www.svethardware.cz
>
>
>
>

Chcete na ISS? NASA zahajuje vesmírné turistické lety

Chcete na ISS? NASA zahajuje vesmírné turistické lety
, , aktualita
Vesmírný turismus je čím dál tím větší realitou. Americká agentura NASA chce totiž už zanedlouho rozjet vesmírné turistické lety na Mezinárodní vesmírnou stanici ISS. A rozhodně to nebude levná dovolená.
K oblíbeným
reklama
Pokud se chcete podívat do Vesmíru, brzy budete mít možnost. Nebude to však jednoduché. Vedle dobrého zdravotního stavu to totiž bude chtít i pořádně bohatou peněženku. Americká agentura NASA totiž od příštího roku 2020 spustí vesmírné turistické lety, jejichž cílem má být Mezinárodní vesmírná stanice ISS. Dovolená může trvat maximálně 30 dní a za každou noc byste měli zaplatit $35000 (téměř 800 tisíc Kč). Tato částka zahrnuje např. jídlo, vodu, systémy na podporu života a další. To ale zdaleka není ta největší položka. Tou je samotná cesta tam a zpět. Zpáteční lístek totiž vyjde na 50 až 58 milionů dolarů (1,13 až 1,31 miliardy Kč), přičemž v tomto případě peníze nepůjdou do kapsy NASA, ale soukromým leteckým společnostem.
 
NASA ISS
 
Samotnou dopravu totiž bude zajišťovat SpaceX Elona Muska s raketou Crew Dragon nebo Boeing, který pracuje na modulu Starliner. NASA takto uspořádá dva turnusy ročně, přičemž za rok se zde může vystřídat maximálně 12 turistů. Poněvadž ani jedna z těchto raket ještě není plně připravená, rok 2020 jako zahajovací se zatím jen předpokládá. I když už výše zmíněné jsou extrémně vysoké částky, turisté si musí připlatit i za některé další položky, jako je např. internet. Ten bude stát $50 za jeden GB, což bude asi velmi důležité, aby se člověk mohl pochlubit na Instagramu.
 
Ale ani se spoustou peněz v kapse nemusí mít zájemci o vesmírný turismum vyhráno. Musí totiž splnit náročné zdravotní testy, trénink a jiné procedury, které musí plnit i astronauti NASA. Nejde však o první turistický let na ISS. Ten první proběhl už v roce 2001, kdy se sem proletěl americký byznysmen Dennis Tito. Ten tehdy Rusku zaplatil v přepočtu 20 milionů dolarů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ani HAMR, ani MAMR? 18TB pevný disk od WD oficiálně využívá EAMR Ani HAMR, ani MAMR? 18TB pevný disk od WD oficiálně využívá EAMR
Mezi nově chystané technologie pro pevné disky se zařadila další zkratka, o které jsme na našem serveru ještě nemluvili. Dobře už známe HAMR i novější MAMR, ale nyní je tu EAMR jako Energy-Assisted Magnetic Recording. Je to ale něco nového?
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Intel Core i9-9900KS dosáhne TDP 127W, budou zapotřebí speciální desky? Intel Core i9-9900KS dosáhne TDP 127W, budou zapotřebí speciální desky?
Intel se chystá brzy vypustit na trh procesor Core i9-9900KS, který bude mít zaručenou pracovní frekvenci 5 GHz při zátěži všech jader. Nyní se dozvídáme o zvýšeném TDP na základním taktu, což přináší otázky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Létající Dragonfly americké NASA by to na Titanu měla mít snadné Létající Dragonfly americké NASA by to na Titanu měla mít snadné
Snadné pochopitelně spíše jen s ohledem na samotné létání, neboť právě Titan má ze všech těles Sluneční soustavy pro let asi nejvhodnější podmínky. Jak ale bude Dragonfly vypadat a k čemu se využije? 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung PM1733 a PM1735: SSD, která "nikdy neumřou" Samsung PM1733 a PM1735: SSD, která "nikdy neumřou"
Samsung dnes představil nová podniková SSD řady PM1733 a PM1735, které mají obsahovat technologie, díky nimž by životnost SSD už neměla být problémem. Díky detekci chyb dokáží zachránit data a fungovat dále i se závadnými čipy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Gigabyte přidává dalších šest serverů s AMD EPYC Rome Gigabyte přidává dalších šest serverů s AMD EPYC Rome
Gigabyte se rozhodl vypustit na trh rovnou šest nových serverů, které jsou založeny na procesorech AMD EPYC generace Rome. Jde tak o další várku této firmy, díky níž se počet daných produktů zatím zastaví na 28. Jaké to jsou?
Včera, aktualita, Jan Vítek