www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Ceny a výkon GTX 1660 Ti: pod 350 dolary bude těsno

Ceny a výkon GTX 1660 Ti: pod 350 dolary bude těsno
, , aktualita
Stále se uvádí, že NVIDIA má vyslat grafické karty GeForce GTX 1660 Ti na trh s cenou 279 dolarů, pokud jde o skutečně základní částku. Očekávat tak můžeme, že různé přetaktované verze se budou prodávat dráž, ale co další karty?
K oblíbeným
reklama
Už v hloubi ledna se objevila částka 279 USD za grafickou kartu NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti, od které očekáváme výkon srovnatelný nebo mírně vyšší v porovnání s GeForce GTX 1070. 
 
 
Karta už ostatně prodělala první test, který se dostal na veřejnost a nepřekvapivě jde o benchmark z Final Fantasy XV. Právě tam se dostala na výkon plně srovnatelný s GTX 1070, ale vraťme se k cenám. 
 
Můžeme očekávat, že cena přetaktovaných modelů různých výrobců se bude pohybovat kolem 300 dolarů, což by znamenalo rozdíl nějakých 70 dolarů oproti GeForce RTX 2060. Ta za to nabídne o 25 % více CUDA jader a také podporu RTX. Jak to bude s DLSS, to se ještě uvidí. 
 
Lze ale očekávat, že na trhu ještě nějakou dobu stále budou GeForce GTX 1060 6 GB, které se prodávají za ceny pod 230 dolarů a právě ty by mohla nahradit karta GeForce GTX 1660, již si má NVIDIA chystat na březen za očekávanou cenu pod 250 USD, což tak na trh umístí tři karty s cenovými rozdíly mezi 50 a 70 dolary. 
 
Co se týče konkurence, pak pro GTX 1660 Ti bude protivník jasný, Radeon RX 590 za cenu rovněž 279 USD. Pro GTX 1660 by měl být soupeřem spíše Radeon RX 580 s cenou 229 USD a z toho vyplývá, že by neměl za GTX 1660 Ti příliš zaostávat, stejně jako nezaostává RX 580 za RX 590. 
 
GeForce GTX 1660 Ti očekáváme tento pátek, tedy 22. února. 
 
Zdroj: VideoCardz 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vědci nasimulovali marsotřesení dle dat z InSight Vědci nasimulovali marsotřesení dle dat z InSight
InSight na Marsu už nějaký ten pátek pomocí přístroje SEIS naslouchá, zda nezaznamená projevy seismické aktivity. To se mu ostatně už povedlo a na základě toho mohli vědci na Zemi simulovat toto "marsotřesení".
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat
Zatímco z neshod pramenící průtahy v obchodování mezi Jižní Koreou a Japonskem tlačí ceny pamětí nahoru, Gartner i tak tvrdí, že ceny DRAM v tomto roce celkově poklesnou o 42 procent. Kvůli čemu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy
Apple to měl poslední dobou ohledně 5G modemů hodně těžké. Soudní tahanice se společností Qualcomm nakonec dopadly dobře, nyní to však vypadá, že si 5G modemy zajistí sám. Chce prý převzít část Intelu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede? GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede?
NVIDIA včera odpoledne konečně vyslala na trh GeForce RTX 2080 Super, poslední z ohlášených vylepšených Turingů. Stejně jako ostatní dostala více CUDA jader i jiných jednotek a jako jediná pak výše taktované paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala