www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ceny AMD Raven Ridge v zahraničí jdou dolů, dočkáme se také?

Ceny AMD Raven Ridge v zahraničí jdou dolů, dočkáme se také?
, , aktualita
Nová desktopová APU od společnosti AMD, čili Ryzen 5 2400G a Ryzen 3 2200G, řádně oživila nabídku procesorů AMD s integrovanou grafikou. Na trhu jsou přitom teprve krátce a už nyní v zahraničí zlevňují. 
K oblíbeným
reklama
AMD Ryzen 5 2400G a Ryzen 3 2200G jsme si vyzkoušeli v testech a ukázalo se, že jde o skutečně výkonnou kombinaci procesorů Ryzen a grafiky Vega, která je úsporná a dokáže nabídnout i dostatečný výkon pro hraní AAA her. To platí pro rozlišení Full HD, ovšem s tím, že v náročnějších hrách je třeba se uskrovnit na detailech, připravit se spíše na nízké FPS motající se kolem 30 a také budou zapotřebí rychlé paměti, které v této době nejsou zrovna levné. 
 
 
Čipy Ryzen 5 2400G a Ryzen 3 2200G přišly na trh teprve 12. února, takže jsou v nabídce firmy AMD necelé dva měsíce a už nyní zlevňují, ale zatím v západních obchodech. Tuto informaci přinesl server Hexus.net, který sleduje ceny ve své domovské Velké Británii. 
 
 
AMD Ryzen 5 2400G přišel na trh s cenou $169/£149, za niž dostaneme čtyři procesorová jádra s SMT na 3,6 až 3,9 GHz a 704shaderovou grafiku generace Vega na taktu až 1250 MHz. Nyní cena tohoto APU v Británii spadla na ceny kolem 129 liber, což neplatí pouze v jednom obchodě, ale v různých obchodech jako Amazon UK, eBuyer a Overclockers UK. To naznačuje, že jde o plošnou akci.
 
AMD Ryzen 2 2200G přišel na trh za $99/£89 a nabízí rovněž čtyři jádra, ale bez SMT a na nižších taktech 3,5 až 3,7 GHz a s 512 shadery Vega na 1100 MHz. Tento čip má novou cenovku cca 84 liber, čili v případě výkonnějšího modelu jde o 15% snížení ceny a slabší zlevnil o 9 %, pokud jde o srovnání cen z více obchodů, které se liší. Nicméně dle Hexus.net zlevňují všechny.
 
V našich obchodech se ceny těchto APU v podstatě nehnuly a zcela jistě nespadly. Uvidíme však, zda v blízké době zareagují také. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Qualcomm nabízí alternativu k akvizici Armu NVIDIÍ: sdružení firem Qualcomm nabízí alternativu k akvizici Armu NVIDIÍ: sdružení firem
Společnost NVIDIA má před sebou ve snaze koupit Arm ještě dlouhou a trnitou cestu, neboť musí přesvědčit příslušné úřady několika zemí, z nichž se v poslední době ozývá především Velká Británie. Jakou alternativu ale má Qualcomm?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nabídnou procesory Zen 4 nakonec až 128 jader? Nabídnou procesory Zen 4 nakonec až 128 jader?
Dle starších zpráv leakerů by měly procesory AMD Zen 4, čili přesněji procesory EPYC Genoa a potažmo z nich vycházející Threadrippery, nabídnout až 96 jader. Nyní nás ale Broly_X1 přesvědčuje, že jich bude až 128. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
AMD Radeon RX 6600M otestován, jak si vede? AMD Radeon RX 6600M otestován, jak si vede?
Koupě notebooku je dnes jedna z mála možností, jak si obstarat nový herní počítač a my snad brzy dostaneme možnost pořídit si i model s grafickou kartou AMD Radeon RX 6600M. Jaký výkon od ní máme očekávat?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rainbow Six Siege s DLSS v benchmarku: až 50 % FPS navíc Rainbow Six Siege s DLSS v benchmarku: až 50 % FPS navíc
NVIDIA se pochlubila zvýšením výkonu ve hře Rainbow Six Siege, který zajistila technologie DLSS. Máme očekávat až 50% FPS navíc a podívat se můžeme na video, které ukazuje průběh testů. A co Doom Eternal a podpora RT s DLSS?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Ponte Vecchio přijde ve formátu OAM a využije vodní chlazení Intel Ponte Vecchio přijde ve formátu OAM a využije vodní chlazení
Intel Ponte Vecchio jsou chystány jako serverové produkty, na něž si běžní uživatelé PC ani nesáhnou, a tak není divu, že přijdou v podobě modulů formátu OAM a vyžadovat budou také vodní chlazení. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek