www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Sony, Microsoft a Nintendo varují americkou vládu před zvyšováním cla na čínské zboží

Sony, Microsoft a Nintendo varují americkou vládu před zvyšováním cla na čínské zboží
, , aktualita
Jednou ze zbraní Trumpovy administrativy v obchodní válce proti Číně je výrazné zvyšování cla na zboží, které se vyrábí v čínských továrnách. To ostatně donutilo řadu podniků přesunout výrobu jinam, nebo se na to chystat. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft, Sony a Nintendo nyní americkou vládu společně varují před dalším zvyšováním cla na čínské zboží nebo jeho rozšiřování na další typy zboží. Dosud se proti tomu ozývaly společnosti jako Apple či Intel a nyní to tak jsou tři další technologičtí giganti, kteří zmiňují problémy, které by další cla mohla vyvolat. 
 
 
Z výčtu těchto třech firem je přitom zřejmé, že zde jde především o herní trh a konkrétně pak herní konzole. Firmy varují, že zvýšení cla by v tomto případě zasáhlo zákazníky, vývojáře videoher, obchodníky a pak samozřejmě i je samotné. Navíc by to mohlo ohrozit tisíce pracovních pozic i ve Spojených státech a zastavit inovace.  
 
Microsoft, Sony a Nintendo přitom píší o tom, že v zásadě podporují snahy Trumpovy administrativy ochraňovat duševní vlastnictví amerických firem, ale navrhovaná opatření vidí jako naprosto nepřiměřená a schopná destabilizovat byznys řady firem. 
 
Poukazuje se zde na to, že v předchozím roce bylo 96 procent veškerých do USA dovezených konzolí vyrobeno v Číně. Právě tam se v posledních letech vyvinul celý dodavatelský řetězec, do nějž všechny tři firmy samy značně investovaly. Čili i přesunutí výroby do USA či jiné země by je značně poškodilo, protože by musely začínat znovu a to by se také podepsalo na cenách zboží, jež je dle vyjádření firem už tak prodáváno s napjatými maržemi. 
 
Čili přesunutí výroby může v podstatě znamenat to samé co zvýšení cla. Navíc je jasné, že právě pro Sony a Microsoft bude příští rok velice důležitý, neboť se očekává nová generace herních konzolí. Přihozena byla také nějaká čísla, dle nichž by po zvýšení cla zákazníci zaplatili navíc asi 840 milionů dolarů, ovšem kvůli poklesu jejich zájmu a dalším následkům by americká ekonomika i tak tratila, a to kolem 350 milionů dolarů za rok. Z dlouhodobého pohledu by pak vyšší cla měla za následek omezení investic a inovací. 
 
Microsoft, Sony and Nintendo nakonec udávají, že herní konzole ani nejsou cílem čínského zájmu o duševní vlastnictví, třeba na rozdíl od paměťových technologií. Neexistuje žádná čínská firma, která by vyvíjela herní konzole, jež by mohly pozici daných společností ohrozit. 
 
Toto je tedy názor třech společností, které mají samozřejmě velký zájem na tom, aby se jejich zboží nemuselo pro ně zbytečně zdražovat, čili jejich pohled je pochopitelně velice zaujatý. Nicméně je samozřejmě pravda to, že dražší zboží si najde méně kupců a úvahy o ještě vyšším clu na čínské produkty také přichází v mimořádně nevhodné době.
 
Zdroj: KitGuru  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: listopad 2019 Doporučené PC sestavy: listopad 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek73 komentářů
AMD Athlon 3000G za 1500 Kč je tu, jak si vede? AMD Athlon 3000G za 1500 Kč je tu, jak si vede?
Společnost AMD dnes vyslalo na trh už ohlášený Athlon 3000G, který nese oficiální cenovku 49 dolarů. U nás se tak zatím prodává za cca 1500 Kč s DPH, a jde tak o konkurenci pro ty nejlevnější paticové procesory. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Dream Chaser nabídne technologicky nejvyspělejší odpadkový koš Dream Chaser nabídne technologicky nejvyspělejší odpadkový koš
Sierra Nevada Corporation vyvíjí miniraketoplán Dream Chaser, který není určen pro posádku, nicméně jeho součástí je i modul Shooting Star. Ten byl hlavním tématem tiskové konference a ukázalo se, že může sloužit i jako odpadkový koš. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix má SSD se 128vrstvými paměťmi 4D NAND Flash, kdy budou na trhu? SK Hynix má SSD se 128vrstvými paměťmi 4D NAND Flash, kdy budou na trhu?
Společnost SK Hynix si začala vyrábět zatím ještě inženýrské vzorky produktů s 4D NAND Flash, které mají 128 vrstev buněk CTF a dohromady v těchto vrstvách nabízí kapacitu 1 Tb. Přijdou tak nová vysokokapacitní SSD. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Detroit: Become Human přijde už v prosinci v PC verzi Detroit: Become Human přijde už v prosinci v PC verzi
V poslední době se nám trošku natrhl pytel s konzolovými hrami, které se nakonec dočkají své PC verze. Po Red Dead Redemption 2 nebo Death Stranding tu máme i další známý titul, tentokrát od Quantic Dream. 
Včera, aktualita, Jan Vítek