www.svethardware.cz
>
>
>

CEO Intelu Brian Krzanich rezignoval kvůli vztahu s kolegyní

CEO Intelu Brian Krzanich rezignoval kvůli vztahu s kolegyní
, , aktualita
Dlouholetý šéf společnosti Intel rezignoval a s okamžitou platností jej nahrazuje jako dočasný CEO Robert Swan. Jako oficiální důvod byl přitom uveden, že Krzanich udržoval vztah s nejmenovanou zaměstnankyní. 
K oblíbeným
reklama
Vzhledem k anglické gramatice nemůžeme určit, zda Brian Krzanich udržoval vztah se ženou, či mužem (zpráva mluví toliko o "employee"), ale budeme logicky uvažovat o té pravděpodobnější možnosti. Společnost Intel tak na základě toho dnes ohlásila jeho rezignaci a že jej okamžitě nahrazuje dosavadní CFO firmy Robert Swan, ale pouze jako dočasný CEO, než se najde vhodnější náhrada. 
 
 
Brian Krzanich tak z vedení firmy odstupuje z důvodu, který se moc často nevidí. Nicméně dle interního vyšetřování měl Krzanich jednoznačně porušit pracovní kázeň, která takové vztahy na pracovišti zakazuje a týká se pochopitelně i nejvyššího managementu.
 
Představenstvo firmy už Krzanichovu rezignaci přijalo a ústy předsedy Andyho Bryanta uvedlo, že má důvěru ve firemní strategii stejně jako ve schopnost Roberta Swana vést Intel po dobu, kdy se bude hledat nový CEO. Samotný Swan se ostatně značně podílel na vývoji aktuální firemní strategie, takže je s ní dobře seznámen. 
 
Krzanich odchází z Intelu v době, kdy ten má opět našlápnuto k rekordním kvartálním tržbám, jež mají dosáhnout cca 16,9 miliard dolarů, a rekordní tak má být i celý tento rok. Nejbližší novinky s finančními výsledky Intel prozradí 26. července.
 
Dočasný CEO Robert Swan byl na pozici finančního ředitele od října 2016 a před tím zastával stejnou pozici ve firmě eBay a ještě předtím v Electronic Data Systems a TRW. Už jednou také působil jako výkonný ředitel, a to ve Webvan Group. 
 
Představenstvo přitom už mělo odstartovat proces hledání nového CEO, který by mohl přijít jak z řad Intelu, tak odjinud. K tomu si vezme na pomoc nejmenovanou společnost, která se na takové akce specializuje. 
 
Zdroj: Intel


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář