www.svethardware.cz
>
>
>
>

Chcete na ISS? NASA zahajuje vesmírné turistické lety

Chcete na ISS? NASA zahajuje vesmírné turistické lety
, , aktualita
Vesmírný turismus je čím dál tím větší realitou. Americká agentura NASA chce totiž už zanedlouho rozjet vesmírné turistické lety na Mezinárodní vesmírnou stanici ISS. A rozhodně to nebude levná dovolená.
K oblíbeným
reklama
Pokud se chcete podívat do Vesmíru, brzy budete mít možnost. Nebude to však jednoduché. Vedle dobrého zdravotního stavu to totiž bude chtít i pořádně bohatou peněženku. Americká agentura NASA totiž od příštího roku 2020 spustí vesmírné turistické lety, jejichž cílem má být Mezinárodní vesmírná stanice ISS. Dovolená může trvat maximálně 30 dní a za každou noc byste měli zaplatit $35000 (téměř 800 tisíc Kč). Tato částka zahrnuje např. jídlo, vodu, systémy na podporu života a další. To ale zdaleka není ta největší položka. Tou je samotná cesta tam a zpět. Zpáteční lístek totiž vyjde na 50 až 58 milionů dolarů (1,13 až 1,31 miliardy Kč), přičemž v tomto případě peníze nepůjdou do kapsy NASA, ale soukromým leteckým společnostem.
 
NASA ISS
 
Samotnou dopravu totiž bude zajišťovat SpaceX Elona Muska s raketou Crew Dragon nebo Boeing, který pracuje na modulu Starliner. NASA takto uspořádá dva turnusy ročně, přičemž za rok se zde může vystřídat maximálně 12 turistů. Poněvadž ani jedna z těchto raket ještě není plně připravená, rok 2020 jako zahajovací se zatím jen předpokládá. I když už výše zmíněné jsou extrémně vysoké částky, turisté si musí připlatit i za některé další položky, jako je např. internet. Ten bude stát $50 za jeden GB, což bude asi velmi důležité, aby se člověk mohl pochlubit na Instagramu.
 
Ale ani se spoustou peněz v kapse nemusí mít zájemci o vesmírný turismum vyhráno. Musí totiž splnit náročné zdravotní testy, trénink a jiné procedury, které musí plnit i astronauti NASA. Nejde však o první turistický let na ISS. Ten první proběhl už v roce 2001, kdy se sem proletěl americký byznysmen Dennis Tito. Ten tehdy Rusku zaplatil v přepočtu 20 milionů dolarů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD Další Super Mario Bros. zlomil rekord, hra byla vydražena za 156 tisíc USD
Mít původní balení hry ze série Super Mario Bros. je v dnešní době velmi výnosné. Letos už některý díl této hry podruhé překonal všechny předchozí rekordy. Ten nynější se dostal na částku 156 tisíc USD, tedy zhruba 3,4 mil. Kč.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů NVIDIA prý prodala těžařům Ampere za 175 milionů dolarů
Těžba kryptoměn opět začíná ohrožovat trh s grafickými kartami, a to v tu nejméně vhodnou dobu. Do toho přichází zpráva, že NVIDIA měla přímo těžařům prodat nové Ampere v hodnotě 175 milionů dolarů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů