Chrome dostane v desítkách nativní temný motiv

Chrome dostane v desítkách nativní temný motiv
, , aktualita
Samotný operační systém Windows 10 dostal v rámci October 2018 Update novou podobu, která může být pro leckoho příjemnější pro oči, a to především při práci ve tmě. Nyní svůj temný motiv získá i Chrome, a to nativně pro Windows 10. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft sám si už dlouho uvědomuje, že příliš světla koncentrovaného na obrazovce může být problém. Počítače tak získaly noční režim, který přinese zbarvení obrazovky dočervena potlačením modré složky, což má být zvláště hodné před spaním. V poslední době se pak přidávají tmavé motivy jak samotných operačních systémů, tak jejich aplikací, a to je právě i případ prohlížeče Chrome na Windows 10. Dá se však říci, že až takový rozdíl to nebude, protože na displejích stále nebudeme sledovat ani tak samotný prohlížeč jako spíše stránky, které ukazuje a ty rozhodně nemusí spolupracovat. 
 
 
Tato změna nabídky však zasáhne mnohé, však Chrome je na PC už dlouho zdaleka nejpopulárnější prohlížeč a jeho engine Chromium už dříve pronikl do Opery namísto Presta a nyní se jej chystá adoptovat i Microsoft ve svém nově chystaném Edge. Dá se tak říci, že ze známých prohlížečů už Chromu na PC odolává pouze Firefox. 
 
Chrome nabídne temný motiv právě kvůli tomu, že to samé už dorazilo do samotných windows 10, ale uživatelé už nyní mohou nastavit temný skin (dark theme). Takový luxus ale nemají ti, kteří využívají mobilní verzi prohlížeče. 
 
 
Zatím se ale ještě nedozvíme, kdy bude nový temný motiv pro Chrome k dispozici, ale už bylo alespoň potvrzeno to, že je chystán. Vypadá to však, že Google přijde dříve s temným motivem pro Chrome ve verzi pro Mac OS Mojave, ačkoliv na PC je jeho prohlížeč mnohem více rozšířen. To je přístup, jímž nás dříve zaujal třeba i Microsoft, který také nejednou při vývoji aplikací (Office) pracoval přednostně na verzi pro Android a ne pro mobilní Windows. Rozdíl je ale ten, že Microsoft tím mohl oslovit daleko větší základnu uživatelů, zatímco v tomto případě je základna Maců rozhodně menší v porovnání s PC s Windows.  
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink
Satelity Starlink jsou malé a skladné, a tak si jich jeden Falcon 9 může vzít na palubu celou kopu, čili šedesát. Nyní se přitom podařilo další takovou várku dostat na oběžnou dráhu a učinit další krok ke zprovoznění připravované sítě.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax
Noctua nedávno dostala na trh nové procesorové chladiče Chromax Black a nyní je doplňují ventilátory a příslušenství Chromax. Máme tu konkrétně modely NF-A20, NF-A12x15, NF-A9, NF-A9x14 či NF-A8.
Včera, aktualita, Jan Vítek
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář