www.svethardware.cz
>
>
>

Cena za gigabajt na SSD má brzy prolomit hranici 10 centů

Cena za gigabajt na SSD má brzy prolomit hranici 10 centů
, , aktualita
Trendforce má pro nás dobrou zprávu ohledně cen pamětí NAND Flash, které se používají pro výrobu SSD. Ta totiž má brzy dosáhnout svého historického minima a prolomit hranici deseti centů za jeden gigabajt. 
K oblíbeným
reklama
Letos nastává konečně vhodné období pro koupi jak operační paměti, tak SSD, přičemž kryptobublina už je také dávno pryč, což se zase odrazilo v cenách grafických karet a my se můžeme těšit na novou 7nm nabídku firmy AMD. Pokud si tak někdo chce nadělit moderní sestavu za dosluhující počítač, už nyní je na to vhodná doba a brzy může být ještě vhodnější v závislosti na tom, koho z trojice AMD-NVIDIA-Intel preferujeme. 
 
 
Co se týče SSD pak můžeme říci, že dle údajů Trendforce se rozhodně nemusíme obávat jejich zdražování. Právě naopak, ceny v poslední době padají, a to dle zveřejněného grafu velice prudce. Tento graf se týká smluvních cen za OEM SSD pro PC, čili takové produkty, které pak zákazník najde jako součást svého jako celek zakoupeného počítače. 
 
Je tak důležité si uvědomit, že se nebavíme o ceně za gigabajt, která se vztahuje pouze k samotným pamětem NAND Flash, ale k celým SSD. Pokud bychom tak dostali na trhu SSD s cenou 10 centů za gigabajt, pak bychom si 1TB model mohli pořídit v přepočtu za cca 2350 Kč, což je samozřejmě jen teorie a mohlo by se zdát, že další snižování cen už nelze zrovna čekat, když se dají 1TB SSD u nás koupit již pod 3 tisíce. K tomu ale můžeme říci, že Trendforce mluví ne o nejnižší, ale o průměrné ceně za gigabyte. 
 
Pod 10 centů by se tato cena měla dostat do konce tohoto roku a jak to vypadá, bude to platit především pro 256GB modely, ovšem 512GB je o to rychleji dohánějí. Zmíněná cena pod 10 centů má ale platit i pro 1TB modely.
 
Důvodem pro to je aktuální nadbytek SSD a pamětí NAND Flash na trhu a firmy odstartovaly cenovou válku, aby dokázaly vyprazdňovat své sklady a neskončily s neprodejným zastaralým zbožím. Z toho všeho prostě vyplývá, že kdo si chce s pořízením nového SSD ještě počkat, má tu možnost, aniž by se zatím měl obávat zdražování. Nicméně je to pouze projekce do budoucna a stát se může cokoliv, co situaci změní.
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě

Obchodní válka USA a Číny může mít další dopad na čínské společnosti. Hodně se sice probírá Huawei, nicméně obavy o bezpečnost a strach ze sledování má USA i z čínských dronů. Nabízí se zejména oblíbené modely od DJI.

Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný
Před pár měsíci přišla automobilka Tesla s funkcí Navigate on Autopilot, která v další variantě uměla i sama měnit pruhy. Consumer Reports ale varuje. Tato funkce je hodně nespolehlivá a vytváří krizové situace.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
USA vysvětluje postoj k Huawei a ban bez důkazu USA vysvětluje postoj k Huawei a ban bez důkazu

Spojené státy americké vyhlásily další obchodní válku v Číně. Součástí toho je i zabanování čínské společnosti Huawei. Té se nesmí dodávat žádná americká technologie a nyní máme i vysvětlení proč.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala25 komentářů
Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0 Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0
V posledních dnech jsme řešili nástup nové platformy firmy AMD, která nám jako první ve světě běžných uživatelů nabídne rozhraní PCI Express 4.0. To je sice hezké, ovšem k jeho využití potřebujeme také příslušné komponenty a zde přichází Gigabyte.
24.5.2019, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Do hlubin Středozemního moře poputují stovky detektorů neutrin Do hlubin Středozemního moře poputují stovky detektorů neutrin
Částice vznikající ve hvězdách, při explozích supernov či kolizích hvězd jsou všude kolem nás. Jde nám o neutrina jichž našimi těly mají procházet biliony či více každou sekundu, ovšem jsou velice těžko detekovatelné. 
24.5.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře