www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Ceny nových konzolí by se zvyšovat neměly, USA a Čína spějí k dohodě

Ceny nových konzolí by se zvyšovat neměly, USA a Čína spějí k dohodě
, , aktualita
PlayStation 5 a Xbox Scarlett nastoupí na trh později v příštím roce, a to akorát v době, aby se mohly trhat rekordy v předvánočních prodejích. Palčivou otázkou jsou přitom ceny, které by ale snad měly být nižší, než se dalo očekávat. 
K oblíbeným
reklama
Konzole PlayStation 5 a Xbox Scarlett (finální označení nového Xboxu ještě neznáme) tak mají dorazit víceméně ve stejnou dobu na předvánoční trh příštího roku. Budou znamenat jistě významnou vzpruhu pro Semicustom divizi firmy AMD, která pro obě připravila svá APU, respektive SoC nové generace založená na CPU Zen a GPU Navi. Myslet si můžeme velice vysoký výkon a také využití elektronických pamětí, čili SSD namísto pevných disků, i když možná že ne výhradně. To vše pak přináší otázky o tom, jaké ceny budou nastaveny.
 
 
Pro připomenutí, Xbox One ve své době přišel s oficiální cenou 500 USD a PlayStation 4 byla o sto dolarů levnější, ačkoliv byla výkonnější. Vedle velice slušné nabídky exkluzivit tak byla i výhodnější cena příčinou toho, že PS4 dalece překonala prodeje Xboxu One. 
 
Koncové ceny chystaných konzolí pochopitelně v tuto dobu nejsou známy ani přibližně, ovšem stále ještě hrozí, že je negativně ovlivní pokračující obchodní válka mezi USA a Čínou. Ta by je mohla uměle nafouknout, a je velká otázka, zda by něco takového ovlivnilo i ceny v Evropě. Logicky by nic takového přímo hrozit nemělo, když o evropská cla nejde, ale je třeba si uvědomit, že trh je provázaný. Čili pokud by konzole byly v zámoří dražší, našly by si méně zákazníků, což by se projevilo i na tržbách za hry. To by jistě negativně ovlivnilo celý herní trh a pocítili bychom to pak samozřejmě i v případě PC jako herní platformy. 
 
Společnosti Sony, Microsoft a Nintendo se přitom už letos v červnu spojily ve snaze rozmluvit Trumpově administrativě zvyšování cel na videohry a konzole. Dosáhly svého, ale pouze částečně, neboť cla byla zatím jen odložena do 15. prosince tohoto roku, a to s evidentním cílem neovlivnit prodeje na předvánočním trhu. 
 
Nicméně to nyní dle Bloombergu vypadá, že obě znesvářené strany se nakonec umírní a ceny nových konzolí se nebudou zvyšovat o nová cla a ta již zavedená postupně zmizí, což by mělo pochopitelně platit i pro jinou elektroniku. Na cestě je tak reciproční rušení cel na obou stranách a Donald Trump se už nechal slyšet, že je nakloněn k celkové dohodě. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps
Pokud chcete, aby váš desktop využíval nejrychlejší Wi-Fi 6 (802.11ax), budete muset patrně sáhnout po adekvátní síťové kartě. Takovou představuje společnost Asus. Její model PCE-AX3000 Wi-Fi 6 podporuje s rychlostí až 3 Gbps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon? Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon?
Server TechSpot provedl test s procesorem Ryzen 9 3950X, který byl otestován na různých deskách s čipsety X570 a především pak s B450. Ty můžeme brát jako minimum pro takový procesor, ale to ovlivní jeho výkon? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek
Mnozí už ani nedoufali, že by společnost Valve vyslyšela prosby a nářky volající po pokračování série Half-Life. Nyní ale mohou zase trnout nad tím, co se z této nadlouho přerušené série stane.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Jensen Huang: RTX je pro NVIDII výhra, ray tracing se chystá do mainstreamu Jensen Huang: RTX je pro NVIDII výhra, ray tracing se chystá do mainstreamu
Výkonný ředitel firmy NVIDIA Jensen Huang si při příležitosti zveřejnění finančních výsledků za třetí kvartál fiskálního roku 2020 popovídal s investory i o tom, jaký dopad mají karty řady RTX a jaká bude budoucnost ray tracingu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek19 komentářů