www.svethardware.cz
>
>
>
>

Cherry ohlásilo nízkoprofilová tlačítka MX RGB

Cherry ohlásilo nízkoprofilová tlačítka MX RGB
, , aktualita
Společnost Cherry si připravila další mechanická tlačítka, dle nichž se můžeme připravit na vlnu nízkoprofilových klávesnic, které budou mít mechanická tlačítka a RGB podsvícení. Právě pro ně jsou určena nová X Low Profile RGB.
K oblíbeným
reklama
Mechanické klávesnice už jsou na trhu s PC (opět) dobře zabydlené a stále více lidí evidentně zjišťuje, že mají něco do sebe. Nicméně valná většina využívá tlačítka s plným zdvihem, což v případě firmy Cherry znamená 4 mm, ale uživatelé samotní mohou být zvyklí především na notebookové klávesnice a pak mohou přirozeně vyhledávat i na desktopech nízkozdvihové modely. Cherry nám nyní dá možnost pořídit si takovou nízkoprofilovou klávesnici s RGB podsvícením. 
 
 
Nové tlačítko můžeme vidět vedle klasického Cherry MX a už z prvního pohledu je jasné, že dřík tlačítka je zcela odlišný a nebude možné použít stejné klávesy, ale to je samozřejmé i tak. Celková výška tlačítka je lehce pod 12 mm a půdorys má 15 x 15 mm, což je také o něco méně než v případě velkých tlačítek s rozměry 18,5 x 15,6 x 15,6 mm. 
 
 
RGB dioda bude v nových tlačítkách ukryta také v průsvitném těle a lze očekávat, že stejně jako u velkých tlačítek nedokáže rovnoměrně prosvítit celou klávesu, ale spíše její vrchní část. 
 
 
Výrobce přiložil také technická data, dle nichž je celkový zdvih 3,2 mm, takže nejde o zas tak nízký profil oproti 4mm zdvihu velkých tlačítek. I zde se používají pozlacené kontakty a ocelová pružinka, která klade odpor 45 gramů, přičemž do výchozí polohy se dřík vrací do 1 ms. A jako obvyke je garantována výdrž 50 milionů stisků.  
 
Toto první nízkoprofilové RGB tlačítko tak odpovídá verzi Red a jak Cherry říká, jde pouze o první v řadě nových tlačítek, takže můžeme očekávat další verze jako Black, Blue či Brown. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů