www.svethardware.cz
>
>
>

Čínská Tsinghua už letos začne rychle stavět továrnu pro DRAM

Čínská Tsinghua už letos začne rychle stavět továrnu pro DRAM
, , aktualita
Už v roce 2021 má být dokončena továrna na výrobu pamětí DRAM, kterou letos začne v Číně stavět společnosti Tsinghua Unigroup. Výstavba tak proběhne velice rychle ve snaze Číny zajistit si sama pro sebe výrobu pamětí. 
K oblíbeným
reklama
Továrna bude stát v oblasti Liangjiang New Area (Chongqing), kde Tsinghua Unigroup s místní vládou už podepsala příslušnou dohodu, takže může začít stavět. A jak uvádí společnost TrendForce sledující celý trh nejen s paměťmi DRAM, jde právě o výstavbu v čínské snaze stát se zemí, která bude do několika let soběstačná ve výrobě pamětí DRAM i NAND Flash či jiných se stejným účelem. Jde pochopitelně o politiku zvanou Made in China 2025. 
 
 
S ohledem na probíhající čínsko-americkou obchodní válku může Čína chtít své snahy pouze uspíšit. Nejde ovšem o plán, který by z tohoto zápolení přímo vycházel, neboť ten byl nastartován dlouho před tím, než se o obchodní válce dalo mluvit. Made in China 2025 je především o tom, jak využít státem vlastněné či spoluvlastněné společnosti k tomu, aby s využitím nakoupených a vyvinutých technologií rozvinuly výrobu hi-end počítačových produktů, čímž se vymaní ze závislosti na cizích společnostech. Jde tak o nám dobře známou snahu dohnat a předehnat. 
 
Dle TrendForce je Čína nyní ve své snaze ještě agresivnější a chce svůj plán uspíšit, ale jak nyní tento závod s časem vypadá? Výstavba je jedna věc, ale schopnost vyrábět konkurenceschopné produkty je něco úplně jiného a TrendForce tvrdí, že Tsinghua postrádá potřebné technologie a zkušenosti, i když JHICC a CXMT, dvě další čínské firmy, je mají. 
 
JHICC získala potřebné know-how od tchaj-wanské firmy UMC ještě před tím, než zakročili Američané. CXMT zase má své technologie od německé Qimondy, která už jako výrobce pamětí dávno skončila. Tsinghua ale bude muset spustit vlastní výrobní proces a to může dle TrendForce trvat po dokončení továrny ještě další tři až pět let a až pak lze očekávat že bude spuštěna výroba, kterou bude možné považovat za významnou. Tsinghua se také už dříve snažila rozjet výrobu pamětí DRAM, a to už v roce 2014, ale tehdy ještě postrádala potřebnou vládní podporu. 
 
Tsinghua tak dnes není to hlavní čínské želízko v ohni, co se týče DRAM. Není to ani JHICC, kterou značně postihl americký zákaz vývozu, ale právě CXMT, která chce spustit masovou výrobu DRAM ke konci příštího roku. Aby ale byla Čína v tomto ohledu soběstačná, bude potřebovat více než jednu takovou společnost. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek