www.svethardware.cz
>
>
>

Cena za gigabajt na SSD má brzy prolomit hranici 10 centů

Cena za gigabajt na SSD má brzy prolomit hranici 10 centů
, , aktualita
Trendforce má pro nás dobrou zprávu ohledně cen pamětí NAND Flash, které se používají pro výrobu SSD. Ta totiž má brzy dosáhnout svého historického minima a prolomit hranici deseti centů za jeden gigabajt. 
K oblíbeným
reklama
Letos nastává konečně vhodné období pro koupi jak operační paměti, tak SSD, přičemž kryptobublina už je také dávno pryč, což se zase odrazilo v cenách grafických karet a my se můžeme těšit na novou 7nm nabídku firmy AMD. Pokud si tak někdo chce nadělit moderní sestavu za dosluhující počítač, už nyní je na to vhodná doba a brzy může být ještě vhodnější v závislosti na tom, koho z trojice AMD-NVIDIA-Intel preferujeme. 
 
 
Co se týče SSD pak můžeme říci, že dle údajů Trendforce se rozhodně nemusíme obávat jejich zdražování. Právě naopak, ceny v poslední době padají, a to dle zveřejněného grafu velice prudce. Tento graf se týká smluvních cen za OEM SSD pro PC, čili takové produkty, které pak zákazník najde jako součást svého jako celek zakoupeného počítače. 
 
Je tak důležité si uvědomit, že se nebavíme o ceně za gigabajt, která se vztahuje pouze k samotným pamětem NAND Flash, ale k celým SSD. Pokud bychom tak dostali na trhu SSD s cenou 10 centů za gigabajt, pak bychom si 1TB model mohli pořídit v přepočtu za cca 2350 Kč, což je samozřejmě jen teorie a mohlo by se zdát, že další snižování cen už nelze zrovna čekat, když se dají 1TB SSD u nás koupit již pod 3 tisíce. K tomu ale můžeme říci, že Trendforce mluví ne o nejnižší, ale o průměrné ceně za gigabyte. 
 
Pod 10 centů by se tato cena měla dostat do konce tohoto roku a jak to vypadá, bude to platit především pro 256GB modely, ovšem 512GB je o to rychleji dohánějí. Zmíněná cena pod 10 centů má ale platit i pro 1TB modely.
 
Důvodem pro to je aktuální nadbytek SSD a pamětí NAND Flash na trhu a firmy odstartovaly cenovou válku, aby dokázaly vyprazdňovat své sklady a neskončily s neprodejným zastaralým zbožím. Z toho všeho prostě vyplývá, že kdo si chce s pořízením nového SSD ještě počkat, má tu možnost, aniž by se zatím měl obávat zdražování. Nicméně je to pouze projekce do budoucna a stát se může cokoliv, co situaci změní.
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů