Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch

24.11.2017, Jan Vítek, aktualita
Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch
Na Kickstarteru se objevila kampaň týkající se herní konzole s prostým názvem Pip. Jde o variaci na úspěšné Nintendo Switch, která je založena na hardwaru Raspberry Pi, přičemž zdaleka nepůjde pouze o samotné hraní. 
Dá se říci, že projekt Pip bude téměř jistě úspěšně financován, neboť ve třetině kampaně se vybralo už přes 27 tisíc liber z celkových 30. Nejde přitom o projekt, jehož výsledkem bude prostá herní konzole s jedním účelem. Jde o hardware pro šťouraly, s nímž si budou moci hrát, tvořit pro něj a vymýšlet nové způsoby jeho využití. To zahrnuje tvorbu her, vývoj nových typů aplikací, ovládání chytrých zařízení v okolí, atd. Nezkušení majitelé Pip přitom budou moci začít jednoduchým "drag and drop programováním", aby se pak dostali k opravdovému psaní kódu a možná i k práci s hardwarem. 
 
 
Tento projekt má na svědomí skupina nazývající se Curious Chip, která jej zcela evidentně založila na designu konzole Nintendo Switch soudě dle hlavní části konzole, na niž jsou ze stran napojeny odnímatelné moduly s ovládáním. Tato konzole ukazuje především svůj 4" dotykový displej s rozlišením 800 x 480, pod nímž máme standardní Raspberry Pi Compute Module 3. 
 
 
Základní verze konzole, kterou si můžeme koupit za 150 liber v rámci kampaně na Kickstarteru (pak bude na trhu prodávána za 199 liber), bude také obsahovat výběr aplikací a her, přičemž nepůjde o pouhý polotovar, ale o produkt připravený pro okamžité použití. Další obsah si budeme moci stáhnout a nebo vytvořit i v základním programovacím prostředí Curiosity. 
 
 
Curiosity je jednoduché programovací prostředí běžící v prostředí webového prohlížeče, kde budeme moci vytvořené aplikace a hry snadno otestovat, než je nahrajeme do paměti Pip. Taková je základní výbava konzole uložená na přiložené SD kartě, kterou tak budeme moci snadno vyměnit za jinou a provozovat klasickou distribuci Raspbian a využívat Pip jako normální Pi. 
 
Dále tvůrci vyzývají k hrátkám s hardwarem, pro což může posloužit dobře příštupné rozhraní GPIO pro připojení různých věcí, jako jsou světla, ovladače všho možného, servomotory, atd. Samotní Curious Chip chtějí k tomuto účelu na trhu nabídnout volitelný Maker Pack s kamerou a jiným příslušenstvím. 
 
Jak už bylo uvedeno, základní verze Pip nás přijde v kampani na 150 liber (200 USD), takže bohužel nejde o nic levného a v běžném prodeji bude ještě o 50 liber dražší.