www.svethardware.cz
>
>
>

Ceny HW znovu ohroženy, Bitcoin už překonal $7500

Ceny HW znovu ohroženy, Bitcoin už překonal $7500
, , aktualita
I když to s kryptoměnami vypadalo hodně dlouho dost bledě, poslední týdny jsou ve znamení výrazného oživení, nejen co se Bitcoinu týče. Jeho cena se více než zdvojnásobila a zvýšení cen hrozí i u hardwaru.
K oblíbeným
reklama
Kryptoměny zažívaly největší slávu na přelomu let 2017 a 2018. Poté ale došlo k výraznému poklesu zájmu a jejich ceny, které nezřídka spadly na zlomky rekordních hodnot (ve většině případů v podstatě umazaly jednu nulu). Spolu s tím se konečně dostaly do rozumnějších mezí i ceny počítačového hardwaru, zejména grafických karet. Vývoj z posledních týdnů nicméně začíná znovu přinášet otázky, zda se hardware opět nezdraží v důsledku nové kryptománie. O ní zatím sice nelze mluvit a ani nevíme, zda opravdu nastane, protože vývoj kryptoměn je naprosto nepředvídatelný. Někteří "odborníci" totiž hovoří o brzkém opětovném pádu, jiní zase Bitcoinu předpovídají částky s šesti ciframi. Jisté je však to, že poslední dobou cena kryptoměn znatelně roste a v posledních dnech se to už týká nejen Bitcoinu. Důvodem je především nestabilita klasického akciového trhu (např. tím, že Trump uvalil další cla na dovoz produktů z Číny, což poslalo akcie mnoha společností výrazně dolů).
 
Cena Bitcoinu
 
Ten před 3 měsíci stál necelých $3600, před pár hodinami nicméně už dosáhl na částku $7585, poté lehce spadl, nicméně jen za dobu psaní této aktuality vyletěl ze $7320 na $7530. To už jsou dost vysoké hodnoty (ostatně za posledních 24 hodin vzrostl o zhruba 12 %, kdy byl za $6700) a takto rychlý vzestup by mohl znamenat další výrazné oživení trhu s kryptoměnami.
 
Pokud jde o další kryptoměny, tam je situace docela podobná. Ethereum si za poslední den připsalo +6,6 % a za tři měsíce vzrostlo ze $120 na $196. To Bitcoin Cash zaznamenal 16,3% nárůst za poslední den a během čtvrt roku vzrostl ze $120 na $368. Litecoin dnes vzrostl o 6,8 % a i jeho cena se za poslední 3 měsíce více než zdvojnásobila ze $41 na $93. XPR Ripple sice dnes povyskočil o 5,9 %, nicméně dlouhodobě se jeho cena příliš nemění a za čtvrt roku vzrostla z $0,3 jen na $0,335.
 
Další hrozbou nicméně může být cena kryptoměny Monero, která nehrozí ani tak zvýšením cen hardware jako zvýšením zájmu o cryptojacking (nelegální těžba pomocí skriptů na počítačích obětí, a to ať už jejich instalací pomocí malwaru nebo na napadených webových stránkách). Cena Monera se za posledních 24 hodin zvýšila o 10,0 % a za posledního čtvrt roku to bylo ze $48 na $80.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů