reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Cherry ohlásilo nízkoprofilová tlačítka MX RGB

15.1.2018, Jan Vítek, aktualita
Cherry ohlásilo nízkoprofilová tlačítka MX RGB
Společnost Cherry si připravila další mechanická tlačítka, dle nichž se můžeme připravit na vlnu nízkoprofilových klávesnic, které budou mít mechanická tlačítka a RGB podsvícení. Právě pro ně jsou určena nová X Low Profile RGB.
Mechanické klávesnice už jsou na trhu s PC (opět) dobře zabydlené a stále více lidí evidentně zjišťuje, že mají něco do sebe. Nicméně valná většina využívá tlačítka s plným zdvihem, což v případě firmy Cherry znamená 4 mm, ale uživatelé samotní mohou být zvyklí především na notebookové klávesnice a pak mohou přirozeně vyhledávat i na desktopech nízkozdvihové modely. Cherry nám nyní dá možnost pořídit si takovou nízkoprofilovou klávesnici s RGB podsvícením. 
 
 
Nové tlačítko můžeme vidět vedle klasického Cherry MX a už z prvního pohledu je jasné, že dřík tlačítka je zcela odlišný a nebude možné použít stejné klávesy, ale to je samozřejmé i tak. Celková výška tlačítka je lehce pod 12 mm a půdorys má 15 x 15 mm, což je také o něco méně než v případě velkých tlačítek s rozměry 18,5 x 15,6 x 15,6 mm. 
 
 
RGB dioda bude v nových tlačítkách ukryta také v průsvitném těle a lze očekávat, že stejně jako u velkých tlačítek nedokáže rovnoměrně prosvítit celou klávesu, ale spíše její vrchní část. 
 
 
Výrobce přiložil také technická data, dle nichž je celkový zdvih 3,2 mm, takže nejde o zas tak nízký profil oproti 4mm zdvihu velkých tlačítek. I zde se používají pozlacené kontakty a ocelová pružinka, která klade odpor 45 gramů, přičemž do výchozí polohy se dřík vrací do 1 ms. A jako obvyke je garantována výdrž 50 milionů stisků.  
 
Toto první nízkoprofilové RGB tlačítko tak odpovídá verzi Red a jak Cherry říká, jde pouze o první v řadě nových tlačítek, takže můžeme očekávat další verze jako Black, Blue či Brown. 
 
Zdroj: Hexus.net


reklama