reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem

23.1.2020, Jan Vítek, aktualita
CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem
Cooler Master si pod označením MasterAir G200P připravil nový nízkoprofilový chladič procesorů AMD a Intel. Ten tak zabere na výšku jen několik málo centimetrů a nabídne také ovladač pro své podsvícení. 
Cooler Master MasterAir G200P má předpokládané zpracování a jde prostě o ventilátor sedící na hliníkovém pasivu s heatpipe. Jde přitom o 92mm ventilátor s otáčkami řízenými pomocí PWM, který určuje i základní rozměry celého chladiče. Ten má pak celkem necelé 4 cm na výšku (minus zanedbatelných 0,6 mm). 
 
 
MasterAir G200P tak bude vhodný především pro malé sestavy s nízkými či tenkými skříněmi, přičemž zákazník musí ještě pochopitelně myslet i na to, aby mohl vzduch proudit k samotnému ventilátoru, takže pouze 4 cm místa nad procesorem nebude stačit, pokud pak bude ventilátor ucpán nepropustným panelem. 
 
 
Pod eloxovanou základnou najdeme dvě heatpipe, které vedou k okrajům chladiče a téměř nejsou vidět. Na druhé fotografii je ale přece jen můžete najít, a to nahoře, jak se ohýbají o 180 stupňů. Hliníkový pasiv pak není extrudovaný, ale vyrobený z jednotlivých plíšků, které drží pohromadě právě i ony tepelné trubice. 
 
 
Nový vzduchový chladič pochopitelně "musí" mít podsvícený ventilátor, přičemž zde je výbava posílena ještě o RGB ovladač, kterým si budeme moci nastavit různé efekty dle libosti. 
 
Tuto novinku najdeme od označením MAP-G2PN-126PC-R1 a dál můžeme zmínit otáčky ventilátoru 800 - 2600 RPM (PWM) ± 10%, hlučnost 6 - 28 dBA, celkové rozměry 
95 x 92 x 39,4 mm a především kompatibilitu s paticemi LGA1151, LGA1150, LGA1155, LGA1156, AM4, AM3+, AM3, AM2+, AM2, FM2+, FM2 a FM1. 
 
Na evropské trhy se dostane od příštího měsíce, a to s cenou 39 eur. 
 


reklama