Čínský systém obvinil ženu z reklamy na autobusu z chůze na červenou

Čínský systém obvinil ženu z reklamy na autobusu z chůze na červenou
, , aktualita
Všichni víme, že systémy umělé inteligence a softwary pro rozpoznávání objektů nikdy nefungují na 100 %. V Číně se nyní povedl nepříjemný přehmat, systém si totiž spletl ženu z reklamy na autobusu se skutečnou osobou.
K oblíbeným
reklama
Přestože software dokáže v datech najít souvislosti, které člověk nikdy nedokáže, stále může být zmaten věcmi, které by člověku nikdy neunikly. Nedávno se tak stalo např. v Číně, kde už dnes mají doslova Velkého bratra. Všude na ulicích kamery a výpočetní střediska zpracovávající obsah z nich. Ten hledá nejrůznější zločince, nepohodlné lidi, potenciální rozvraceče režimu, ale třeba i ty, kteří přecházeli na červenou. A tak se i stalo ve městě Ning-po v provincii Če-ťiang, že zde monitorují přechody pro chodce, všechny natočené hříšníky pak vyhledají v databázi a jejich fotografii i jméno zobrazí na velké "obrazovce hanby".
 
Dong Mingzhu
 
zdroj: World Economic Forum [CC BY 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], přes Wikimedia Commons
 
Ne vše je ale dokonalé, a tak systém v obraze našel i člověka, který tam ve skutečnosti nebyl. Byla jím Dong Mingzhu, slavná čínská manažerka ze společnosti Gree Electric, která byla loni magazínem Forbes vyhodnocena jak jedna z Top 100 nejlepších čínských manažerek. Její podobizna i ze zkomoleným jménem a dalšími údaji včetně informace o porušení zákona se objevily na této obrazovce hanby, nicméně šlo o velké nedorozumění. Když byla na přechodu pro chodce červená, projel autobus s reklamou na Gree Electric, na níž byla její podobizna. Systém ji ale vyhodnotil jako reálného člověka na přechodu v době, kdy svítila červená pro chodce (a nikoli autobus projíždějící přes přechod).
 
Policie uznala, že systém udělal chybu, všechna záznamy o přečinu vymazala a nechala se slyšet, že systém projde vylepšením, který by měl podobným problémům do budoucna zabránit.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk opět potvrdil záměr letět na Mars ve 2022, s lidmi snad už ve 2024 Elon Musk opět potvrdil záměr letět na Mars ve 2022, s lidmi snad už ve 2024
Elon Musk je znám svými smělými plány a opět ukázal, že si ve vesmírném cestování dost věří. Při přebírání ceny Axel Springer Award 2020 potvrdil, že by se první cesta SpaceX na Mars měla uskutečnit už za 2 roky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Kryptoměna Libra mění svůj název na Diem Dollar Kryptoměna Libra mění svůj název na Diem Dollar
Kryptoměna Libra, kterou původně představila společnost Facebook, nyní mění jméno. Ponese název Diem Dollar, čímž se chce zase o něco více zbavit své minulosti a problémů. Nakonec asi ani zdaleka nepůjde o tak rozsáhlý projekt, jak mělo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
GeForce RTX 3060 Ti vstoupily na trh, jaká je dostupnost? GeForce RTX 3060 Ti vstoupily na trh, jaká je dostupnost?
Už čtvrtý model z řady GeForce Ampere se začal prodávat. Jde o GeForce RTX 3060 Ti, které mají výrobcem doporučenou cenu od 11.500 Kč s daní. Do nabídek obchodů se dostaly už dříve, ale dostupné jsou až od 15:00. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Některé PS5 jsou hlučnější než jiné, jak je to možné? Některé PS5 jsou hlučnější než jiné, jak je to možné?
Zákazníci kupující si nové konzole PlayStation 5 nevědomky hrají menší "hlukovou loterii". Chlazení všech vyrobených modelů totiž není stejné, jak uvádí francouzský server Les Numériques. V čem se liší?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft vydal první Windows Feature Experience Pack. Co obsahuje? Microsoft vydal první Windows Feature Experience Pack. Co obsahuje?
Microsoft testuje nový způsob aktualizací, který urychlí přidávání nových funkcí do Windows 10. K běžným půlročním updatům přidá ještě nepravidelné balíčky. První z nich vychází již nyní v beta kanálu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik