodeGhost v roce 2015 napadl 128 milionů uživatelů Applu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nečekaný konec? Windows 10X údajně nevyjde letos a možná ani později Nečekaný konec? Windows 10X údajně nevyjde letos a možná ani později
Microsoft v minulosti výrazně pozměnil systém Windows 10X, který měl být původně určen pro dvoudisplejová zařízení, a také zpozdil jeho vydání. Podle posledních spekulací ovšem projekt nakonec může zůstat jako nedokončený.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Nokia spouští tržiště s datasety pro AI na bázi blockchainu Nokia spouští tržiště s datasety pro AI na bázi blockchainu
Společnost Nokia už dnes sice nevyrábí telefony, to pod touto značkou dělá HMD Global, stále je ale aktivní společností v jiných odvětvích. Jednou z novinek je tak digitální tržiště s datasety pro trénování umělé inteligence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nedostatek PS5 a nových Xboxů bude nejspíš pokračovat do roku 2022 Nedostatek PS5 a nových Xboxů bude nejspíš pokračovat do roku 2022
Řada hráčů netrpělivě čeká na novou konzoli od Sony nebo Microsoftu. Zdá se, že k vyřešení tohoto problému v následujících měsících nedojde. Nedostatek konzolí by tak měl pokračovat i před letošními Vánocemi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik