Chieftec připravil multifunkční skříň pro Micro ATX

Chieftec připravil multifunkční skříň pro Micro ATX
, , aktualita
Společnost Chieftec si připravila počítačovou skříň CI-02B-OP, kterou označuje za multifunkční model určený pro sestavy založené na základních deskách formátu Micro ATX. Skříň patří do série Mesh, a tak má nabídnout i dobré chlazení.
K oblíbeným
reklama
Chieftec CI-02B-OP vypadá na vcelku klasickou počítačovou "kostku" čili skříň typu Cube a takové modely jsou zcela obvykle určeny spíše pro menší desky. Zde to ale není rovnou Mini ITX, ale větší Micro ATX. V čem ale spočívá její multifunkcionalita? Dle popisu v tom, že nám tato skříň umožní vysokou flexibilitu v rámci konfigurací optické mechaniky, ostatních úložných zařízení a ventilátorů. Podporuje také až 160 mm hluboké zdroje ATX, dále až 320 mm dlouhé grafické karty a až 160 mm vysoké procesorové chladiče. 
 
 
Chieftec dle specifikací využil pro stavbu především 0,6mm plech SPCC, přičemž skříň má celkové rozměry 390 x 265 x 295 mm (bez 22mm nožek) a hmotnost 4,3 kg. Dnes už přitom není obvyklé aby měly nové modely externí pozice pro mechaniky, ale tato je má a rovnou jednu 5,25" a další 3,5". Krom toho má ještě dvě interní 3,5" a tři 2,5" pozice. 
 
 
Vepředu pak tato skříň má krom tlačítek a kontrolek ještě dva porty USB 3.0 a dva audio, vzadu má standardní počet čtyř záslepek a dovnitř pak můžeme nacpat jeden přední 120/140mm ventilátor, další zadní 120mm ventilátor a pak jeden 120/140mm vrchní kousek. 
 
 
Po sejmutí bočnic je možné skříň rozložit tak, jak ukazuje fotografie, díky čemuž získáme velice dobrý přístup k základní desce, kterou budeme mít jako na dlani. Deska tak sedí v horní části skříně a pod sebou má prostor jednak pro pevné disky, pak i pro SSD a pro napájecí zdroj, přičemž jedna 2,5" pozice je i pod externí 3,5" pozicí. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala