www.svethardware.cz
>
>
>
>

Chcete na ISS? NASA zahajuje vesmírné turistické lety

Chcete na ISS? NASA zahajuje vesmírné turistické lety
, , aktualita
Vesmírný turismus je čím dál tím větší realitou. Americká agentura NASA chce totiž už zanedlouho rozjet vesmírné turistické lety na Mezinárodní vesmírnou stanici ISS. A rozhodně to nebude levná dovolená.
K oblíbeným
reklama
Pokud se chcete podívat do Vesmíru, brzy budete mít možnost. Nebude to však jednoduché. Vedle dobrého zdravotního stavu to totiž bude chtít i pořádně bohatou peněženku. Americká agentura NASA totiž od příštího roku 2020 spustí vesmírné turistické lety, jejichž cílem má být Mezinárodní vesmírná stanice ISS. Dovolená může trvat maximálně 30 dní a za každou noc byste měli zaplatit $35000 (téměř 800 tisíc Kč). Tato částka zahrnuje např. jídlo, vodu, systémy na podporu života a další. To ale zdaleka není ta největší položka. Tou je samotná cesta tam a zpět. Zpáteční lístek totiž vyjde na 50 až 58 milionů dolarů (1,13 až 1,31 miliardy Kč), přičemž v tomto případě peníze nepůjdou do kapsy NASA, ale soukromým leteckým společnostem.
 
NASA ISS
 
Samotnou dopravu totiž bude zajišťovat SpaceX Elona Muska s raketou Crew Dragon nebo Boeing, který pracuje na modulu Starliner. NASA takto uspořádá dva turnusy ročně, přičemž za rok se zde může vystřídat maximálně 12 turistů. Poněvadž ani jedna z těchto raket ještě není plně připravená, rok 2020 jako zahajovací se zatím jen předpokládá. I když už výše zmíněné jsou extrémně vysoké částky, turisté si musí připlatit i za některé další položky, jako je např. internet. Ten bude stát $50 za jeden GB, což bude asi velmi důležité, aby se člověk mohl pochlubit na Instagramu.
 
Ale ani se spoustou peněz v kapse nemusí mít zájemci o vesmírný turismum vyhráno. Musí totiž splnit náročné zdravotní testy, trénink a jiné procedury, které musí plnit i astronauti NASA. Nejde však o první turistický let na ISS. Ten první proběhl už v roce 2001, kdy se sem proletěl americký byznysmen Dennis Tito. Ten tehdy Rusku zaplatil v přepočtu 20 milionů dolarů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek