www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Ceny nových konzolí by se zvyšovat neměly, USA a Čína spějí k dohodě

Ceny nových konzolí by se zvyšovat neměly, USA a Čína spějí k dohodě
, , aktualita
PlayStation 5 a Xbox Scarlett nastoupí na trh později v příštím roce, a to akorát v době, aby se mohly trhat rekordy v předvánočních prodejích. Palčivou otázkou jsou přitom ceny, které by ale snad měly být nižší, než se dalo očekávat. 
K oblíbeným
reklama
Konzole PlayStation 5 a Xbox Scarlett (finální označení nového Xboxu ještě neznáme) tak mají dorazit víceméně ve stejnou dobu na předvánoční trh příštího roku. Budou znamenat jistě významnou vzpruhu pro Semicustom divizi firmy AMD, která pro obě připravila svá APU, respektive SoC nové generace založená na CPU Zen a GPU Navi. Myslet si můžeme velice vysoký výkon a také využití elektronických pamětí, čili SSD namísto pevných disků, i když možná že ne výhradně. To vše pak přináší otázky o tom, jaké ceny budou nastaveny.
 
 
Pro připomenutí, Xbox One ve své době přišel s oficiální cenou 500 USD a PlayStation 4 byla o sto dolarů levnější, ačkoliv byla výkonnější. Vedle velice slušné nabídky exkluzivit tak byla i výhodnější cena příčinou toho, že PS4 dalece překonala prodeje Xboxu One. 
 
Koncové ceny chystaných konzolí pochopitelně v tuto dobu nejsou známy ani přibližně, ovšem stále ještě hrozí, že je negativně ovlivní pokračující obchodní válka mezi USA a Čínou. Ta by je mohla uměle nafouknout, a je velká otázka, zda by něco takového ovlivnilo i ceny v Evropě. Logicky by nic takového přímo hrozit nemělo, když o evropská cla nejde, ale je třeba si uvědomit, že trh je provázaný. Čili pokud by konzole byly v zámoří dražší, našly by si méně zákazníků, což by se projevilo i na tržbách za hry. To by jistě negativně ovlivnilo celý herní trh a pocítili bychom to pak samozřejmě i v případě PC jako herní platformy. 
 
Společnosti Sony, Microsoft a Nintendo se přitom už letos v červnu spojily ve snaze rozmluvit Trumpově administrativě zvyšování cel na videohry a konzole. Dosáhly svého, ale pouze částečně, neboť cla byla zatím jen odložena do 15. prosince tohoto roku, a to s evidentním cílem neovlivnit prodeje na předvánočním trhu. 
 
Nicméně to nyní dle Bloombergu vypadá, že obě znesvářené strany se nakonec umírní a ceny nových konzolí se nebudou zvyšovat o nová cla a ta již zavedená postupně zmizí, což by mělo pochopitelně platit i pro jinou elektroniku. Na cestě je tak reciproční rušení cel na obou stranách a Donald Trump se už nechal slyšet, že je nakloněn k celkové dohodě. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů Amazon Music útočí na Apple Music, má už 55 milionů předplatitelů
I když streamovací služba Amazon Music není tak známá jako např. Spotify nebo Apple Music, je docela dobře možné, že se v tomto roce stane dvojkou a předběhne službu od Applu. Dosáhla už totiž na 55 milionů platících předplatitelů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50 ASML rozjíždí výrobu EUV strojů, příští rok jich plánuje 50
Zaměstnanci nizozemské společnosti ASML se nemusí obávat, že by v nejbližších letech neměli co na práci. O EUV skenery je zájem a ten se bude jen zvyšovat, jak se rozroste i výroba pomocí EUV litografie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon AMD potichu opravilo čtyři závažné bezpečnostní problémy v ovladačích Radeon
Společnost AMD vypustila do světa ovladače Radeon Adrenalin 20.1.1, které opravují čtyři závažné bezpečnostní chyby, ale o tom se v changelogu nedozvíme. Jedná se však o chyby v knihovně samotných ovladačů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma Vývojáři Half-Life: Alyx odpovídají na otázky, starší tituly můžeme hrát zdarma
Vývojáři VR titulu Half-Life: Alyx se rozhodli, že se nechají zpovídat na Redditu v rámci AMA (Ask Me Anything), takže můžeme očekávat, že se z odpovědí dozvíme řadu novinek. A vedle toho si můžeme předchozí díly zahrát zdarma. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon? EVGA RTX 2060 KO přichází i s GPU TU104 a ne s TU106, má to vliv na výkon?
Velice zajímavé věci se dějí nejen mezi novými Radeony RX 5600 XT, ale také mezi kartami NVIDIA GeForce RTX 2060. Některé EVGA GeForce RTX 2060 KO totiž jsou vybaveny čipy, které by jim vůbec neměly příslušet. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář