CDPR se omlouvá za stav konzolového Cyberpunku 2077, nabídne peníze zpět

CDPR se omlouvá za stav konzolového Cyberpunku 2077, nabídne peníze zpět
, , aktualita
Studio CD Projekt Red uznává, že stav hry Cyberpunk 2077 určené pro konzole Xbox One a PlayStation 4 není dobrý a chce zákazníkům nabídnout pomoc s vracením peněz za zakoupenou kopii.  
K oblíbeným
reklama
Studio CD Projekt Red tak uvedlo, že mělo věnovat více pozornosti verzím Cyberpunku 2077 pro PlayStation 4 a Xbox One a zároveň s tím si můžeme přečíst omluvná slova o tom, že tyto verze nebyly před vypuštěním hry na trh ani předvedeny. Zde však lze jen těžko nehledat záměr, když v CDPR museli velice dobře vědět, v jakém stavu jejich hra pro starší konzole je. Omluva pak může mít trošku hořkou příchuť. 
 
 
Dle zveřejněné omluvy to totiž skutečně vypadá tak, že se optimalizace pro PS4 a XBONE jednoduše nestihly a hra šla na trh bez ohledu na ně, aniž by CDPR vypustil do světa byť jen jeden záběr z verzí pro tyto starší konzole. Nicméně stalo se, takže co bude dál? 
 
Studio bude pochopitelně dále řešit různé bugy a celkově ladit výkon hry. Ještě do Vánoc můžeme očekávat další záplaty a později v lednu bude následovat velký Patch 1 a v únoru pak Patch 2 speciálně pro konzole. Pokud tak někdo chce hrát na PS4 či XBONE, měl by si počkat alespoň na tyto záplaty, které budou zaměřeny právě především na jejich verze. A samozřejmě nemají očekávat, že hra bude vypadat jako na nové generaci konzolí či dokonce na hi-end PC, ale aspoň bude vypadat "slušně". 
 
 
Nakonec vývojáři ve svém prohlášení prosí o trpělivost a shovívavost, ale kdyby někdo přesto nechtěl čekat, nebo se cítil smrtelně uražen stavem hry, může v rámci refundačních systémů PSN či Xboxu požádat o peníze zpět. V případě boxovaných verzí hry nezbývá než jako první oslovit obchod a pokud zákazník nepochodí, může využít adresu helpmerefund@cdprojektred.com a požádat o pomoc tam. To ovšem platí nejdéle do 21. prosince. 
 
V případě PC verzí se samozřejmě dočkáme nových záplat také, neboť ani zde není Cyberpunk 2077 bezchybný. Problémy mohou mít třeba majitelé širokoúhlých monitorů, postava ve hře také občas "zapomene", jak se běhá a zkrátka tu jsou také problémy. My se dnes ostatně podíváme ještě na to, jak Cyberpunk 2077 je či není optimalizovaný pro procesory AMD Ryzen, kde jde o údajnou neschopnost hry pořádně využít SMT, čili logická jádra.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář