reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Chytré žárovky Philips Hue dostávají Bluetooth

, , aktualita
Chytré žárovky Philips Hue dostávají Bluetooth
Dnes musí být všechno chytré, žárovky nevyjímaje. Společnost Signify přichází s novou verzí svých žárovek Philips Hue, které dostaly bezdrátové připojení Bluetooth. To doplní stávající technologii Zigbee.
Chytré žárovky Philips Hue dostávají Bluetooth
Společnost Signify je výrobcem chytrých žárovek Philips Hue, které lze ovládat pomocí chytrého telefonu. Podle modelu lze měnit jas nebo třeba barevnou teplotu. K tomu ale byl dosud potřeba speciální hub, který tyto žárovky ovládal a využíval k tomu bezdrátovou technologii Zigbee. Signify nicméně přichází s novinkou a její chytré žárovky nyní budou obsahovat i bezdrátové připojení Bluetooth.
 
Philips Hue Bluetooth
 
Konkrétně půjde o žárovky řady A19 a BR30, další modely budou následovat. Výhodou Bluetooth je fakt, že už nepotřebujete kupovat speciální hub (cca $60), nicméně nevýhodou je, že Bluetooth má jen omezený dosah, takže nebude možné žárovky ovládat přes internet (třeba pokud ji zapomenete vypnout). Verze pro Bluetooth tak půjde spárovat přímo s telefonem a výrobce hovoří i o podpoře asistentů Amazon Alexa a Google Assistant.
 
Signify nicméně slibuje, že si žárovky ponechají i původní technologii Zigbee a bude tak na každém, který styl připojení bude chtít využívat. Cena by měla zůstat na úrovni nynějších modelů, White tak vyjde na $15, White Ambiance na $25 a White and Color Ambiance pak na $50.
 


reklama
reklama
reklama