www.svethardware.cz
>
>
>

Čínská Tsinghua už letos začne rychle stavět továrnu pro DRAM

Čínská Tsinghua už letos začne rychle stavět továrnu pro DRAM
, , aktualita
Už v roce 2021 má být dokončena továrna na výrobu pamětí DRAM, kterou letos začne v Číně stavět společnosti Tsinghua Unigroup. Výstavba tak proběhne velice rychle ve snaze Číny zajistit si sama pro sebe výrobu pamětí. 
K oblíbeným
reklama
Továrna bude stát v oblasti Liangjiang New Area (Chongqing), kde Tsinghua Unigroup s místní vládou už podepsala příslušnou dohodu, takže může začít stavět. A jak uvádí společnost TrendForce sledující celý trh nejen s paměťmi DRAM, jde právě o výstavbu v čínské snaze stát se zemí, která bude do několika let soběstačná ve výrobě pamětí DRAM i NAND Flash či jiných se stejným účelem. Jde pochopitelně o politiku zvanou Made in China 2025. 
 
 
S ohledem na probíhající čínsko-americkou obchodní válku může Čína chtít své snahy pouze uspíšit. Nejde ovšem o plán, který by z tohoto zápolení přímo vycházel, neboť ten byl nastartován dlouho před tím, než se o obchodní válce dalo mluvit. Made in China 2025 je především o tom, jak využít státem vlastněné či spoluvlastněné společnosti k tomu, aby s využitím nakoupených a vyvinutých technologií rozvinuly výrobu hi-end počítačových produktů, čímž se vymaní ze závislosti na cizích společnostech. Jde tak o nám dobře známou snahu dohnat a předehnat. 
 
Dle TrendForce je Čína nyní ve své snaze ještě agresivnější a chce svůj plán uspíšit, ale jak nyní tento závod s časem vypadá? Výstavba je jedna věc, ale schopnost vyrábět konkurenceschopné produkty je něco úplně jiného a TrendForce tvrdí, že Tsinghua postrádá potřebné technologie a zkušenosti, i když JHICC a CXMT, dvě další čínské firmy, je mají. 
 
JHICC získala potřebné know-how od tchaj-wanské firmy UMC ještě před tím, než zakročili Američané. CXMT zase má své technologie od německé Qimondy, která už jako výrobce pamětí dávno skončila. Tsinghua ale bude muset spustit vlastní výrobní proces a to může dle TrendForce trvat po dokončení továrny ještě další tři až pět let a až pak lze očekávat že bude spuštěna výroba, kterou bude možné považovat za významnou. Tsinghua se také už dříve snažila rozjet výrobu pamětí DRAM, a to už v roce 2014, ale tehdy ještě postrádala potřebnou vládní podporu. 
 
Tsinghua tak dnes není to hlavní čínské želízko v ohni, co se týče DRAM. Není to ani JHICC, kterou značně postihl americký zákaz vývozu, ale právě CXMT, která chce spustit masovou výrobu DRAM ke konci příštího roku. Aby ale byla Čína v tomto ohledu soběstačná, bude potřebovat více než jednu takovou společnost. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše 2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše
Astronomové hlásí zajímavý objev, který může být pro leckoho podivný. Jedná se totiž o první známý asteroid, jehož oběžná dráha ani v jednom bodě nesahá za dráhu Venuše. Proč takových neznáme víc?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde
Nemilá zpráva pro natěšené zákazníky přichází od vývojářského studia CD Projekt Red, které ohlásilo, že očekávaný titul Cyberpunk 2077 nepřijde na trh na jaře, jak bylo původně slíbeno, ale o několik měsíců později. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář