www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Sony, Microsoft a Nintendo varují americkou vládu před zvyšováním cla na čínské zboží

Sony, Microsoft a Nintendo varují americkou vládu před zvyšováním cla na čínské zboží
, , aktualita
Jednou ze zbraní Trumpovy administrativy v obchodní válce proti Číně je výrazné zvyšování cla na zboží, které se vyrábí v čínských továrnách. To ostatně donutilo řadu podniků přesunout výrobu jinam, nebo se na to chystat. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft, Sony a Nintendo nyní americkou vládu společně varují před dalším zvyšováním cla na čínské zboží nebo jeho rozšiřování na další typy zboží. Dosud se proti tomu ozývaly společnosti jako Apple či Intel a nyní to tak jsou tři další technologičtí giganti, kteří zmiňují problémy, které by další cla mohla vyvolat. 
 
 
Z výčtu těchto třech firem je přitom zřejmé, že zde jde především o herní trh a konkrétně pak herní konzole. Firmy varují, že zvýšení cla by v tomto případě zasáhlo zákazníky, vývojáře videoher, obchodníky a pak samozřejmě i je samotné. Navíc by to mohlo ohrozit tisíce pracovních pozic i ve Spojených státech a zastavit inovace.  
 
Microsoft, Sony a Nintendo přitom píší o tom, že v zásadě podporují snahy Trumpovy administrativy ochraňovat duševní vlastnictví amerických firem, ale navrhovaná opatření vidí jako naprosto nepřiměřená a schopná destabilizovat byznys řady firem. 
 
Poukazuje se zde na to, že v předchozím roce bylo 96 procent veškerých do USA dovezených konzolí vyrobeno v Číně. Právě tam se v posledních letech vyvinul celý dodavatelský řetězec, do nějž všechny tři firmy samy značně investovaly. Čili i přesunutí výroby do USA či jiné země by je značně poškodilo, protože by musely začínat znovu a to by se také podepsalo na cenách zboží, jež je dle vyjádření firem už tak prodáváno s napjatými maržemi. 
 
Čili přesunutí výroby může v podstatě znamenat to samé co zvýšení cla. Navíc je jasné, že právě pro Sony a Microsoft bude příští rok velice důležitý, neboť se očekává nová generace herních konzolí. Přihozena byla také nějaká čísla, dle nichž by po zvýšení cla zákazníci zaplatili navíc asi 840 milionů dolarů, ovšem kvůli poklesu jejich zájmu a dalším následkům by americká ekonomika i tak tratila, a to kolem 350 milionů dolarů za rok. Z dlouhodobého pohledu by pak vyšší cla měla za následek omezení investic a inovací. 
 
Microsoft, Sony and Nintendo nakonec udávají, že herní konzole ani nejsou cílem čínského zájmu o duševní vlastnictví, třeba na rozdíl od paměťových technologií. Neexistuje žádná čínská firma, která by vyvíjela herní konzole, jež by mohly pozici daných společností ohrozit. 
 
Toto je tedy názor třech společností, které mají samozřejmě velký zájem na tom, aby se jejich zboží nemuselo pro ně zbytečně zdražovat, čili jejich pohled je pochopitelně velice zaujatý. Nicméně je samozřejmě pravda to, že dražší zboží si najde méně kupců a úvahy o ještě vyšším clu na čínské produkty také přichází v mimořádně nevhodné době.
 
Zdroj: KitGuru  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity? Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?
Společnost Huawei si možná bude muset najít nového dodavatele počítačových čipů, neboť společnost TSMC dle serveru Digitimes už nechce svému partneru z pevninské Číny poskytovat takové kapacity jako dřív.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře