www.svethardware.cz
>
>
>

Celosvětové příjmy z digitálního prodeje her a mikrotransakcí stouply o 15 %

Celosvětové příjmy z digitálního prodeje her a mikrotransakcí stouply o 15 %
, , aktualita
Analytická společnost SuperData Research se podívala na digitální prodeje počítačových her a zjistila, že příjmy v tomto ohledu od minulého roku vyrostly o 15 procent. To čítá celkové prodeje her na PC, konzole a také mobilní tituly. 
K oblíbeným
reklama
SuperData Research si tak všímají meziroční změny v prodeji her na PC, konzole a mobilní zařízení, která činí +15 %. To nám dělá celkem 8,5 miliard dolarů letošních příjmů, zatímco před rokem to bylo o 1,1 miliardy méně. 
 

Připravenu máme také tabulku toho, které hry v uplynulém roce přinesly nejvíce zisků, což se evidentně týká právě i mikrotransakcí, na což ukazuje třeba první místo hry League of Legends. Ta patří mezi tituly typu freemium, takže vydělává na mikrotransakcích, čili na distribuci samotné hry její tvůrci nevydělávají nic. Druhé místo patřící PlayerUnknown's Battlegrounds není žádné překvapení vzhledem k tomu, jak moc je tato hra aktuálně populární (prodalo se už více než 15 milionů kopií) a z celkového žebříčku je jasně vidět, že hry pro jednoho hráče dnes nemají velkou šanci se dostat mezi finančně nejúspěšnější. 
 
V případě konzolových her zase vedou především sportovní tituly, slušný úspěch zaznamenal nový Assassin's Creed a už dlouho se na vrcholu drží letitý titul Grand Theft Auto V. 
 
 
Právě z grafu týkajícího se hry Grand Theft Auto V v konzolových verzích se ukazuje, jak moc tvůrci vydělávají na distribuci dodatečného obsahu (modrá složka) v porovnání s prodeji samotné hry (fialová složka). 
 
SuperData tyto výsledky komentuje tak, že v budoucnu budou hry pro jednoho hráče (nebo zaměřené především na jednoho hráče) a i některé multiplayerové tituly mít potíže s tím, aby zajistily zisk. Pro hráče, kteří se o multiplayer moc nezajímají a raději se ve hře pohybují sami, to je špatná zpráva. V budoucnu tak budou pro ně zajímavé tituly spíše mizet, nebo se v nich budou stále více prosazovat mikrotransakce, i když i v dnešní době se najde dost příkladů toho, že i klasické singleplayerové hry, které mikrotransakce neviděly ani z vlaku, mohou být velice úspěšné - viz Divinity Original Sin 2
 
Zdroj: Kitguru 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrteln nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala