Čína má 500MPx fotoaparát s detekcí tváří v davech

Čína má 500MPx fotoaparát s detekcí tváří v davech
, , aktualita
Čína je známá tím, že bedlivě monitoruje své obyvatelstvo a v zemi jsou zhruba dvě stovky milionů bezpečnostních kamer. Nyní vyvinuli novou, která má rozlišení neuvěřitelných 500 MPx a systém rozpoznávání tváří pomocí AI a cloudu.
K oblíbeným
reklama
V Číně to zdejší obyvatelé nemají moc jednoduché. Vládou jsou sledováni na každém kroku a hovoří se o tom, že je v zemi okolo 200 milionů bezpečnostních kamer, které jsou mnohdy napojené na systémy rozpoznávající tváře. Vědci z Fudan University a Changchun Institute of Optics, Fine Mechanics and Physics na veletrhu International Industry Fair představili novou kameru s neuvěřitelně vysokým rozlišením 500 MPx, která dokáže monitorovat celý dav (nejde o 500MPx čip, nýbrž vypadá jak složenina zhruba 40 menších kamerek s teleobjektivy).
 
Bezpečnostní kamera
 
 
Tím to ale zdaleka nekončí. Systém je totiž napojen na cloud a disponuje funkcí rozpoznávání tváří s využitím systémů umělé inteligence. Díky vysokému rozlišení by neměla mít problém ani s rozpoznáváním lidí na přeplněných místech, jako jsou sportovní stadiony. V tomto neuvěřitelném rozlišení dokáže nejen pořizovat snímky, ale dokonce i natáčet video, nicméně zde už vědci nezmínili, jak vyřešili obrovské datové toky.
 
Kamera by měla najít využití v armádě pro národní bezpečnost, počítá se ale i s nasazením pro běžné civilnější použití ve veřejných oblastech. Někteří tak přichází s námitkami na ochranu soukromí zejména poté, co Čína začala přecházet na kreditový systém, kdy bude mít každý obyvatel své skóre. To pak ovlivní, co mu bude vůbec umožněno.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář