www.svethardware.cz
>
>
>

Cena za gigabajt na SSD má brzy prolomit hranici 10 centů

Cena za gigabajt na SSD má brzy prolomit hranici 10 centů
, , aktualita
Trendforce má pro nás dobrou zprávu ohledně cen pamětí NAND Flash, které se používají pro výrobu SSD. Ta totiž má brzy dosáhnout svého historického minima a prolomit hranici deseti centů za jeden gigabajt. 
K oblíbeným
reklama
Letos nastává konečně vhodné období pro koupi jak operační paměti, tak SSD, přičemž kryptobublina už je také dávno pryč, což se zase odrazilo v cenách grafických karet a my se můžeme těšit na novou 7nm nabídku firmy AMD. Pokud si tak někdo chce nadělit moderní sestavu za dosluhující počítač, už nyní je na to vhodná doba a brzy může být ještě vhodnější v závislosti na tom, koho z trojice AMD-NVIDIA-Intel preferujeme. 
 
 
Co se týče SSD pak můžeme říci, že dle údajů Trendforce se rozhodně nemusíme obávat jejich zdražování. Právě naopak, ceny v poslední době padají, a to dle zveřejněného grafu velice prudce. Tento graf se týká smluvních cen za OEM SSD pro PC, čili takové produkty, které pak zákazník najde jako součást svého jako celek zakoupeného počítače. 
 
Je tak důležité si uvědomit, že se nebavíme o ceně za gigabajt, která se vztahuje pouze k samotným pamětem NAND Flash, ale k celým SSD. Pokud bychom tak dostali na trhu SSD s cenou 10 centů za gigabajt, pak bychom si 1TB model mohli pořídit v přepočtu za cca 2350 Kč, což je samozřejmě jen teorie a mohlo by se zdát, že další snižování cen už nelze zrovna čekat, když se dají 1TB SSD u nás koupit již pod 3 tisíce. K tomu ale můžeme říci, že Trendforce mluví ne o nejnižší, ale o průměrné ceně za gigabyte. 
 
Pod 10 centů by se tato cena měla dostat do konce tohoto roku a jak to vypadá, bude to platit především pro 256GB modely, ovšem 512GB je o to rychleji dohánějí. Zmíněná cena pod 10 centů má ale platit i pro 1TB modely.
 
Důvodem pro to je aktuální nadbytek SSD a pamětí NAND Flash na trhu a firmy odstartovaly cenovou válku, aby dokázaly vyprazdňovat své sklady a neskončily s neprodejným zastaralým zbožím. Z toho všeho prostě vyplývá, že kdo si chce s pořízením nového SSD ještě počkat, má tu možnost, aniž by se zatím měl obávat zdražování. Nicméně je to pouze projekce do budoucna a stát se může cokoliv, co situaci změní.
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala