www.svethardware.cz
>
>
>

Chris Hook, veterán ještě z dob ATi, odchází z AMD

Chris Hook, veterán ještě z dob ATi, odchází z AMD
, , aktualita
Ke konci minulého roku to byl Raja Koduri a nyní AMD ztrácí dalšího dlouholetého pracovníka, jimž byl Senior Director v Global Product Marketing Chris Hook. Ten svou kariéru spojenou s firmou AMD začal ještě v bývalé ATi. 
reklama
Chris Hook vstoupil do společnosti ATi v roce 2001, kdy byly aktuální karty Radeon 7000 Series. ATi pak byla v roce 2006 akvizována společností AMD, a tak se do ní dostal i on sám a zbylé roky z celkem 17 let strávil na různých pozicích spojených s marketingem a PR. 
 
 
Chris Hook se ke svému odchodu vyjádřil na Facebooku v příspěvku, který je aktuálně už nedostupný, ale podívat se na něj můžeme díky serveru VideoCardz. V něm Hook vzpomína na začátek své kariéry, kdy ještě v prostorách firmy ATi byla místnost pro kuřáky, velikost tranzistorů se měřila v mikronech a používalo se rozlišení 320 x 240. Nyní si dopřeje několik dní volna, než se začne věnovat nové práci od konce tohoto měsíce, o níž zatím nechce mluvit.
 
Jako obvykle se nedozvíme žádný konkrétní důvod odchodu a zatím ani to, kam směřuje. Nicméně jsou dobře známy přátelské vztahy mezi ním a Rajou Kodurim, který už působí v Intelu, a tak se samozřejmě spekuluje o tom, že si Koduri Hooka přetáhl k sobě do nové divize.
 
Co se týče uvolněné pozice v AMD, tu obsadí Sasa Marinkovic, aktuální Director of Software Marketing. Ten mimochodem působil v ATi už od roku 1996 na technických pozicích, než od roku 2005 přešel do marketingu. 
 
Zdroj: VideoCardz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blížící se aktualizace Windows 10 ponese označení April Update Blížící se aktualizace Windows 10 ponese označení April Update
Další velká aktualizace operačního systému Windows 10, kterou bychom mohli dle pořadí označit za Redstone 4, neponese oficiální označení Windows 10 Spring Creators Update, ale prostě jen April Update. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Druhá generace Ryzen pod pokličkou: co najdeme pod heatspreaderem? Druhá generace Ryzen pod pokličkou: co najdeme pod heatspreaderem?
Overclocker s přezdívkou der8auer se nedávno podepsal na rekordním přetaktování procesoru Ryzen 7 2700X, který dokázal s kolegou dostat těsně nad hranici 6 GHz. Nyní se podíval i na to, co najdeme pod jeho IHS, čili heatspreaderem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Je na čase změnit jednotky používané v astronomii? Je na čase změnit jednotky používané v astronomii?
Fyzik Keith Atkin z Univerzity v Sheffieldu přišel s nápadem, že by už možná bylo vhodné nahradit jednotky jako AU, parsek, světelný rok a další jinými, které vychází ze soustavy SI. Používaly by se tak gramy, metry či jiné a z nich odvozené jednotky.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel NUC "Crimson Canyon" přijdou se samostatnými Radeon RX 500 Intel NUC "Crimson Canyon" přijdou se samostatnými Radeon RX 500
Spolupráce Intelu se společností AMD na procesorech Kaby Lake-G je dobře známá, a tak už se ani nemůžeme divit, že uvidíme v chystaných počítačích NUC po boku 10nm procesorů Cannonlake samostatné grafické čipy RX 500. Díky čemu to víme?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kryptoměnový investor a youtuber okraden o miliony USD Kryptoměnový investor a youtuber okraden o miliony USD
Být slavným na poli kryptoměn a dávat informace o svém portfoliu a bohatství se nemusí vyplatit. Své by o tom mohl vyprávět Ian Balina, youtuber a investor. Jeho účty vzbuzovaly hodně pozornosti, a tak se je někdo rozhodl vybílit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář