www.svethardware.cz
>
>

Čína sleduje studenty pomocí uniforem s GPS lokátorem

Čína sleduje studenty pomocí uniforem s GPS lokátorem
, , aktualita
Boj se záškoláctvím vyřešili v Číně velmi zvláštní cestou. Do zdejších školních uniforem totiž implantovali GPS lokátory, takže se neustále ví, kde je který student. Spolu s rozpoznáváním tváří jde o takřka neprůstřelný systém sledování.
K oblíbeným
reklama
O Číně píšeme v poslední době poměrně často a většinou se to týká nadměrného sledování vlastních obyvatel. To se rozmohlo už i do škol. Už v květnu jsme mluvili o tom, že některé školy sledují pozornost studentů pomocí kamer. Více než 10 škol v provincii Kuej-čou dále zavedlo inteligentní školní uniformy, které rovněž vzbuzují obavy z přehnaného sledování lidí. Tyto uniformy od společnosti Guizhou Guanyu Technology totiž obsahují dva GPS lokátory umístěné v oblasti ramen, které mají vydržet až 500 pracích cyklů a teploty do 150 °C. A s jejich pomocí mohou školy sledovat, kde se který student právě nachází.
 
Čínské chytré uniformy
 
čínské chytré uniformy od Guizhou Guanyu Technology
 
Je tak velmi snadné monitorovat přesný čas příchodu i odchodu studenta do školy, v případě záškoláctví i jeho polohu a systém pak pochopitelně zahlásí nepřístojné chování školáka. Myslelo se dokonce i na oblečení uniformy někým jiným. Ani toto neprojde, protože systém je navázán na detekci a rozpoznávání tváří, takže uvidí, že detekovaná uniforma nepatří zadanému studentovi a opět zahlásí incident.
 
Tyto uniformy se začaly nasazovat v roce 2016 a školy tak nyní mají dostatečné vyhodnocení jejich úspěšnosti. Podle nich se dramaticky zvýšila docházka do školy, což není až tak překvapivé. Nepřekvapí ani to, že systém vzbuzuje otázky ohledně soukromí studentů a porušování lidských práv. Někteří lidé přirovnávají takovou školu k vězení. Uniformy digitalizovaly i další věci. S rozpoznáváním tváří, systémem pro rozpoznávání otisků prstů a těmito školními uniformami se vyvinul i systém pro placení ve školách, takže škola i rodiče studentů přesně ví, co si jejich dítě na půdě školy zakoupilo a jak utrácí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik6 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů