Chystají se také Neverwinter Nights Enhanced Edition

Chystají se také Neverwinter Nights Enhanced Edition
, , aktualita
Studio Beamdog nespalo a po klasických RPG jako Baldur’s Gate, Planescape Torment a Icewind Dale si připravilo technicky vylepšenou a modernizovanou verzi už novějšího RPG, a to Neverwinter Nights Enhanced Edition.
K oblíbeným
reklama
Baldur’s Gate, Planescape Torment a Icewind Dale jsou nezapomenutelné hry od Black Isle / BioWare, které už se dočkaly svých vylepšených verzí, které jsou určeny pro hraní na moderním hardwaru a systémech. Samotné tyto hry nejsou v podstatě nijak vylepšeny a jsou pouze uzpůsobeny k tomu, abychom si je mohli zahrát ve vyšším rozlišení a případně tu jsou i jiné menší novinky týkající se zpravidla grafického podání. A samozřejmě lze očekávat, že jde o nejnovější verze daných her, které mají už vychytané chyby, i když v tomto jeden nikdy neví. 


Neverwinter Nights je další RPG, a to už od samotných BioWare, kteří je pojali poněkud akčněji než předchozí tituly. Je to také už 3D RPG hra viděná z volně se vznášející kamery, kterou tak už lze otáčet, což v Infinity Engine, na němž byl založen Baldur's Gate, pochopitelně nebylo možné. Stále jde ale o svět Forgotten Realms s herní mechanikou založenou na Dungeons & Dragons. Se svými postavami jsme se už ale nepohybovali v nádherném ručně malovaném světě, ale v poněkud nudném 3D prostředí plném pravých úhlů (levely byly založeny na systému dlaždic), což byla tehdy v podstatě nutná daň za 3D provedení, však jde o rok 2002 a dobu karet GeForce 4 a Radeon 9000. Dnes už jsou takové hry samozřejmě graficky i zpracováním úrovní daleko povedenější, však se stačí podívat na Divinity: Original Sin nebo Pillars of Eternity. 


Uvidíme tak, jak dobře budou v tomto ohledu zpracovány Neverwinter Nights Enhanced Edition, takže co nám Beamdog slibují? To nejlépe ukáže už zveřejněný trailer: 


Dle něj nelze očekávat výrazné změny. Máme tu slíbenou podporu rozlišení 4K a dále nových post-processingových efektů, takže jde opět spíše jen o úpravu grafické podoby pro vyšší rozlišení. Neverwinter Nights Enhanced Edition také budou založeny na Diamond Edition, takže budou obsahovat všemožné rozšiřující moduly jako Kingmaker, Shadowguard nebo Witch's Wake. Na trh mají přijít brzy za cenu 20 dolarů, ovšem konečné datum ještě nebylo stanoveno, či spíše zveřejněno. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala