Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk

Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
, , aktualita
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
K oblíbeným
reklama
Umělá inteligence se rozšiřuje do mnoha různých odvětví a letos byla poprvé připuštěna i do závodů Drone Racing League (DRL), které jsou pořádány ve spolupráci se společností Lockheed Martin. V závodě v Austinu v Texasu tak mezi sebou závodili nejen lidští závodníci, ale také 9 dronů ovládaných pomocí umělé inteligence. Vítězem kategorie AI byl tým MAVLab z Nizozemí, jehož dron proletěl neznámou dráhu bez pomoci člověka za 12 sekund. Tým tak byl oceněn i výhrou 1 milionu USD. Přestože byl vítězem v kategorii počítačem řízených dronů, celkové vítězství si neodnesl.
 
Dron pro DRL
 
Nejlepším pilotem je totiž i nadále člověk, konkrétně je to Švýcar Gabriel Kocher. Ten spolu s brýlemi pro přenos obrazu dokázal tuto trať proletět za pouhých 6 sekund a je tak 2krát rychlejší než nejlepší dron. Soutěž má podpořit vývoj autonomních dronů, které budou užitečné v reálném světě a ne jen pro zábavu na závodech. Má jít především o různé záchranářské drony a jiné přístroje používané např. při živelných nebo podobných pohromách. Zástupci DRL předpokládají, že drony řízené pomocí AI překonají člověka nejspíš v roce 2023.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI Adobe ukázal novou funkci výměny oblohy ve Photoshopu pomocí AI
Společnost Adobe připravuje spoustu zajímavých funkcí pro své aplikace. Jednou z nich je i výměna oblohy (Sky Replacement) pomocí systémů umělé inteligence Adobe Sensei. Ta zajistí větší věrohodnost výsledku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním AMD Navy Flounder: Radeon se 40 CU a 192bitovým rozhraním
Jako Navy Flounder byl už dříve označen čip Navi 22, ale to není tak jednoznačné. Nyní se ale dozvídáme o tom, že Navy Flounder má být v podstatě nástupce Navi 10 s rovněž 40 jednotkami CU. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž NASA Artemis Plan: kterak na Měsíci přistane první žena a další muž
NASA představila Artemis Plan a konkrétně pak aktualizaci svého programu Artemis zahrnující také Fázi 1, čili plány pro přistání lidí na Měsíci. Mezi nimi už bude i první žena a cílem je rok 2024.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila YouTube vrací lidské kurátory, AI se moc neosvědčila
Server YouTube ve zvýšené míře nasadil systémy umělé inteligence, které měly za úkol odstraňovat nenávistný a jinak závadný obsah. Nyní ale couvá a vrací lidské kurátory kvůli vysoké chybovosti AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GeForce RTX 3080 má 19Gb/s paměti, proč ale nejsou ještě rychlejší? GeForce RTX 3080 má 19Gb/s paměti, proč ale nejsou ještě rychlejší?
Igor Wallossek z Igor's Lab se věnuje otázce výběru pamětí pro nové grafické karty GeForce RTX, a to nejen modelu 3080, ale také 3090. Ty se v tomto ohledu totiž moc neliší a hlavní otázka je, proč tu jsou 19Gb/s paměti, kdy v nabídce jsou i 21Gb/s. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře