www.svethardware.cz
>
>
>

Ceny HW znovu ohroženy, Bitcoin už překonal $7500

Ceny HW znovu ohroženy, Bitcoin už překonal $7500
, , aktualita
I když to s kryptoměnami vypadalo hodně dlouho dost bledě, poslední týdny jsou ve znamení výrazného oživení, nejen co se Bitcoinu týče. Jeho cena se více než zdvojnásobila a zvýšení cen hrozí i u hardwaru.
K oblíbeným
reklama
Kryptoměny zažívaly největší slávu na přelomu let 2017 a 2018. Poté ale došlo k výraznému poklesu zájmu a jejich ceny, které nezřídka spadly na zlomky rekordních hodnot (ve většině případů v podstatě umazaly jednu nulu). Spolu s tím se konečně dostaly do rozumnějších mezí i ceny počítačového hardwaru, zejména grafických karet. Vývoj z posledních týdnů nicméně začíná znovu přinášet otázky, zda se hardware opět nezdraží v důsledku nové kryptománie. O ní zatím sice nelze mluvit a ani nevíme, zda opravdu nastane, protože vývoj kryptoměn je naprosto nepředvídatelný. Někteří "odborníci" totiž hovoří o brzkém opětovném pádu, jiní zase Bitcoinu předpovídají částky s šesti ciframi. Jisté je však to, že poslední dobou cena kryptoměn znatelně roste a v posledních dnech se to už týká nejen Bitcoinu. Důvodem je především nestabilita klasického akciového trhu (např. tím, že Trump uvalil další cla na dovoz produktů z Číny, což poslalo akcie mnoha společností výrazně dolů).
 
Cena Bitcoinu
 
Ten před 3 měsíci stál necelých $3600, před pár hodinami nicméně už dosáhl na částku $7585, poté lehce spadl, nicméně jen za dobu psaní této aktuality vyletěl ze $7320 na $7530. To už jsou dost vysoké hodnoty (ostatně za posledních 24 hodin vzrostl o zhruba 12 %, kdy byl za $6700) a takto rychlý vzestup by mohl znamenat další výrazné oživení trhu s kryptoměnami.
 
Pokud jde o další kryptoměny, tam je situace docela podobná. Ethereum si za poslední den připsalo +6,6 % a za tři měsíce vzrostlo ze $120 na $196. To Bitcoin Cash zaznamenal 16,3% nárůst za poslední den a během čtvrt roku vzrostl ze $120 na $368. Litecoin dnes vzrostl o 6,8 % a i jeho cena se za poslední 3 měsíce více než zdvojnásobila ze $41 na $93. XPR Ripple sice dnes povyskočil o 5,9 %, nicméně dlouhodobě se jeho cena příliš nemění a za čtvrt roku vzrostla z $0,3 jen na $0,335.
 
Další hrozbou nicméně může být cena kryptoměny Monero, která nehrozí ani tak zvýšením cen hardware jako zvýšením zájmu o cryptojacking (nelegální těžba pomocí skriptů na počítačích obětí, a to ať už jejich instalací pomocí malwaru nebo na napadených webových stránkách). Cena Monera se za posledních 24 hodin zvýšila o 10,0 % a za posledního čtvrt roku to bylo ze $48 na $80.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google Stadia je tu, máme zde nadšení i zklamání Google Stadia je tu, máme zde nadšení i zklamání
Očekávaná streamovací herní platforma Google Stadia je konečně zde. Na internetu se už objevují první zkušenosti a jak se dalo čekat, najdeme zde pozitivní překvapení i negativní komentáře na chybějící vlastnosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps
Pokud chcete, aby váš desktop využíval nejrychlejší Wi-Fi 6 (802.11ax), budete muset patrně sáhnout po adekvátní síťové kartě. Takovou představuje společnost Asus. Její model PCE-AX3000 Wi-Fi 6 podporuje s rychlostí až 3 Gbps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon? Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon?
Server TechSpot provedl test s procesorem Ryzen 9 3950X, který byl otestován na různých deskách s čipsety X570 a především pak s B450. Ty můžeme brát jako minimum pro takový procesor, ale to ovlivní jeho výkon? 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek
Mnozí už ani nedoufali, že by společnost Valve vyslyšela prosby a nářky volající po pokračování série Half-Life. Nyní ale mohou zase trnout nad tím, co se z této nadlouho přerušené série stane.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře