Chrome chce upozorňovat na pomalu se načítající stránky

Chrome chce upozorňovat na pomalu se načítající stránky
, , aktualita
Google plánuje svůj prohlížeč Chrome vybavit novou funkcí, která bude uživatele informovat v případě, kdy bude vstupovat na stránky, které se právě dle Googlu obvykle načítají pomalu. Půjde tak v podstatě o seznam hanby. 
K oblíbeným
reklama
Tento nápad byl prezentován na mobilní verzi prohlížeče Chrome, která by měla rychle a pomalu se načítající stránky odlišovat jednak tím, že ty první budou mít zelený indikátor načítání pod políčkem s adresou a ty druhé pak modrý a navíc se na obrazovce zobrazí upozornění, že se daná stránka "obvykle načítá pomalu". 
 
 
Google tak chce asi zajistit, aby si uživatel prohlížeče Chrome snad nemyslel, že mu kolísá kvalita připojení k Internetu, nebo že je tu prostě nějaký problém na jeho straně. Zatím jde ale také jen o experiment a není zrovna jasné, na jakých kritériích bude toto negativní hodnocení webových stránek zobrazováno. Je totiž zřejmé, že jejich provozovatelé by z něj rozhodně nebyli nadšeni. 
 
 
Zatím tak nejde o hotovou věc, takže dané upozornění se nakonec vůbec nemusí začít ukazovat. Nicméně pokud začne, pak by nemělo jít o upozornění na základě nějakého okamžitého rozhodnutí, ale na základě toho, že Google dané stránky už dříve vyhodnotil jako pomalé. Obrazovka s příslušným varováním by také snad neměla být zobrazena na delší, než nezbytně nutnou dobu, takže by měla nahradit jen prázdnou bílou plochu a rozhodně ne postupně se načítající stránky. 
 
A zatím to také nevypadá, že by Google byl ochoten toto upozornění zobrazovat v desktopové verzi Chrome a teprve se ještě chystá pevně stanovit kritéria, na jejichž základě by se upozornění zobrazovalo. Pokud je ale už nyní někdo nervózní a zajímá jej, zda jeho stránky náhodou nebudou Googlem častovány jako pomalé, měl by dle něj použít PageSpeed Insights nástroje Lighthouse. Později budou poskytnuty nové informace. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5500 XT se objevily v obchodě, jaké jsou a kolik stojí? Radeony RX 5500 XT se objevily v obchodě, jaké jsou a kolik stojí?
AMD Radeon RX 5500 XT by se měly už brzy dostat do prodeje či alespoň oficiálního předprodeje, přičemž ten neoficiální už v podstatě začal. Můžeme se tak podívat na úvodní nabídku i ceny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HIS přichází s Radeony RX 5700 XT Pink a Blue Army HIS přichází s Radeony RX 5700 XT Pink a Blue Army
Společnost HIS v posledních letech u nás v podstatě zmizela z trhu. Přesto produkuje grafické karty i nadále a přichází s novými modely AMD Radeon RX 5700 XT Pink a Blue Army. Netradiční zbarvení plně odpovídá názvu karet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD Zen 4 na 5nm procesu dle China Times přijdou na začátku 2021 AMD Zen 4 na 5nm procesu dle China Times přijdou na začátku 2021
AMD dle nejnovějších zpráv rozhodně nechce na nic čekat a hodlá v roce 2021 vypustit na trh procesory s architekturou Zen 4, které už budou založeny na 5nm procesu. O takovém záměru jsme nicméně už věděli. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Sonda Parker objevila zdroj slunečního větru Sonda Parker objevila zdroj slunečního větru
NASA konečně zveřejnila data z prvních dvou průletů sondy Parker Solar Probe kolem Slunce, respektive skrz jeho korónu. Tyto výsledky se už dostaly do několika studií a ukazují na místo vzniku slunečního větru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Z Firefoxu zmizela rozšíření Avast a AVG, sbírají příliš mnoho dat o uživatelích Z Firefoxu zmizela rozšíření Avast a AVG, sbírají příliš mnoho dat o uživatelích
Mozilla se rozhodla stáhnout z nabídky pro webový prohlížeč Firefox rozšíření Avast a AVG. Důvodem je to, že množství a rozmanitost dat, které tato rozšíření sbírala, šlo daleko za hranice tolerance. Doplněno o vyjádření Avastu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů