www.svethardware.cz
>
>
>
>

Chystá se Xbox One S All-Digital Edition, bude bez mechaniky a levnější

Chystá se Xbox One S All-Digital Edition, bude bez mechaniky a levnější
, , aktualita
Až o třetinu by prý mohlo snížit cenu konzole Xbox One S rozhodnutí Microsoftu přijít s verzí bez optické mechaniky. Ta tak neumožní využít v obchodě zakoupené krabicové verze her, ale to mnohým uživatelům vůbec nemusí vadit.
K oblíbeným
reklama
Ostatně fyzické kopie her zakoupené jako krabicové verze s paměťovými nosiči jsou už dlouho na ústupu a dá se říci, že verze Xbox One S All-Digital Edition měla spíš nastoupit mnohem dřív než na konci životního cyklu celé generace Xbox One. Ve skutečnosti přijde letos v květnu s tím, že předobjednávky mají odstartovat někdy v polovině dubna. Co se týče dostupnosti, Microsoft ji dle serveru Hexus.net plánuje pro téměř všechny trhy na celém světě, kde se konzole Xbox prodávají. 
 
 
Xbox One S All-Digital Edition tak bude postrádat optickou mechaniku a dle dostupných informací by díky tomu mohla být levnější až o třetinu. Záleží prostě na tom, jakou cenu se Microsoft odhodlá nasadit, ostatně pro tuto firmu půjde o milník, který bude znamenat odklon od klasické distribuce her k pouze digitálním licencím.
 
Lze také předpokládat, že s tím může být spojeno i prosazování předplatného Xbox Game Pass, neboť je tu ten notoricky známý fakt, že předplatné je pro firmy velice vítaný způsob zisku, protože znamená v podstatě jistý a dlouhodobý příjem, který je také předvídatelný, nicméně výhodné to může být i pro zákazníka, který si může snadno spočítat, kolik asi tak ročně dá za nákup her a zda se mu pak předplatné vyplatí, nebo ne. Stejnou věc pak pro Microsoft dokáže zajistit také Project xCloud, čili služba pro streamování her.
 
Bezmechaniková Xbox One S by tak mohla stát jen 199 dolarů oproti 299 dolarům za klasickou verzi (u nás cca 3600 Kč), ale to se ještě uvidí. Vedle toho se objevily i informace o speciální Fortnite Edition Xboxu, která má nastoupit také brzy a otázka je, jestli to bude znamenat nějaký zvláštní design, nebo jen nějaký speciální balíček, či případně obojí. Stejně tak není jasné, jaká konzole se do tohoto balíčku dostane, čili jestli S, silnější X nebo snad nová bezmechaniková. 
 
 
Zdroj: Hexus.net 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková