www.svethardware.cz
>
>
>

Cena za gigabajt na SSD má brzy prolomit hranici 10 centů

Cena za gigabajt na SSD má brzy prolomit hranici 10 centů
, , aktualita
Trendforce má pro nás dobrou zprávu ohledně cen pamětí NAND Flash, které se používají pro výrobu SSD. Ta totiž má brzy dosáhnout svého historického minima a prolomit hranici deseti centů za jeden gigabajt. 
K oblíbeným
reklama
Letos nastává konečně vhodné období pro koupi jak operační paměti, tak SSD, přičemž kryptobublina už je také dávno pryč, což se zase odrazilo v cenách grafických karet a my se můžeme těšit na novou 7nm nabídku firmy AMD. Pokud si tak někdo chce nadělit moderní sestavu za dosluhující počítač, už nyní je na to vhodná doba a brzy může být ještě vhodnější v závislosti na tom, koho z trojice AMD-NVIDIA-Intel preferujeme. 
 
 
Co se týče SSD pak můžeme říci, že dle údajů Trendforce se rozhodně nemusíme obávat jejich zdražování. Právě naopak, ceny v poslední době padají, a to dle zveřejněného grafu velice prudce. Tento graf se týká smluvních cen za OEM SSD pro PC, čili takové produkty, které pak zákazník najde jako součást svého jako celek zakoupeného počítače. 
 
Je tak důležité si uvědomit, že se nebavíme o ceně za gigabajt, která se vztahuje pouze k samotným pamětem NAND Flash, ale k celým SSD. Pokud bychom tak dostali na trhu SSD s cenou 10 centů za gigabajt, pak bychom si 1TB model mohli pořídit v přepočtu za cca 2350 Kč, což je samozřejmě jen teorie a mohlo by se zdát, že další snižování cen už nelze zrovna čekat, když se dají 1TB SSD u nás koupit již pod 3 tisíce. K tomu ale můžeme říci, že Trendforce mluví ne o nejnižší, ale o průměrné ceně za gigabyte. 
 
Pod 10 centů by se tato cena měla dostat do konce tohoto roku a jak to vypadá, bude to platit především pro 256GB modely, ovšem 512GB je o to rychleji dohánějí. Zmíněná cena pod 10 centů má ale platit i pro 1TB modely.
 
Důvodem pro to je aktuální nadbytek SSD a pamětí NAND Flash na trhu a firmy odstartovaly cenovou válku, aby dokázaly vyprazdňovat své sklady a neskončily s neprodejným zastaralým zbožím. Z toho všeho prostě vyplývá, že kdo si chce s pořízením nového SSD ještě počkat, má tu možnost, aniž by se zatím měl obávat zdražování. Nicméně je to pouze projekce do budoucna a stát se může cokoliv, co situaci změní.
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA se opravdu nechystá vypustit do světa svou vlastní verzi karty GeForce RTX 3060 Founders Edition, takže tu budou pouze modely od AIB partnerů této společnosti. Můžeme se také ptát, jestli vůbec bude platit stanovená cena.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku
Intel už se chystá vrhnout na trh generaci Rocket Lake-S pro desktopy a chystá také Tiger Lake-H s osmi jádry pro notebooky, ovšem poté by se po delší době už měla na trhu sejít společná mobilní i desktopová generace, Alder Lake.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi? Analýza spotřeby 65W a 125W Core i7, jak se liší v praxi?
Neinformovaný zákazník by z označení prodávaných procesorů mohl mít pocit, že jejich TDP bude odpovídat skutečné spotřebě, jenomže to neplatí ani u Intelu a v podstatě ani u AMD. Nyní ale bude řeč právě o Intelu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek15 komentářů