www.svethardware.cz
>
>
>
>

Chystá se PlayStation 5 Pro a mluví se o PS6 v roce 2026

Chystá se PlayStation 5 Pro a mluví se o PS6 v roce 2026
, , aktualita
Společnost Sony naznačila, že nastoupí i konzole PlayStation 5 Pro, která bude pro pátou generaci znamenat nejspíše to, co PlayStation 4 Pro ve čtvrté generaci. Vedle toho už se také mluví o PS6. 
K oblíbeným
reklama
Masayasu Ito, výkonný viceprezident divize Hardware Engineering and Operation ve společnosti Sony Interactive Entertainment se rozpovídal o tom, co si jeho společnost pro nás chystá. Vypadá to, že vedle základní PlayStation 5 přijde ještě PlayStation 5 Pro, ovšem až někdy po třech letech po vypuštění nové generace, takže tak půjde o modernější a rychlejší verzi, nicméně o tom je ještě velice předčasné mluvit. 
 
render serveru LetsGoDigital založený na vývojářské verzi PS5
 
PlayStation 5 bude vypuštěna na trh přibližně za rok společně s ovladači DuaShock 5 a někdy později má tak nastoupit verze Pro, což není spekulace, neboť o tom mluví oficiální zdroje, ovšem bez jakýchkoliv podrobností. Masayasu Ito tak pouze potvrdil vývoj verze Pro a naznačil, že by mohla přijít v roce 2023. To ovšem jednoznačně ukazuje na to, že to bude další řekněme refresh základní PS5 s vylepšeným hardwarem. 
 
Masayasu Ito mluví o velice rapidním vývoji technologií, který firmu Sony donutí přijít s vylepšenou konzolí. V minulosti byl přitom obvyklý životní cyklus herní konzole 7 až 10letý a nyní se smrskává na 6 až 7 let. A právě to má platit i pro PlayStation 6, čili další plnohodnotnou verzi můžeme očekávat v letech 2026 až 2027, i když do té doby se samozřejmě může přihodit mnohé. 
 
Uprostřed tohoto životního cyklu ale bude pravděpodobně vhodné do něj vstoupit s novým hardwarem, který přinese vyšší výkon a obecně pokrok v technologiích, což byl i případ PS4 Pro. Čili PS5 Pro můžeme logicky očekávat v roce 2023 nebo 2024. Ostatně po třech letech po původní PS4 přišla na trh v roce 2016 i PS4 Pro, která dokázala nabídnout výrazně vyšší výkon, a to za původní cenu konzole PS4. 
 
Lze také mimochodem předpokládat, že v roce 2023 už bude AMD mít k dispozici druhou generaci hardwaru vyráběného 5nm technologií a možná už to bude i 3nm hardware. Ostatně TSMC oznámilo záměr spustit hromadnou výrobu pomocí procesu N3 (3nm s EUV) už v roce 2022, takže z hlediska dostupných technologií bude AMD a potažmo Sony rozhodně mít na čem stavět. Očekávat také můžeme velké pokroky v oblasti ray tracované grafiky a velká otázka je, co v tomto ohledu nabídnou právě konzole PS5 a nový Xbox "Scarlett". Zatím totiž vůbec nevíme to, jak AMD ve svém hardwaru podporu ray tracingu implementuje, natož abychom věděli, co ta dokáže v nových konzolích. 
 
Zdroj: TweakTown


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů