www.svethardware.cz
>
>
>
>

Cherry ohlásilo nízkoprofilová tlačítka MX RGB

Cherry ohlásilo nízkoprofilová tlačítka MX RGB
, , aktualita
Společnost Cherry si připravila další mechanická tlačítka, dle nichž se můžeme připravit na vlnu nízkoprofilových klávesnic, které budou mít mechanická tlačítka a RGB podsvícení. Právě pro ně jsou určena nová X Low Profile RGB.
reklama
Mechanické klávesnice už jsou na trhu s PC (opět) dobře zabydlené a stále více lidí evidentně zjišťuje, že mají něco do sebe. Nicméně valná většina využívá tlačítka s plným zdvihem, což v případě firmy Cherry znamená 4 mm, ale uživatelé samotní mohou být zvyklí především na notebookové klávesnice a pak mohou přirozeně vyhledávat i na desktopech nízkozdvihové modely. Cherry nám nyní dá možnost pořídit si takovou nízkoprofilovou klávesnici s RGB podsvícením. 
 
 
Nové tlačítko můžeme vidět vedle klasického Cherry MX a už z prvního pohledu je jasné, že dřík tlačítka je zcela odlišný a nebude možné použít stejné klávesy, ale to je samozřejmé i tak. Celková výška tlačítka je lehce pod 12 mm a půdorys má 15 x 15 mm, což je také o něco méně než v případě velkých tlačítek s rozměry 18,5 x 15,6 x 15,6 mm. 
 
 
RGB dioda bude v nových tlačítkách ukryta také v průsvitném těle a lze očekávat, že stejně jako u velkých tlačítek nedokáže rovnoměrně prosvítit celou klávesu, ale spíše její vrchní část. 
 
 
Výrobce přiložil také technická data, dle nichž je celkový zdvih 3,2 mm, takže nejde o zas tak nízký profil oproti 4mm zdvihu velkých tlačítek. I zde se používají pozlacené kontakty a ocelová pružinka, která klade odpor 45 gramů, přičemž do výchozí polohy se dřík vrací do 1 ms. A jako obvyke je garantována výdrž 50 milionů stisků.  
 
Toto první nízkoprofilové RGB tlačítko tak odpovídá verzi Red a jak Cherry říká, jde pouze o první v řadě nových tlačítek, takže můžeme očekávat další verze jako Black, Blue či Brown. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč? Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč?
Karta formátu Radeon RX 570 se 16 GB paměti na palubě je hezky česky řečeno slušný overkill. Nejde o oficiální SKU nabídnuté společností AMD, ale jen počin samotného Sapphire. Jaký má smysl? Bude se těžit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane
Intel se rozhodl, že přestane nabízet sady procesorů Core s paměťovými zařízeními Optane, které byly známy jako Core+. Uplyne však ještě řada měsíců, než Core+ z nabídky zmizí. Důvod je ale nepřekvapivý, malý zájem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu
Sluneční soustavu bereme jako neměnné uspořádání planet, planetek či pásů asteroidů, do nějž občas z vnějších částí zavítají komety. Tento pořádek ale musel vzniknout, a to z chaosu, který byl větší, než si řada lidí myslí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce
Už v minulém roce se mluvilo o tom, že výrobci pamětí RAM omezují investice ve snaze nenavyšovat budoucí výrobu ve snaze udržet ceny na vyšších úrovních. To se ale nemůže projevit hned jako náhlý pokles poptávky a s ním půjdou dolů i ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CERN chce postavit obří urychlovač FCC dlouhý 100 km CERN chce postavit obří urychlovač FCC dlouhý 100 km
I když Velký hadronový urychlovač LHC je v provozu "jen" 9 let, CERN už plánuje výstavbu nového, mnohem většího. Ten nese název Future Circular Collider (FCC) a bude mít na délku neuvěřitelných 100 km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář