Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chystají se také Neverwinter Nights Enhanced Edition

21.11.2017, Jan Vítek, aktualita
Chystají se také Neverwinter Nights Enhanced Edition
Studio Beamdog nespalo a po klasických RPG jako Baldur’s Gate, Planescape Torment a Icewind Dale si připravilo technicky vylepšenou a modernizovanou verzi už novějšího RPG, a to Neverwinter Nights Enhanced Edition.
Baldur’s Gate, Planescape Torment a Icewind Dale jsou nezapomenutelné hry od Black Isle / BioWare, které už se dočkaly svých vylepšených verzí, které jsou určeny pro hraní na moderním hardwaru a systémech. Samotné tyto hry nejsou v podstatě nijak vylepšeny a jsou pouze uzpůsobeny k tomu, abychom si je mohli zahrát ve vyšším rozlišení a případně tu jsou i jiné menší novinky týkající se zpravidla grafického podání. A samozřejmě lze očekávat, že jde o nejnovější verze daných her, které mají už vychytané chyby, i když v tomto jeden nikdy neví. 


Neverwinter Nights je další RPG, a to už od samotných BioWare, kteří je pojali poněkud akčněji než předchozí tituly. Je to také už 3D RPG hra viděná z volně se vznášející kamery, kterou tak už lze otáčet, což v Infinity Engine, na němž byl založen Baldur's Gate, pochopitelně nebylo možné. Stále jde ale o svět Forgotten Realms s herní mechanikou založenou na Dungeons & Dragons. Se svými postavami jsme se už ale nepohybovali v nádherném ručně malovaném světě, ale v poněkud nudném 3D prostředí plném pravých úhlů (levely byly založeny na systému dlaždic), což byla tehdy v podstatě nutná daň za 3D provedení, však jde o rok 2002 a dobu karet GeForce 4 a Radeon 9000. Dnes už jsou takové hry samozřejmě graficky i zpracováním úrovní daleko povedenější, však se stačí podívat na Divinity: Original Sin nebo Pillars of Eternity. 


Uvidíme tak, jak dobře budou v tomto ohledu zpracovány Neverwinter Nights Enhanced Edition, takže co nám Beamdog slibují? To nejlépe ukáže už zveřejněný trailer: 


Dle něj nelze očekávat výrazné změny. Máme tu slíbenou podporu rozlišení 4K a dále nových post-processingových efektů, takže jde opět spíše jen o úpravu grafické podoby pro vyšší rozlišení. Neverwinter Nights Enhanced Edition také budou založeny na Diamond Edition, takže budou obsahovat všemožné rozšiřující moduly jako Kingmaker, Shadowguard nebo Witch's Wake. Na trh mají přijít brzy za cenu 20 dolarů, ovšem konečné datum ještě nebylo stanoveno, či spíše zveřejněno. 
 
Zdroj: wccftech