Chrome dostane v desítkách nativní temný motiv

Chrome dostane v desítkách nativní temný motiv
, , aktualita
Samotný operační systém Windows 10 dostal v rámci October 2018 Update novou podobu, která může být pro leckoho příjemnější pro oči, a to především při práci ve tmě. Nyní svůj temný motiv získá i Chrome, a to nativně pro Windows 10. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft sám si už dlouho uvědomuje, že příliš světla koncentrovaného na obrazovce může být problém. Počítače tak získaly noční režim, který přinese zbarvení obrazovky dočervena potlačením modré složky, což má být zvláště hodné před spaním. V poslední době se pak přidávají tmavé motivy jak samotných operačních systémů, tak jejich aplikací, a to je právě i případ prohlížeče Chrome na Windows 10. Dá se však říci, že až takový rozdíl to nebude, protože na displejích stále nebudeme sledovat ani tak samotný prohlížeč jako spíše stránky, které ukazuje a ty rozhodně nemusí spolupracovat. 
 
 
Tato změna nabídky však zasáhne mnohé, však Chrome je na PC už dlouho zdaleka nejpopulárnější prohlížeč a jeho engine Chromium už dříve pronikl do Opery namísto Presta a nyní se jej chystá adoptovat i Microsoft ve svém nově chystaném Edge. Dá se tak říci, že ze známých prohlížečů už Chromu na PC odolává pouze Firefox. 
 
Chrome nabídne temný motiv právě kvůli tomu, že to samé už dorazilo do samotných windows 10, ale uživatelé už nyní mohou nastavit temný skin (dark theme). Takový luxus ale nemají ti, kteří využívají mobilní verzi prohlížeče. 
 
 
Zatím se ale ještě nedozvíme, kdy bude nový temný motiv pro Chrome k dispozici, ale už bylo alespoň potvrzeno to, že je chystán. Vypadá to však, že Google přijde dříve s temným motivem pro Chrome ve verzi pro Mac OS Mojave, ačkoliv na PC je jeho prohlížeč mnohem více rozšířen. To je přístup, jímž nás dříve zaujal třeba i Microsoft, který také nejednou při vývoji aplikací (Office) pracoval přednostně na verzi pro Android a ne pro mobilní Windows. Rozdíl je ale ten, že Microsoft tím mohl oslovit daleko větší základnu uživatelů, zatímco v tomto případě je základna Maců rozhodně menší v porovnání s PC s Windows.  
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic
Dle Windows Latest se Microsoft chystá systémy Windows 10 zbavit tzv. živých dlaždic, čili Live Tiles. V podstatě se tak vrátí k obvyklému provedení s prostými ikonami, přičemž nedávno jsme se podívali na jejich novou sadu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou
Nedávno jsme se mohli dozvědět, že ceny pamětí by mohly kvůli koronaviru spíše klesat, ovšem to se ještě nevědělo o šířícím se Covid-19 na území Jižní Koreje. Nyní už začíná ohrožovat výrobu ve firmách Samsung a SK Hynix.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD uvádí dva nové Ryzen Embedded pro minipočítače AMD uvádí dva nové Ryzen Embedded pro minipočítače
AMD přináší na trh dva nové modely APU Ryzen Embedded R1000, a to konkrétně R1305G a R1102G. Ty jsou určeny pro slabší Mini PC a zaujmou už svou nízkou spotřebou a TDP 6 až 10 W.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropská komise chce po členech přejít z WhatsAppu na Signal, je bezpečnější Evropská komise chce po členech přejít z WhatsAppu na Signal, je bezpečnější
Evropská komise nevěří běžně používaným komunikátorům, jako jsou Messenger, WhatsApp nebo Apple iMessage, přestože mnohé mají end-to-end šifrování. Svým členům výrazně doporučuje přejít na Signal.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Organizátoři Computexu 2020 stále věří, že show proběhne dle plánu Organizátoři Computexu 2020 stále věří, že show proběhne dle plánu
Tchaj-wan čelil šířící se nákaze Covid-19 z pevninské Číny jako jeden z prvních, ale dosud nebyl nijak významně zasažen. Připomíná to i prezident a CEO organizace TAITRA, která pořádá veletrh Computex. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář