www.svethardware.cz
>
>

Časopis Playboy začne s prodejem fotek a dalších děl jako NFT

Časopis Playboy začne s prodejem fotek a dalších děl jako NFT
, , aktualita
K módě prodeje NFT se přidává další velký hráč. Bude jím časopis Playboy, který po 67 letech přešel do čistě digitální formy a nyní chce začít prodávat kolekci svých děl, na kterých se podíleli i známí umělci.
K oblíbeným
reklama
Časopis Playboy se za posledních několik let hodně změnil. V roce 2015 kvůli Internetu a snadnému přístupu k porno obsahu zrušil nahotiny, od čehož si sliboval snížení ratingu, vyšší dostupnost a prodeje, loni pak přešel od tištěné formy čistě k digitální. Ta tištěná tak skončila po 67 letech. A nyní dochází k další změně, která souvisí s digitalizací celé doby. Playboy začne rozprodávat svou kolekci uměleckých děl jako NFT (Non-Fungible Token).
 
Obálka časopisu Playboy
obálka časopisu Playboy (ilustrační obrázek), autor: rchappo2002 [CC BY-NC-ND 2.0], přes Flickr
 
K tomuto využije partnerství s platformou Nifty Gatewey, která umožňuje nákup, úschovu a další prodej NFT. Z prodeje díla dostane Playboy 80% provizi, naopak ta pro Nifty Gatewey bude zbývajících 20 %. Pokud dojde k dalšímu prodeji NFT, Playboy z těch následujících dostane dalších 10 %. Samotný autor díla (resp. ten, kdo k němu vlastní práva) dostane část z 80% podílu pro Playboy, výši této provize ale neznáme.
 
První dvě "kapky", jak chce Playboy těmto autorským dílům říkat, budou práce od Slimesundaye a Blake Kathryn. Připomeňme ještě, že s Playboyem měli co do činění takoví slavní autoři jako Andy Warhol, Pablo Picasso, Keith Haring nebo Salvador Dalí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA GeForce NOW v květnu přidá kopu her včetně Alan Wake NVIDIA GeForce NOW v květnu přidá kopu her včetně Alan Wake
Více než kopu her, přesněji 61 titulů se NVIDIA chystá během tohoto měsíce přidat do nabídky služby GeForce NOW. Ta se tak neustále rozšiřuje o další podporované hry, mezi něž brzy přibyde Alan Wake či Call of Juarez: Gunslinger. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Windows 10 brzy dostanou aktualizaci pro odinstalování Flashe Windows 10 brzy dostanou aktualizaci pro odinstalování Flashe
Ještě jeden hřebíček do rakve pro Adobe Flash si letos v létě připraví Microsoft, který bude v rámci chystané aktualizace vyžadovat jeho kompletní odstranění ze systému. Mnohé už to ale nemusí zajímat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Breakthrough Listen už naslouchal 60 milionům systémů, nenašel zatím nic Breakthrough Listen už naslouchal 60 milionům systémů, nenašel zatím nic
Projekt Breakthrough Listen před několika lety převzal štafetu snad hledání mimozemské inteligence a zatím dokázal naslouchat už více než 60 hvězdným systémům, a to zatím neúspěšně. To ale samozřejmě neznamená, že v nich není inteligentní život. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Lisa Su se bude na Computexu věnovat především serverovému hardwaru Lisa Su se bude na Computexu věnovat především serverovému hardwaru
Šéfka společnosti AMD, Lisa Su, dostane svou keynote na letošním Computexu a v této prezentaci se bude věnovat hlavnímu tématu v podobě "High-Performance Computing Ecosystem". Čili prostě serverovému hardwaru.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
IBM Research vyrobilo své první 2nm čipy s tranzistory GAA IBM Research vyrobilo své první 2nm čipy s tranzistory GAA
IBM Research se pochlubila jedním ze svých prvních waferů zpracovaných pomocí 2nm procesu a ačkoliv to nebylo výslovně uvedeno, je naprosto zřejmé, že tu jsou použity tranzistory typu GAA - Gate All Around. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře