www.svethardware.cz
>
>
>

Ceny HW znovu ohroženy, Bitcoin už překonal $7500

Ceny HW znovu ohroženy, Bitcoin už překonal $7500
, , aktualita
I když to s kryptoměnami vypadalo hodně dlouho dost bledě, poslední týdny jsou ve znamení výrazného oživení, nejen co se Bitcoinu týče. Jeho cena se více než zdvojnásobila a zvýšení cen hrozí i u hardwaru.
K oblíbeným
reklama
Kryptoměny zažívaly největší slávu na přelomu let 2017 a 2018. Poté ale došlo k výraznému poklesu zájmu a jejich ceny, které nezřídka spadly na zlomky rekordních hodnot (ve většině případů v podstatě umazaly jednu nulu). Spolu s tím se konečně dostaly do rozumnějších mezí i ceny počítačového hardwaru, zejména grafických karet. Vývoj z posledních týdnů nicméně začíná znovu přinášet otázky, zda se hardware opět nezdraží v důsledku nové kryptománie. O ní zatím sice nelze mluvit a ani nevíme, zda opravdu nastane, protože vývoj kryptoměn je naprosto nepředvídatelný. Někteří "odborníci" totiž hovoří o brzkém opětovném pádu, jiní zase Bitcoinu předpovídají částky s šesti ciframi. Jisté je však to, že poslední dobou cena kryptoměn znatelně roste a v posledních dnech se to už týká nejen Bitcoinu. Důvodem je především nestabilita klasického akciového trhu (např. tím, že Trump uvalil další cla na dovoz produktů z Číny, což poslalo akcie mnoha společností výrazně dolů).
 
Cena Bitcoinu
 
Ten před 3 měsíci stál necelých $3600, před pár hodinami nicméně už dosáhl na částku $7585, poté lehce spadl, nicméně jen za dobu psaní této aktuality vyletěl ze $7320 na $7530. To už jsou dost vysoké hodnoty (ostatně za posledních 24 hodin vzrostl o zhruba 12 %, kdy byl za $6700) a takto rychlý vzestup by mohl znamenat další výrazné oživení trhu s kryptoměnami.
 
Pokud jde o další kryptoměny, tam je situace docela podobná. Ethereum si za poslední den připsalo +6,6 % a za tři měsíce vzrostlo ze $120 na $196. To Bitcoin Cash zaznamenal 16,3% nárůst za poslední den a během čtvrt roku vzrostl ze $120 na $368. Litecoin dnes vzrostl o 6,8 % a i jeho cena se za poslední 3 měsíce více než zdvojnásobila ze $41 na $93. XPR Ripple sice dnes povyskočil o 5,9 %, nicméně dlouhodobě se jeho cena příliš nemění a za čtvrt roku vzrostla z $0,3 jen na $0,335.
 
Další hrozbou nicméně může být cena kryptoměny Monero, která nehrozí ani tak zvýšením cen hardware jako zvýšením zájmu o cryptojacking (nelegální těžba pomocí skriptů na počítačích obětí, a to ať už jejich instalací pomocí malwaru nebo na napadených webových stránkách). Cena Monera se za posledních 24 hodin zvýšila o 10,0 % a za posledního čtvrt roku to bylo ze $48 na $80.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek11 komentářů