www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Ceny nových konzolí by se zvyšovat neměly, USA a Čína spějí k dohodě

Ceny nových konzolí by se zvyšovat neměly, USA a Čína spějí k dohodě
, , aktualita
PlayStation 5 a Xbox Scarlett nastoupí na trh později v příštím roce, a to akorát v době, aby se mohly trhat rekordy v předvánočních prodejích. Palčivou otázkou jsou přitom ceny, které by ale snad měly být nižší, než se dalo očekávat. 
K oblíbeným
reklama
Konzole PlayStation 5 a Xbox Scarlett (finální označení nového Xboxu ještě neznáme) tak mají dorazit víceméně ve stejnou dobu na předvánoční trh příštího roku. Budou znamenat jistě významnou vzpruhu pro Semicustom divizi firmy AMD, která pro obě připravila svá APU, respektive SoC nové generace založená na CPU Zen a GPU Navi. Myslet si můžeme velice vysoký výkon a také využití elektronických pamětí, čili SSD namísto pevných disků, i když možná že ne výhradně. To vše pak přináší otázky o tom, jaké ceny budou nastaveny.
 
 
Pro připomenutí, Xbox One ve své době přišel s oficiální cenou 500 USD a PlayStation 4 byla o sto dolarů levnější, ačkoliv byla výkonnější. Vedle velice slušné nabídky exkluzivit tak byla i výhodnější cena příčinou toho, že PS4 dalece překonala prodeje Xboxu One. 
 
Koncové ceny chystaných konzolí pochopitelně v tuto dobu nejsou známy ani přibližně, ovšem stále ještě hrozí, že je negativně ovlivní pokračující obchodní válka mezi USA a Čínou. Ta by je mohla uměle nafouknout, a je velká otázka, zda by něco takového ovlivnilo i ceny v Evropě. Logicky by nic takového přímo hrozit nemělo, když o evropská cla nejde, ale je třeba si uvědomit, že trh je provázaný. Čili pokud by konzole byly v zámoří dražší, našly by si méně zákazníků, což by se projevilo i na tržbách za hry. To by jistě negativně ovlivnilo celý herní trh a pocítili bychom to pak samozřejmě i v případě PC jako herní platformy. 
 
Společnosti Sony, Microsoft a Nintendo se přitom už letos v červnu spojily ve snaze rozmluvit Trumpově administrativě zvyšování cel na videohry a konzole. Dosáhly svého, ale pouze částečně, neboť cla byla zatím jen odložena do 15. prosince tohoto roku, a to s evidentním cílem neovlivnit prodeje na předvánočním trhu. 
 
Nicméně to nyní dle Bloombergu vypadá, že obě znesvářené strany se nakonec umírní a ceny nových konzolí se nebudou zvyšovat o nová cla a ta již zavedená postupně zmizí, což by mělo pochopitelně platit i pro jinou elektroniku. Na cestě je tak reciproční rušení cel na obou stranách a Donald Trump se už nechal slyšet, že je nakloněn k celkové dohodě. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache
Intel si pro příští rok připravuje procesory Tiger Lake jako nástupce aktuálních Ice Lake a leccos už o nich prozradil benchmark Geekbench. Ten už obsahuje online záznam čtyřjádrového prototypu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce
Starship Mk1 včera prodělal tlakovou zatěžkávací zkoušku, kterou ovšem nevydržel a v horní části explodoval. Obešlo se to bez ohně i zranění obsluhy, ostatně neúspěch se dal očekávat. Co bude dál?
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů
Intel se slovy Michelle Johnston Holthaus omluvil za zpožděné dodávky procesorů x86, čili v podstatě za to, že je nestačí vyrábět v potřebném množství. Potvrzuje tím, že nedostatek jeho procesorů je stále aktuální. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz
Od společnosti Philips jsme se dočkali dalšího zahnutého monitoru s obrovskou úhlopříčkou. Jde o model 439P9H, který má velký 43,4" VA panel s velmi vysokým kontrastem 3000:1. Potěší i 10bitovými barvami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Japonská banka věří Intelu, že díky seškrtaným cenám poroste Japonská banka věří Intelu, že díky seškrtaným cenám poroste
Analytik z Mizuho Bank spoléhá na cenové škrty, které Intel odstartoval s generací Cascade Lake-X, že zvednou jeho konkurenceschopnost vůči AMD a přinesou zvyšování jeho hodnoty na trhu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře