Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk

Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
, , aktualita
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
K oblíbeným
reklama
Umělá inteligence se rozšiřuje do mnoha různých odvětví a letos byla poprvé připuštěna i do závodů Drone Racing League (DRL), které jsou pořádány ve spolupráci se společností Lockheed Martin. V závodě v Austinu v Texasu tak mezi sebou závodili nejen lidští závodníci, ale také 9 dronů ovládaných pomocí umělé inteligence. Vítězem kategorie AI byl tým MAVLab z Nizozemí, jehož dron proletěl neznámou dráhu bez pomoci člověka za 12 sekund. Tým tak byl oceněn i výhrou 1 milionu USD. Přestože byl vítězem v kategorii počítačem řízených dronů, celkové vítězství si neodnesl.
 
Dron pro DRL
 
Nejlepším pilotem je totiž i nadále člověk, konkrétně je to Švýcar Gabriel Kocher. Ten spolu s brýlemi pro přenos obrazu dokázal tuto trať proletět za pouhých 6 sekund a je tak 2krát rychlejší než nejlepší dron. Soutěž má podpořit vývoj autonomních dronů, které budou užitečné v reálném světě a ne jen pro zábavu na závodech. Má jít především o různé záchranářské drony a jiné přístroje používané např. při živelných nebo podobných pohromách. Zástupci DRL předpokládají, že drony řízené pomocí AI překonají člověka nejspíš v roce 2023.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek