Chrome chce upozorňovat na pomalu se načítající stránky

Chrome chce upozorňovat na pomalu se načítající stránky
, , aktualita
Google plánuje svůj prohlížeč Chrome vybavit novou funkcí, která bude uživatele informovat v případě, kdy bude vstupovat na stránky, které se právě dle Googlu obvykle načítají pomalu. Půjde tak v podstatě o seznam hanby. 
K oblíbeným
reklama
Tento nápad byl prezentován na mobilní verzi prohlížeče Chrome, která by měla rychle a pomalu se načítající stránky odlišovat jednak tím, že ty první budou mít zelený indikátor načítání pod políčkem s adresou a ty druhé pak modrý a navíc se na obrazovce zobrazí upozornění, že se daná stránka "obvykle načítá pomalu". 
 
 
Google tak chce asi zajistit, aby si uživatel prohlížeče Chrome snad nemyslel, že mu kolísá kvalita připojení k Internetu, nebo že je tu prostě nějaký problém na jeho straně. Zatím jde ale také jen o experiment a není zrovna jasné, na jakých kritériích bude toto negativní hodnocení webových stránek zobrazováno. Je totiž zřejmé, že jejich provozovatelé by z něj rozhodně nebyli nadšeni. 
 
 
Zatím tak nejde o hotovou věc, takže dané upozornění se nakonec vůbec nemusí začít ukazovat. Nicméně pokud začne, pak by nemělo jít o upozornění na základě nějakého okamžitého rozhodnutí, ale na základě toho, že Google dané stránky už dříve vyhodnotil jako pomalé. Obrazovka s příslušným varováním by také snad neměla být zobrazena na delší, než nezbytně nutnou dobu, takže by měla nahradit jen prázdnou bílou plochu a rozhodně ne postupně se načítající stránky. 
 
A zatím to také nevypadá, že by Google byl ochoten toto upozornění zobrazovat v desktopové verzi Chrome a teprve se ještě chystá pevně stanovit kritéria, na jejichž základě by se upozornění zobrazovalo. Pokud je ale už nyní někdo nervózní a zajímá jej, zda jeho stránky náhodou nebudou Googlem častovány jako pomalé, měl by dle něj použít PageSpeed Insights nástroje Lighthouse. Později budou poskytnuty nové informace. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA odstartovala "ultimátní odpočet", k čemu povede? NVIDIA odstartovala "ultimátní odpočet", k čemu povede?
Zrovna dnes jsem v aktualitě o chystaných GeForce zmínil, že NVIDIA jistě začne na sociálních sítích s marketingovým vábením a budováním pozornosti ještě před tím, než představí nové GeForce. A právě to přichází. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
SLS pro Artemis I je v polovině testů Green Run, čekají ještě čtyři SLS pro Artemis I je v polovině testů Green Run, čekají ještě čtyři
Hlavní stupeň rakety Space Launch System (SLS) chystaný pro misi Artemis I právě prochází testy souhrnně zvanými Green Run. Tato osmidílná série je už z poloviny splněna, takže zbývají ještě čtyři testy, jaké? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Apple žaluje Prepear, prý má podobné logo Apple žaluje Prepear, prý má podobné logo
Společnost Apple je každou chvíli někým žalována, ale nejinak je tomu i naopak. Nyní je v soudním sporu s aplikací Prepear, která má v logu zjednodušenou hrušku. Apple si stěžuje, že je toto logo příliš podobné tomu jeho.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Microsoft chystá i novou Xbox (Series) S, jaká bude? Microsoft chystá i novou Xbox (Series) S, jaká bude?
Dosud jsme měli jen nejasnou představu o tom, že by vedle výkonné Anacondy měla v rámci 
Xbox Series X dorazit také výrazně slabší verze známá jako Lockhart. Ostatně to podporovalo i ono slovo Series a nyní je tu nejlepší důkaz o této verzi. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
GamersNexus: NVIDIA GeForce RTX 30 budou představeny 9. září GamersNexus: NVIDIA GeForce RTX 30 budou představeny 9. září
Dříve se mluvilo o tom, že NVIDIA chce své nové GeForce představit až po polovině příštího měsíce, čili 17. září. Server GamersNexus ale míní, že to bude už dříve, a to 9. září. Tak či tak se vypuštění už velice blíží. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář