Chystá se Halo Infinite a bude i pro Windows 10

Chystá se Halo Infinite a bude i pro Windows 10
, , aktualita
Série Halo je dobře známá a Microsoft ostatně využívá reálie z ní i ve svých ostatních aktivitách. Ostatně AI Cortana vystupuje právě v těchto hrách, které dostanou další díl. Halo Infinite přitom už nebude exkluzivně jen pro Xbox. 
K oblíbeným
reklama
Halo Infinite ohlásilo studio 343 Industries, které také uvedlo, že tato hra bude k dispozici nejen na konzolích Xbox, ale také na PC s Windows 10. To jsme ale ostatně mohli čekat, neboť pro Windows byly připraveny Halo Wars 2, i když to už není střílečka, ale strategie (RTS). Halo Infinite bude opět FPS, takže se můžeme těšit na pořádnou akci. 
 
 
Autoři hry dali zatím k dispozici asi dvouminutový trailer, který ukazuje spíše to, co můžeme čekat od technického zpracování hry a od jejího nového enginu. 
 
 
Jedná se o Slipspace Engine, což je nový náhradník původního enginu, pokud tedy nepočítáme Saber Engine použitý v Halo: Combat Evolved Anniversary od Saber Interactive nebo enginy v RTS Halo Wars. Halo tak používalo ve svých hlavních verzích stále stejný engine už od prvního Combat Evolved z roku 2001, který však byl postupně samozřejmě silně modifikován. Nový Slipspace Engine má umožnit nabídnout především otevřenější prostředí, čili rozsáhlé exteriéry, což ostatně trailer dobře demonstruje. 
 
O samotné hře toho zatím moc známo není, ale ví se, že Halo Infinite začne tak, kde skončil Halo 5: Guardians. Dle spekulací se bude odehrávat dva roky poté a měl by zcela opustit postavy točící se kolem Master Chief. 
 
Můžeme očekávat, že Halo Infinite přijde na trh nejdříve na konci příštího roku. Nicméně 343 Industries stále nabírají lidi na vývoj a tvoří vše na novém enginu, takže bychom se ani nedivili, kdyby bylo vypuštění hry odloženo. 
 
Zdroj: techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mark Papermaster: kam směřuje vývoj procesorů v éře kulhajícího Mooreova zákona? Mark Papermaster: kam směřuje vývoj procesorů v éře kulhajícího Mooreova zákona?
Mark Papermaster, Chief Technical Officer firmy AMD, se rozpovídal o vývoji hardwaru v éře, kdy už se dávno mluví o konci platnosti Mooreova zákona, i když se najde ještě dost lidí, kteří něco takového vylučují. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake-S s 10 a 6 jádry v prvních testech, ukazuje se i Z490 Comet Lake-S s 10 a 6 jádry v prvních testech, ukazuje se i Z490
Na začátku příštího roku očekáváme procesory Comet Lake-S a ukazuje se, že ty asi už opravdu brzy dorazí. Máme tu první testy jednak 10jádrového a pak i 6jádrového procesoru a ukázal se i čipset Z490. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář