www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Sony, Microsoft a Nintendo varují americkou vládu před zvyšováním cla na čínské zboží

Sony, Microsoft a Nintendo varují americkou vládu před zvyšováním cla na čínské zboží
, , aktualita
Jednou ze zbraní Trumpovy administrativy v obchodní válce proti Číně je výrazné zvyšování cla na zboží, které se vyrábí v čínských továrnách. To ostatně donutilo řadu podniků přesunout výrobu jinam, nebo se na to chystat. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft, Sony a Nintendo nyní americkou vládu společně varují před dalším zvyšováním cla na čínské zboží nebo jeho rozšiřování na další typy zboží. Dosud se proti tomu ozývaly společnosti jako Apple či Intel a nyní to tak jsou tři další technologičtí giganti, kteří zmiňují problémy, které by další cla mohla vyvolat. 
 
 
Z výčtu těchto třech firem je přitom zřejmé, že zde jde především o herní trh a konkrétně pak herní konzole. Firmy varují, že zvýšení cla by v tomto případě zasáhlo zákazníky, vývojáře videoher, obchodníky a pak samozřejmě i je samotné. Navíc by to mohlo ohrozit tisíce pracovních pozic i ve Spojených státech a zastavit inovace.  
 
Microsoft, Sony a Nintendo přitom píší o tom, že v zásadě podporují snahy Trumpovy administrativy ochraňovat duševní vlastnictví amerických firem, ale navrhovaná opatření vidí jako naprosto nepřiměřená a schopná destabilizovat byznys řady firem. 
 
Poukazuje se zde na to, že v předchozím roce bylo 96 procent veškerých do USA dovezených konzolí vyrobeno v Číně. Právě tam se v posledních letech vyvinul celý dodavatelský řetězec, do nějž všechny tři firmy samy značně investovaly. Čili i přesunutí výroby do USA či jiné země by je značně poškodilo, protože by musely začínat znovu a to by se také podepsalo na cenách zboží, jež je dle vyjádření firem už tak prodáváno s napjatými maržemi. 
 
Čili přesunutí výroby může v podstatě znamenat to samé co zvýšení cla. Navíc je jasné, že právě pro Sony a Microsoft bude příští rok velice důležitý, neboť se očekává nová generace herních konzolí. Přihozena byla také nějaká čísla, dle nichž by po zvýšení cla zákazníci zaplatili navíc asi 840 milionů dolarů, ovšem kvůli poklesu jejich zájmu a dalším následkům by americká ekonomika i tak tratila, a to kolem 350 milionů dolarů za rok. Z dlouhodobého pohledu by pak vyšší cla měla za následek omezení investic a inovací. 
 
Microsoft, Sony and Nintendo nakonec udávají, že herní konzole ani nejsou cílem čínského zájmu o duševní vlastnictví, třeba na rozdíl od paměťových technologií. Neexistuje žádná čínská firma, která by vyvíjela herní konzole, jež by mohly pozici daných společností ohrozit. 
 
Toto je tedy názor třech společností, které mají samozřejmě velký zájem na tom, aby se jejich zboží nemuselo pro ně zbytečně zdražovat, čili jejich pohled je pochopitelně velice zaujatý. Nicméně je samozřejmě pravda to, že dražší zboží si najde méně kupců a úvahy o ještě vyšším clu na čínské produkty také přichází v mimořádně nevhodné době.
 
Zdroj: KitGuru  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze? První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze?
Grafická karta GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6 přichází stále ještě jako oficiálně nepředstavená novinka, ale její nástup je v podstatě jistý. Nyní se můžeme podívat na to, jaký výkonnostní nárůst můžeme očekávat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek