Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě

Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě
, , aktualita

Obchodní válka USA a Číny může mít další dopad na čínské společnosti. Hodně se sice probírá Huawei, nicméně obavy o bezpečnost a strach ze sledování má USA i z čínských dronů. Nabízí se zejména oblíbené modely od DJI.

K oblíbeným
reklama
Poslední dny jsou plné zpráv o obchodní válce USA a Číny. Ta pramení i z obav z toho, že by čínské technologie mohly skrytě sledovat Spojené státy. Zatímco většinou se hovoří o banu na společnost Huawei, televizní stanice BBC přinesla informace o tom, že by podobný ban mohl hrozit i čínským výrobcům dronů.
 
Dron DJI
 
I když jmenovitě nebyla konkrétně zmíněna žádná společnost, hovoří se o DJI, které má 74 % tržního podílu s drony v USA, a které mělo kvůli obavám ze sledování s americkou vládou už nejeden problém. Tyto drony už v minulosti dostaly ban např. na vojenské operace. Dalším v pořadí by mohl být i Yuneec. DJI se pak brání, že jeho drony pro vládní a jiné kritické účely mají režimy, při kterých je komunikace na internetem zakázána, to však k důvěře v ně nestačil. Budoucnost DJI na americkém trhu tak začíná být nejistá. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory AMD Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka98 komentářů
Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně
Spojené státy americké zadaly studii, která měla vyhodnotit ekonomické dopady GPS systému. Hodnotil se finanční přínos i hrozba toho, co by se stalo při výpadku. Vyšlo, že výpadek by stál ekonomiku jednu miliardu USD denně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným
Japonsko má novou legislativu, která se týká provozu dronů. Zatímco jiné země řeší především licence pro piloty, Japonsko řeší nezodpovědné létání pod vlivem alkoholu, které se nově bude trestat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň" MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň"
Mezi dozvuky Computexu patří MEG Alchemy 700X od společnosti MSI, která si asi řekla, že když můžeme mít prohnuté displeje monitorů, proč by takové nemohly být i skříně. Jak to ale lze skloubit s úložištěm pro běžné komponenty? 
14.6.2019, aktualita, Jan Vítek9 komentářů