Ceny rychlých DDR4 RAM jsou nízko, ale měly by ještě spadnout

Ceny rychlých DDR4 RAM jsou nízko, ale měly by ještě spadnout
, , aktualita
Pokud jde o nákup pamětí RAM pro naše PC, velice dlouho nebyla tak vhodná doba jako nyní, ovšem brzy by mohlo a mělo být ještě lépe. Jisté je to, že ceny nahoru nepůjdou, pokud se nestane něco neočekávaného, takže můžeme čekat. 
K oblíbeným
reklama
Na druhou stranu, ceny pamětí RAM jsou už tak dost nízko, že další čekání může sice přinést výhodnější nabídku, ale řadě lidí už může být celkem jedno, zda nakoupí o dvě nebo tři stovky levněji, pokud chtějí stavět počítač hned. Ale k tomu lze poznamenat jedno: Ryzen 3000. 
 
 
Tyto procesory vypadají velice dobře, jistě také se odmění za výše taktované paměti a to hned dvojnásob platí pro moderní APU, kde bychom se využitím základních modulů DDR4-2133 připravili o velkou porci grafického výkonu. Ideální by mohly být z hlediska výkonu a ceny DDR4-3200, které už nové procesory mají oficiálně podporovat (pro Ryzen 2000 to bylo DDR4-2933). Využití ještě rychlejších pamětí ale samozřejmě také bude možné. Hlavní zpráva ale je, že si můžeme dovolit s koupí pamětí ještě počkat, pokud tedy někdo nemá v plánu upgradovat pouze. Ryzen 3000 vstoupí na trh až 7. července a v tu dobu by ceny modulů DDR4 snad mohly být ještě příznivější, pokud platí to, co se psalo nedávno.  
 
V podobných článcích však obvykle probíráme zprávy o poklesu cen pamětí na jejich vlastním trhu. Z takových pamětí se pak teprve musí vyrobit moduly, které se dopraví do obchodů a obchodníci zváží jejich koncové ceny. Je tak nutné počítat s výraznou časovou prodlevou.
 
Jaké jsou tedy ceny pamětí DDR4-3200? Uvažovat budeme o 16GB kitech dvou modulů, což můžeme brát za takový standard pro zákazníka, který chce upgradovat nebo rovnou stavět nový počítač. Ostatně když se podíváme na ceny 16GB DDR4-2133, je více než patrné, že kupovat je by byl nejspíše obrovský nesmysl. Našel jsem pouze jednu sadu, která je výrazně levnější než DDR4-3200 a v ostatních případech byly cenové rozdíly zanedbatelné. 
 
Stejně tak z hlediska poměru kapacity a ceny nemá cenu kupovat 8GB sady DDR4-3200, které jsou většinou přinejmenším na dvou třetinách cen 16GB sad. Takže 16GB DDR4-3200 vycházejí z mého pohledu cenově nejlépe, což je jen dobře a skutečně už není žádný problém je pořídit za částku 2200 Kč s daní. Může jít o značky Patriot, Team, Corsair či Kingston a pokud akceptujeme ceny do 2500 Kč, výběr se rozšíří i o další výrobce. Z hlediska časování CL je nemá význam rozlišovat, neboť to jsou všechno CL16. 
 
Co se týče vývoje cen, od března či dubna je pokles jen velmi mírný či rovnou žádný, takže můžeme jen sledovat, jestli přijde nějaký větší skok, který běžnou cenu 16GB DDR4-3200 dostane pod 2000 Kč. Uvidíme, však lidé TrendForce pro 2. kvartál předpovídali 25% pokles cen. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV
Skripty pro tajnou těžbu kryptoměn se dnes do počítačů mohou dostat mnoha různými způsoby. Nečekaným způsobem je dokonce skrytí skriptů do zvukových souborů WAV. Takto se zde dají ale ukrýt i jiné typy malwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15 G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15
Společnost G.Skill opět posouvá schopnosti operačních pamětí RAM o kousek dále. Představuje paměti Trident Z a Trident Z Royal, které při frekvenci DDR4-4000 dosahují rekordního časování CL15.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
19.10.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala48 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů