www.svethardware.cz
>
>

Čínská společnost chce po světě stavět pandí sluneční elektrárny

Čínská společnost chce po světě stavět pandí sluneční elektrárny
, , aktualita
Čínská společnost Panda Green Energy už stačila u města Datong vystavět sluneční elektrárnu z fotovoltaických panelů, na níž je zajímavé především provedení. Vypadá totiž právě jako panda a ta se má vydat do světa. 
K oblíbeným
reklama
Panda je dobře známé ikonické zvíře Číny, ovšem ta patřící společnosti Panda Green Energy se neživí bambusem, ale slunečním světlem, z nějž produkuje čistou energii. 
 
Výsledek obrázku pro Panda Green Energy
 
Již existující "pandí sluneční elektrárna" u města Datong v severní provincii Šan-si pokrývá plochu 248 akrů, čili asi 1 čtverečný kilometr a záběr z výšky dobře ilustruje, jak velký kus země zabírá. Na světě ale jsou i mnohem větší, jako je třeba Tengger Desert Solar Plant s plochou 43 kilometrů čtverečných, takže o velikostní unikát na rozdíl od designu nejde. 
 
Panda z fotovoltaických panelů dokáže poskytnout až cca 100 MW energie, což stačí na pokrytá potřeb asi 8000 domácností, ale to jsou samozřejmě jen velice hrubé údaje výcházející z nestálosti počasí i různých potřeb různých lidí. Stavitelé ale doufají, že jejich elektrárna za dalších 25 let své existence vyrobí celkem 3,2 miliardy kWh, čili 3,2 TWh, pokud mě páteční mozek neklame. Pokud by takový objem energie měla vyrobit uhelná elektrárna, spotřebovala by přes jeden milion tun uhlí (černého, nebo hnědého, to zpráva neuvádí). 
 
A jak je možné, že někeré části elektrány jsou tmavější a některé světlejší? Právě ty světlejší jsou vytvořený z tenkých fotovoltaických (PV) buněk a ty tmavší jsou jiný typ, a sice monokrystalické křemíkové PV buňky. 
 
pandas
 
Konkrétně tato solární eletrárna byla vyrobena také s pomocí United Nation Development Program (UNDP), který se zaměřuje i na propagaci zdrojů obnovitelné energie mezi čínskou mládeží, takže v tomto ohledu je výběr jejího designu naprosto jasný. UNDP a Panda Green Energy také společně provozují letní tábor pro čínské děti. 
 
Aktuálně se Panda Green Energy připravuje na výstavbu další pandí elektrárny na stejném místě, ale chce také expandovat do dalších zemí, a to nejdříve na Fiji a na Filipíny, ale to můžeme považovat jen za nesmělý začátek dalších plánů, které zahrnují výstavu asi stovky slunečních elektráren po celém světě. To chce Panda Green Energy uskutečnit v horizontu pouhých pěti let.

reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek