Chrome dostane v desítkách nativní temný motiv

Chrome dostane v desítkách nativní temný motiv
, , aktualita
Samotný operační systém Windows 10 dostal v rámci October 2018 Update novou podobu, která může být pro leckoho příjemnější pro oči, a to především při práci ve tmě. Nyní svůj temný motiv získá i Chrome, a to nativně pro Windows 10. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft sám si už dlouho uvědomuje, že příliš světla koncentrovaného na obrazovce může být problém. Počítače tak získaly noční režim, který přinese zbarvení obrazovky dočervena potlačením modré složky, což má být zvláště hodné před spaním. V poslední době se pak přidávají tmavé motivy jak samotných operačních systémů, tak jejich aplikací, a to je právě i případ prohlížeče Chrome na Windows 10. Dá se však říci, že až takový rozdíl to nebude, protože na displejích stále nebudeme sledovat ani tak samotný prohlížeč jako spíše stránky, které ukazuje a ty rozhodně nemusí spolupracovat. 
 
 
Tato změna nabídky však zasáhne mnohé, však Chrome je na PC už dlouho zdaleka nejpopulárnější prohlížeč a jeho engine Chromium už dříve pronikl do Opery namísto Presta a nyní se jej chystá adoptovat i Microsoft ve svém nově chystaném Edge. Dá se tak říci, že ze známých prohlížečů už Chromu na PC odolává pouze Firefox. 
 
Chrome nabídne temný motiv právě kvůli tomu, že to samé už dorazilo do samotných windows 10, ale uživatelé už nyní mohou nastavit temný skin (dark theme). Takový luxus ale nemají ti, kteří využívají mobilní verzi prohlížeče. 
 
 
Zatím se ale ještě nedozvíme, kdy bude nový temný motiv pro Chrome k dispozici, ale už bylo alespoň potvrzeno to, že je chystán. Vypadá to však, že Google přijde dříve s temným motivem pro Chrome ve verzi pro Mac OS Mojave, ačkoliv na PC je jeho prohlížeč mnohem více rozšířen. To je přístup, jímž nás dříve zaujal třeba i Microsoft, který také nejednou při vývoji aplikací (Office) pracoval přednostně na verzi pro Android a ne pro mobilní Windows. Rozdíl je ale ten, že Microsoft tím mohl oslovit daleko větší základnu uživatelů, zatímco v tomto případě je základna Maců rozhodně menší v porovnání s PC s Windows.  
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Buffalo TeraStation 3020, nové NASy s 2,5GbE Buffalo TeraStation 3020, nové NASy s 2,5GbE
Společnost Buffalo představuje nová NAS úložiště řady TeraStation 3020, která dostávají výkonnější 4jádrový procesor, podporu 2,5GbE připojení Ethernet a dvoudiskové modely 3220 nebo 4diskové 3420.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adata SC680, externí SSD s USB-C 3.2 Gen2 Adata SC680, externí SSD s USB-C 3.2 Gen2
Do nabídky externích SSD disků společnosti Adata přibyl nový model SC680. Ten využívá velmi rychlého rozhraní USB-C 3.2 Gen 2. Stylové novinky budou k dispozici maximálně s kapacitou 960 GB.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Kolik stála Epic Games exkluzivní nabídka hry Control? Kolik stála Epic Games exkluzivní nabídka hry Control?
Je naprosto jasné, že pokud autoři her kývnou společnosti Epic na to, aby jejich hra byla po jistou dobu nabízena exkluzivně pouze na Epic Games Store, nedělají to z čiré přízně. Nyní se dostalo na povrch i jedno číslo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows 10 Xbox Game Bar konečně přidal čítač snímků za sekundu Windows 10 Xbox Game Bar konečně přidal čítač snímků za sekundu
Windows 10 Xbox Game Bar je již dávno nedílnou součástí daného operačního systému a má uživatelům nabízet užitečné funkce spojené s hrami. Nyní se konečně dostalo i na čítač snímků za sekundu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Analýza 5 let prodejů na MindFactory ukazuje mocný návrat AMD do DIY Analýza 5 let prodejů na MindFactory ukazuje mocný návrat AMD do DIY
Občas se podíváme na to, jak se procesory x86 prodávají u našich sousedů. Jde o jednoho z největších německých maloobchodních prodejců, a sice MindFactory, který si vede své statistiky. A právě o nich bude řeč. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů