www.svethardware.cz
>
>
>
>

Cherry ohlásilo nízkoprofilová tlačítka MX RGB

Cherry ohlásilo nízkoprofilová tlačítka MX RGB
, , aktualita
Společnost Cherry si připravila další mechanická tlačítka, dle nichž se můžeme připravit na vlnu nízkoprofilových klávesnic, které budou mít mechanická tlačítka a RGB podsvícení. Právě pro ně jsou určena nová X Low Profile RGB.
reklama
Mechanické klávesnice už jsou na trhu s PC (opět) dobře zabydlené a stále více lidí evidentně zjišťuje, že mají něco do sebe. Nicméně valná většina využívá tlačítka s plným zdvihem, což v případě firmy Cherry znamená 4 mm, ale uživatelé samotní mohou být zvyklí především na notebookové klávesnice a pak mohou přirozeně vyhledávat i na desktopech nízkozdvihové modely. Cherry nám nyní dá možnost pořídit si takovou nízkoprofilovou klávesnici s RGB podsvícením. 
 
 
Nové tlačítko můžeme vidět vedle klasického Cherry MX a už z prvního pohledu je jasné, že dřík tlačítka je zcela odlišný a nebude možné použít stejné klávesy, ale to je samozřejmé i tak. Celková výška tlačítka je lehce pod 12 mm a půdorys má 15 x 15 mm, což je také o něco méně než v případě velkých tlačítek s rozměry 18,5 x 15,6 x 15,6 mm. 
 
 
RGB dioda bude v nových tlačítkách ukryta také v průsvitném těle a lze očekávat, že stejně jako u velkých tlačítek nedokáže rovnoměrně prosvítit celou klávesu, ale spíše její vrchní část. 
 
 
Výrobce přiložil také technická data, dle nichž je celkový zdvih 3,2 mm, takže nejde o zas tak nízký profil oproti 4mm zdvihu velkých tlačítek. I zde se používají pozlacené kontakty a ocelová pružinka, která klade odpor 45 gramů, přičemž do výchozí polohy se dřík vrací do 1 ms. A jako obvyke je garantována výdrž 50 milionů stisků.  
 
Toto první nízkoprofilové RGB tlačítko tak odpovídá verzi Red a jak Cherry říká, jde pouze o první v řadě nových tlačítek, takže můžeme očekávat další verze jako Black, Blue či Brown. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Revoluce: Google spouští streamování her Stadia, zakládá i herní studio Revoluce: Google spouští streamování her Stadia, zakládá i herní studio
Google dnes zahájil revoluci ve světě počítačových her. Už nebude potřeba kupovat drahé procesory, spoustu RAM a výkonná GPU. Google Stadia je streamovací platformou, kdy si hry zahrajete na PC, notebooku, telefonu nebo televizi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Firefox 66 konečně nepřehrává automaticky zvuky, umí i Windows Hello Firefox 66 konečně nepřehrává automaticky zvuky, umí i Windows Hello
Nová verze internetového prohlížeče Mozilla Firefox 66 přináší několik velmi užitečných vylepšení. Předně je to fakt, že už konečně nepřehrává automaticky zvuky. Přináší také podporu Windows Helo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nvidia Jetson Nano, výkonný výpočetní modul pro AI Nvidia Jetson Nano, výkonný výpočetní modul pro AI
Malé počítače pro vývojáře a ovládání nejrůznějších robotů jsou hodně populární a prim v tomto hrají počítače Raspberry. Nvidia nechce zůstávat pozadu a mimo průmyslových Jetsonů přichází i s levnější variantou Jetson Nano.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Noctua uvádí výkonný chladič NH-U12A s moderními ventilátory ze Sterroxu Noctua uvádí výkonný chladič NH-U12A s moderními ventilátory ze Sterroxu
Ventilátory NF-A12x25 z materiálu Sterrox se uplatní na novém chladiči NH-U12A společnosti Noctua. Ten nabídne rovnou dva, takže slibuje i vysoký výkon, ovšem pochopitelně to nebude levné. Co tu tedy máme?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Star Wars: Dark Forces čeká remake od vývojáře z Obsidianu Star Wars: Dark Forces čeká remake od vývojáře z Obsidianu
Star Wars: Dark Forces je letitý titul od LucasArts, který nás v roce 1995 bavil svým 3D prostředím ve stylu Doomu a byl veřejností přijat velice vřele jako kvalitní hra. Ta nyní bude přepracována a stojí za tím zkušený vývojář ze studia Obsidian. 
Včera, aktualita, Jan Vítek