www.svethardware.cz
>
>
>

Chcete Office 2019? Bing doporučil pirátské stažení přes torrent

Chcete Office 2019? Bing doporučil pirátské stažení přes torrent
, , aktualita
Vyhledávač Bing je znám jako horší než ten od Googlu. Světem se nyní šíří tweet, který ukazuje, že na dotaz ke stažení Office 2019 vyhledávač Microsoftu jako první vyhodil odkaz na stránku popisují jeho pirátské stažení.
K oblíbeným
reklama
I ve světě IT je občas legrace. Tentokrát se o ni postarala společnost Microsoft, jejíž vyhledávač Bing má stále mezery a pro většinu typu dotazů nedosahuje kvalit Googlu. Tentokrát se zjistilo, že pokud jste do vyhledávače napsali "office 2019 download", prvním odkazem překvapivě nebyly stránky Microsoftu, ale odkaz vedoucí na stránku crackfullpc.com, kde byl podrobný popis toho, jak si nainstalovat uTorrent a jak stáhnout pirátskou verzi softwaru. Všiml si toho bezpečnostní výzkumník Jeroen Frijters, který na problém upozornil na svém Twitteru.
 
Microsoft Bing link na torrent
 
Linkoval tedy na stránku s torrentovým souborem vedoucímu k pirátskému souboru i cracku, který je nutno aplikovat, aby se neoriginální Office 2019 rozběhal. Stránky s odkazem na torrentový soubor přestaly fungovat a Bing jako takový už nyní ukazuje na stránky Microsoftu a ne na stránky s popisem toho, jak získat pirátskou verzi. Patrně došlo k zásahu ze strany Microsoftu podobně jako v minulosti, kdy hledání instalačních souborů prohlížeče Google Chrome nevedlo na stránky Googlu, ale na falešnou verzi s trojským koněm.
 
Zdroj: zdnet.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru
Miliony počítačů známých značek, jako je např. Dell, mohou být hackery napadeny kvůli chybě v diagnostickém softwaru dodávaném třetí stranou. Jde o aplikace postavené na programu PC-Doctor Toolbox.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Včera, aktualita, Jan Vítek