www.svethardware.cz
>
>
>
>

Chystá se PlayStation 5 Pro a mluví se o PS6 v roce 2026

Chystá se PlayStation 5 Pro a mluví se o PS6 v roce 2026
, , aktualita
Společnost Sony naznačila, že nastoupí i konzole PlayStation 5 Pro, která bude pro pátou generaci znamenat nejspíše to, co PlayStation 4 Pro ve čtvrté generaci. Vedle toho už se také mluví o PS6. 
K oblíbeným
reklama
Masayasu Ito, výkonný viceprezident divize Hardware Engineering and Operation ve společnosti Sony Interactive Entertainment se rozpovídal o tom, co si jeho společnost pro nás chystá. Vypadá to, že vedle základní PlayStation 5 přijde ještě PlayStation 5 Pro, ovšem až někdy po třech letech po vypuštění nové generace, takže tak půjde o modernější a rychlejší verzi, nicméně o tom je ještě velice předčasné mluvit. 
 
render serveru LetsGoDigital založený na vývojářské verzi PS5
 
PlayStation 5 bude vypuštěna na trh přibližně za rok společně s ovladači DuaShock 5 a někdy později má tak nastoupit verze Pro, což není spekulace, neboť o tom mluví oficiální zdroje, ovšem bez jakýchkoliv podrobností. Masayasu Ito tak pouze potvrdil vývoj verze Pro a naznačil, že by mohla přijít v roce 2023. To ovšem jednoznačně ukazuje na to, že to bude další řekněme refresh základní PS5 s vylepšeným hardwarem. 
 
Masayasu Ito mluví o velice rapidním vývoji technologií, který firmu Sony donutí přijít s vylepšenou konzolí. V minulosti byl přitom obvyklý životní cyklus herní konzole 7 až 10letý a nyní se smrskává na 6 až 7 let. A právě to má platit i pro PlayStation 6, čili další plnohodnotnou verzi můžeme očekávat v letech 2026 až 2027, i když do té doby se samozřejmě může přihodit mnohé. 
 
Uprostřed tohoto životního cyklu ale bude pravděpodobně vhodné do něj vstoupit s novým hardwarem, který přinese vyšší výkon a obecně pokrok v technologiích, což byl i případ PS4 Pro. Čili PS5 Pro můžeme logicky očekávat v roce 2023 nebo 2024. Ostatně po třech letech po původní PS4 přišla na trh v roce 2016 i PS4 Pro, která dokázala nabídnout výrazně vyšší výkon, a to za původní cenu konzole PS4. 
 
Lze také mimochodem předpokládat, že v roce 2023 už bude AMD mít k dispozici druhou generaci hardwaru vyráběného 5nm technologií a možná už to bude i 3nm hardware. Ostatně TSMC oznámilo záměr spustit hromadnou výrobu pomocí procesu N3 (3nm s EUV) už v roce 2022, takže z hlediska dostupných technologií bude AMD a potažmo Sony rozhodně mít na čem stavět. Očekávat také můžeme velké pokroky v oblasti ray tracované grafiky a velká otázka je, co v tomto ohledu nabídnou právě konzole PS5 a nový Xbox "Scarlett". Zatím totiž vůbec nevíme to, jak AMD ve svém hardwaru podporu ray tracingu implementuje, natož abychom věděli, co ta dokáže v nových konzolích. 
 
Zdroj: TweakTown


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI
Společnost Adobe připravuje spoustu zajímavých funkcí pro své aplikace. Jednou z nich je i výměna oblohy (Sky Replacement) pomocí systémů umělé inteligence Adobe Sensei. Ta zajistí větší věrohodnost výsledku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním
Jako Navy Flounder byl už dříve označen čip Navi 22, ale to není tak jednoznačné. Nyní se ale dozvídáme o tom, že Navy Flounder má být v podstatě nástupce Navi 10 s rovněž 40 jednotkami CU. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž
NASA představila Artemis Plan a konkrétně pak aktualizaci svého programu Artemis zahrnující také Fázi 1, čili plány pro přistání lidí na Měsíci. Mezi nimi už bude i první žena a cílem je rok 2024.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila
Server YouTube ve zvýšené míře nasadil systémy umělé inteligence, které měly za úkol odstraňovat nenávistný a jinak závadný obsah. Nyní ale couvá a vrací lidské kurátory kvůli vysoké chybovosti AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GeForce RTX 3080 má 19Gb/s paměti, proč ale nejsou ještě rychlejší? GeForce RTX 3080 má 19Gb/s paměti, proč ale nejsou ještě rychlejší?
Igor Wallossek z Igor's Lab se věnuje otázce výběru pamětí pro nové grafické karty GeForce RTX, a to nejen modelu 3080, ale také 3090. Ty se v tomto ohledu totiž moc neliší a hlavní otázka je, proč tu jsou 19Gb/s paměti, kdy v nabídce jsou i 21Gb/s. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře