www.svethardware.cz
>
>
>
>

Chcete na ISS? NASA zahajuje vesmírné turistické lety

Chcete na ISS? NASA zahajuje vesmírné turistické lety
, , aktualita
Vesmírný turismus je čím dál tím větší realitou. Americká agentura NASA chce totiž už zanedlouho rozjet vesmírné turistické lety na Mezinárodní vesmírnou stanici ISS. A rozhodně to nebude levná dovolená.
K oblíbeným
reklama
Pokud se chcete podívat do Vesmíru, brzy budete mít možnost. Nebude to však jednoduché. Vedle dobrého zdravotního stavu to totiž bude chtít i pořádně bohatou peněženku. Americká agentura NASA totiž od příštího roku 2020 spustí vesmírné turistické lety, jejichž cílem má být Mezinárodní vesmírná stanice ISS. Dovolená může trvat maximálně 30 dní a za každou noc byste měli zaplatit $35000 (téměř 800 tisíc Kč). Tato částka zahrnuje např. jídlo, vodu, systémy na podporu života a další. To ale zdaleka není ta největší položka. Tou je samotná cesta tam a zpět. Zpáteční lístek totiž vyjde na 50 až 58 milionů dolarů (1,13 až 1,31 miliardy Kč), přičemž v tomto případě peníze nepůjdou do kapsy NASA, ale soukromým leteckým společnostem.
 
NASA ISS
 
Samotnou dopravu totiž bude zajišťovat SpaceX Elona Muska s raketou Crew Dragon nebo Boeing, který pracuje na modulu Starliner. NASA takto uspořádá dva turnusy ročně, přičemž za rok se zde může vystřídat maximálně 12 turistů. Poněvadž ani jedna z těchto raket ještě není plně připravená, rok 2020 jako zahajovací se zatím jen předpokládá. I když už výše zmíněné jsou extrémně vysoké částky, turisté si musí připlatit i za některé další položky, jako je např. internet. Ten bude stát $50 za jeden GB, což bude asi velmi důležité, aby se člověk mohl pochlubit na Instagramu.
 
Ale ani se spoustou peněz v kapse nemusí mít zájemci o vesmírný turismum vyhráno. Musí totiž splnit náročné zdravotní testy, trénink a jiné procedury, které musí plnit i astronauti NASA. Nejde však o první turistický let na ISS. Ten první proběhl už v roce 2001, kdy se sem proletěl americký byznysmen Dennis Tito. Ten tehdy Rusku zaplatil v přepočtu 20 milionů dolarů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook představuje svou kryptoměnu Libra Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů