www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Ceny a výkon GTX 1660 Ti: pod 350 dolary bude těsno

Ceny a výkon GTX 1660 Ti: pod 350 dolary bude těsno
, , aktualita
Stále se uvádí, že NVIDIA má vyslat grafické karty GeForce GTX 1660 Ti na trh s cenou 279 dolarů, pokud jde o skutečně základní částku. Očekávat tak můžeme, že různé přetaktované verze se budou prodávat dráž, ale co další karty?
K oblíbeným
reklama
Už v hloubi ledna se objevila částka 279 USD za grafickou kartu NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti, od které očekáváme výkon srovnatelný nebo mírně vyšší v porovnání s GeForce GTX 1070. 
 
 
Karta už ostatně prodělala první test, který se dostal na veřejnost a nepřekvapivě jde o benchmark z Final Fantasy XV. Právě tam se dostala na výkon plně srovnatelný s GTX 1070, ale vraťme se k cenám. 
 
Můžeme očekávat, že cena přetaktovaných modelů různých výrobců se bude pohybovat kolem 300 dolarů, což by znamenalo rozdíl nějakých 70 dolarů oproti GeForce RTX 2060. Ta za to nabídne o 25 % více CUDA jader a také podporu RTX. Jak to bude s DLSS, to se ještě uvidí. 
 
Lze ale očekávat, že na trhu ještě nějakou dobu stále budou GeForce GTX 1060 6 GB, které se prodávají za ceny pod 230 dolarů a právě ty by mohla nahradit karta GeForce GTX 1660, již si má NVIDIA chystat na březen za očekávanou cenu pod 250 USD, což tak na trh umístí tři karty s cenovými rozdíly mezi 50 a 70 dolary. 
 
Co se týče konkurence, pak pro GTX 1660 Ti bude protivník jasný, Radeon RX 590 za cenu rovněž 279 USD. Pro GTX 1660 by měl být soupeřem spíše Radeon RX 580 s cenou 229 USD a z toho vyplývá, že by neměl za GTX 1660 Ti příliš zaostávat, stejně jako nezaostává RX 580 za RX 590. 
 
GeForce GTX 1660 Ti očekáváme tento pátek, tedy 22. února. 
 
Zdroj: VideoCardz 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková