www.svethardware.cz
>
>
>

Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch

Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch
, , aktualita
Na Kickstarteru se objevila kampaň týkající se herní konzole s prostým názvem Pip. Jde o variaci na úspěšné Nintendo Switch, která je založena na hardwaru Raspberry Pi, přičemž zdaleka nepůjde pouze o samotné hraní. 
K oblíbeným
reklama
Dá se říci, že projekt Pip bude téměř jistě úspěšně financován, neboť ve třetině kampaně se vybralo už přes 27 tisíc liber z celkových 30. Nejde přitom o projekt, jehož výsledkem bude prostá herní konzole s jedním účelem. Jde o hardware pro šťouraly, s nímž si budou moci hrát, tvořit pro něj a vymýšlet nové způsoby jeho využití. To zahrnuje tvorbu her, vývoj nových typů aplikací, ovládání chytrých zařízení v okolí, atd. Nezkušení majitelé Pip přitom budou moci začít jednoduchým "drag and drop programováním", aby se pak dostali k opravdovému psaní kódu a možná i k práci s hardwarem. 
 
 
Tento projekt má na svědomí skupina nazývající se Curious Chip, která jej zcela evidentně založila na designu konzole Nintendo Switch soudě dle hlavní části konzole, na niž jsou ze stran napojeny odnímatelné moduly s ovládáním. Tato konzole ukazuje především svůj 4" dotykový displej s rozlišením 800 x 480, pod nímž máme standardní Raspberry Pi Compute Module 3. 
 
 
Základní verze konzole, kterou si můžeme koupit za 150 liber v rámci kampaně na Kickstarteru (pak bude na trhu prodávána za 199 liber), bude také obsahovat výběr aplikací a her, přičemž nepůjde o pouhý polotovar, ale o produkt připravený pro okamžité použití. Další obsah si budeme moci stáhnout a nebo vytvořit i v základním programovacím prostředí Curiosity. 
 
 
Curiosity je jednoduché programovací prostředí běžící v prostředí webového prohlížeče, kde budeme moci vytvořené aplikace a hry snadno otestovat, než je nahrajeme do paměti Pip. Taková je základní výbava konzole uložená na přiložené SD kartě, kterou tak budeme moci snadno vyměnit za jinou a provozovat klasickou distribuci Raspbian a využívat Pip jako normální Pi. 
 
Dále tvůrci vyzývají k hrátkám s hardwarem, pro což může posloužit dobře příštupné rozhraní GPIO pro připojení různých věcí, jako jsou světla, ovladače všho možného, servomotory, atd. Samotní Curious Chip chtějí k tomuto účelu na trhu nabídnout volitelný Maker Pack s kamerou a jiným příslušenstvím. 
 
Jak už bylo uvedeno, základní verze Pip nás přijde v kampani na 150 liber (200 USD), takže bohužel nejde o nic levného a v běžném prodeji bude ještě o 50 liber dražší. 
 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů