www.svethardware.cz
>
>

CES 2020 dle analytika ovládly inovace v PC průmyslu

CES 2020 dle analytika ovládly inovace v PC průmyslu
, , aktualita
Patrick Moorhead, čili sám zakladatel a vlastník Moor Insights & Strategy komentoval dění na letošním ročníku veletrhu CES tak, že jej ovládly inovace spojené s PC. Osobní počítače tak byly velice silné téma. 
K oblíbeným
reklama
Mnozí možná mohou být zklamaní z toho, že AMD neposkytlo téměř žádný výhled na produkty budoucích generací a Intel ani slůvkem nezmínil chystané desktopové procesory, i když to je svým způsobem také velice výmluvná zpráva. Nicméně dle ohlasů byl letošní CES poprvé po mnoha letech viditelně ovládnut tématem osobních počítačů a s nimi spojenými novinkami. 
 
 
Patrick Moorhead tak poznamenal: "Jsem překvapen, že PC na #CES2020 vládlo nadevše ostatní. Podobné to bylo naposledy před téměř deseti lety. Přisuzuji to částečně tomu, že mnoho novinek bylo pozdrženo pro představení na #MWC2020, ale částečně tomu, že inovace v PC průmyslu raketově rostou. Ironické pro "mrtvou" platformu." 
 
Na CES 2020 ale dle ohlasů nebylo vidět ani tolik spotřebičů pro moderní domácnosti a jejich obývací pokoje či kuchyně, jako tomu bývalo v posledních letech, kdy pro příznivce PC existoval v podstatě už jeden velký veletrh, a to tchaj-wanský Computex. Pokus i tak CES schéma z tohoto roku udrží, budeme to mít hezky pokryté dvěma hlavními PC veletrhy, jedním na začátku roku a druhým na přelomu května a června. 
 
Moorhead poté ještě přiložil heslovitý seznam největších trendů z CES 2020, což byly 5G PC, skládací PC s ohebnými obrazovkami, novinky mezi displeji, Qualcomm Snapdragon Ride, nová PC od Lenova, HP, Dellu a Samsungu a nakonec novinky od AMD a Intelu. 
 
Nakonec se můžeme podívat na zhodnocení letošního ročníku CES z pera samotných zřizovatelů. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek