www.svethardware.cz
>
>
>

Čínská Tsinghua už letos začne rychle stavět továrnu pro DRAM

Čínská Tsinghua už letos začne rychle stavět továrnu pro DRAM
, , aktualita
Už v roce 2021 má být dokončena továrna na výrobu pamětí DRAM, kterou letos začne v Číně stavět společnosti Tsinghua Unigroup. Výstavba tak proběhne velice rychle ve snaze Číny zajistit si sama pro sebe výrobu pamětí. 
K oblíbeným
reklama
Továrna bude stát v oblasti Liangjiang New Area (Chongqing), kde Tsinghua Unigroup s místní vládou už podepsala příslušnou dohodu, takže může začít stavět. A jak uvádí společnost TrendForce sledující celý trh nejen s paměťmi DRAM, jde právě o výstavbu v čínské snaze stát se zemí, která bude do několika let soběstačná ve výrobě pamětí DRAM i NAND Flash či jiných se stejným účelem. Jde pochopitelně o politiku zvanou Made in China 2025. 
 
 
S ohledem na probíhající čínsko-americkou obchodní válku může Čína chtít své snahy pouze uspíšit. Nejde ovšem o plán, který by z tohoto zápolení přímo vycházel, neboť ten byl nastartován dlouho před tím, než se o obchodní válce dalo mluvit. Made in China 2025 je především o tom, jak využít státem vlastněné či spoluvlastněné společnosti k tomu, aby s využitím nakoupených a vyvinutých technologií rozvinuly výrobu hi-end počítačových produktů, čímž se vymaní ze závislosti na cizích společnostech. Jde tak o nám dobře známou snahu dohnat a předehnat. 
 
Dle TrendForce je Čína nyní ve své snaze ještě agresivnější a chce svůj plán uspíšit, ale jak nyní tento závod s časem vypadá? Výstavba je jedna věc, ale schopnost vyrábět konkurenceschopné produkty je něco úplně jiného a TrendForce tvrdí, že Tsinghua postrádá potřebné technologie a zkušenosti, i když JHICC a CXMT, dvě další čínské firmy, je mají. 
 
JHICC získala potřebné know-how od tchaj-wanské firmy UMC ještě před tím, než zakročili Američané. CXMT zase má své technologie od německé Qimondy, která už jako výrobce pamětí dávno skončila. Tsinghua ale bude muset spustit vlastní výrobní proces a to může dle TrendForce trvat po dokončení továrny ještě další tři až pět let a až pak lze očekávat že bude spuštěna výroba, kterou bude možné považovat za významnou. Tsinghua se také už dříve snažila rozjet výrobu pamětí DRAM, a to už v roce 2014, ale tehdy ještě postrádala potřebnou vládní podporu. 
 
Tsinghua tak dnes není to hlavní čínské želízko v ohni, co se týče DRAM. Není to ani JHICC, kterou značně postihl americký zákaz vývozu, ale právě CXMT, která chce spustit masovou výrobu DRAM ke konci příštího roku. Aby ale byla Čína v tomto ohledu soběstačná, bude potřebovat více než jednu takovou společnost. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny
Teplovodivé materiály vyrobené z tekutého kovu mají nejlepší výsledky jako prostředek pro vedení tepla z jeho zdroje do těla chladiče. Jejich nasazení v praxi ale není tak jednoduché a nese jistá rizika, nicméně Asus se k tomu rozhodl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19 YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19
Včerejší článek ukazuje jednu z nejnovějších konspiračních teorií, dle níž za šíření nemoci Covid-19 nemůže jakýsi koronavirus z Číny, ale spouštění 5G sítí. Proti tomu se nyní svým způsobem rozhodl bojovat server YouTube.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu
Guvernér New Jersey přišel s neobvyklou žádostí o pomoc. Potřebuje totiž programátory, kteří by obsloužily 40 let starý počítačový systém, na němž navíc běží už 50 let starý software. Kvůli čemu jsou ale zapotřebí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč
NetMarketShare hlásí, že popularita webového prohlížeče Microsoft Edge v poslední době prudce vzrostla a díky tomu se nyní z něj stala světová dvojka. Je ale třeba dodat, že Firefox tomu šel naproti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA představuje koncept pro přežití na Měsíci NASA představuje koncept pro přežití na Měsíci
Nejen NASA má před sebou velký úkol, a to dostat lidi zpět na Měsíc a navíc tam už zůstat. Její šéf Jim Bridenstine ale věří, že vesmírné agentury jsou na to nyní už připraveny a nyní tu máme koncept, jak toho dosáhnout. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek