www.svethardware.cz
>
>
>
>

Chystá se PlayStation 5 Pro a mluví se o PS6 v roce 2026

Chystá se PlayStation 5 Pro a mluví se o PS6 v roce 2026
, , aktualita
Společnost Sony naznačila, že nastoupí i konzole PlayStation 5 Pro, která bude pro pátou generaci znamenat nejspíše to, co PlayStation 4 Pro ve čtvrté generaci. Vedle toho už se také mluví o PS6. 
K oblíbeným
reklama
Masayasu Ito, výkonný viceprezident divize Hardware Engineering and Operation ve společnosti Sony Interactive Entertainment se rozpovídal o tom, co si jeho společnost pro nás chystá. Vypadá to, že vedle základní PlayStation 5 přijde ještě PlayStation 5 Pro, ovšem až někdy po třech letech po vypuštění nové generace, takže tak půjde o modernější a rychlejší verzi, nicméně o tom je ještě velice předčasné mluvit. 
 
render serveru LetsGoDigital založený na vývojářské verzi PS5
 
PlayStation 5 bude vypuštěna na trh přibližně za rok společně s ovladači DuaShock 5 a někdy později má tak nastoupit verze Pro, což není spekulace, neboť o tom mluví oficiální zdroje, ovšem bez jakýchkoliv podrobností. Masayasu Ito tak pouze potvrdil vývoj verze Pro a naznačil, že by mohla přijít v roce 2023. To ovšem jednoznačně ukazuje na to, že to bude další řekněme refresh základní PS5 s vylepšeným hardwarem. 
 
Masayasu Ito mluví o velice rapidním vývoji technologií, který firmu Sony donutí přijít s vylepšenou konzolí. V minulosti byl přitom obvyklý životní cyklus herní konzole 7 až 10letý a nyní se smrskává na 6 až 7 let. A právě to má platit i pro PlayStation 6, čili další plnohodnotnou verzi můžeme očekávat v letech 2026 až 2027, i když do té doby se samozřejmě může přihodit mnohé. 
 
Uprostřed tohoto životního cyklu ale bude pravděpodobně vhodné do něj vstoupit s novým hardwarem, který přinese vyšší výkon a obecně pokrok v technologiích, což byl i případ PS4 Pro. Čili PS5 Pro můžeme logicky očekávat v roce 2023 nebo 2024. Ostatně po třech letech po původní PS4 přišla na trh v roce 2016 i PS4 Pro, která dokázala nabídnout výrazně vyšší výkon, a to za původní cenu konzole PS4. 
 
Lze také mimochodem předpokládat, že v roce 2023 už bude AMD mít k dispozici druhou generaci hardwaru vyráběného 5nm technologií a možná už to bude i 3nm hardware. Ostatně TSMC oznámilo záměr spustit hromadnou výrobu pomocí procesu N3 (3nm s EUV) už v roce 2022, takže z hlediska dostupných technologií bude AMD a potažmo Sony rozhodně mít na čem stavět. Očekávat také můžeme velké pokroky v oblasti ray tracované grafiky a velká otázka je, co v tomto ohledu nabídnou právě konzole PS5 a nový Xbox "Scarlett". Zatím totiž vůbec nevíme to, jak AMD ve svém hardwaru podporu ray tracingu implementuje, natož abychom věděli, co ta dokáže v nových konzolích. 
 
Zdroj: TweakTown


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
Včera, aktualita, Jan Vítek