www.svethardware.cz
>
>

CES 2020 dle analytika ovládly inovace v PC průmyslu

CES 2020 dle analytika ovládly inovace v PC průmyslu
, , aktualita
Patrick Moorhead, čili sám zakladatel a vlastník Moor Insights & Strategy komentoval dění na letošním ročníku veletrhu CES tak, že jej ovládly inovace spojené s PC. Osobní počítače tak byly velice silné téma. 
K oblíbeným
reklama
Mnozí možná mohou být zklamaní z toho, že AMD neposkytlo téměř žádný výhled na produkty budoucích generací a Intel ani slůvkem nezmínil chystané desktopové procesory, i když to je svým způsobem také velice výmluvná zpráva. Nicméně dle ohlasů byl letošní CES poprvé po mnoha letech viditelně ovládnut tématem osobních počítačů a s nimi spojenými novinkami. 
 
 
Patrick Moorhead tak poznamenal: "Jsem překvapen, že PC na #CES2020 vládlo nadevše ostatní. Podobné to bylo naposledy před téměř deseti lety. Přisuzuji to částečně tomu, že mnoho novinek bylo pozdrženo pro představení na #MWC2020, ale částečně tomu, že inovace v PC průmyslu raketově rostou. Ironické pro "mrtvou" platformu." 
 
Na CES 2020 ale dle ohlasů nebylo vidět ani tolik spotřebičů pro moderní domácnosti a jejich obývací pokoje či kuchyně, jako tomu bývalo v posledních letech, kdy pro příznivce PC existoval v podstatě už jeden velký veletrh, a to tchaj-wanský Computex. Pokus i tak CES schéma z tohoto roku udrží, budeme to mít hezky pokryté dvěma hlavními PC veletrhy, jedním na začátku roku a druhým na přelomu května a června. 
 
Moorhead poté ještě přiložil heslovitý seznam největších trendů z CES 2020, což byly 5G PC, skládací PC s ohebnými obrazovkami, novinky mezi displeji, Qualcomm Snapdragon Ride, nová PC od Lenova, HP, Dellu a Samsungu a nakonec novinky od AMD a Intelu. 
 
Nakonec se můžeme podívat na zhodnocení letošního ročníku CES z pera samotných zřizovatelů. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu
Společnost Toshiba se úplně zbavuje divize počítačů Dynabook. Výrazně většinový podíl tu už nějakou dobu měl Sharp a nyní mu prodala i zbývající pětinu. Toshiba tak končí s produkty, které ji pomohly proslavit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
8.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře