CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem

CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem
, , aktualita
Cooler Master si pod označením MasterAir G200P připravil nový nízkoprofilový chladič procesorů AMD a Intel. Ten tak zabere na výšku jen několik málo centimetrů a nabídne také ovladač pro své podsvícení. 
K oblíbeným
reklama
Cooler Master MasterAir G200P má předpokládané zpracování a jde prostě o ventilátor sedící na hliníkovém pasivu s heatpipe. Jde přitom o 92mm ventilátor s otáčkami řízenými pomocí PWM, který určuje i základní rozměry celého chladiče. Ten má pak celkem necelé 4 cm na výšku (minus zanedbatelných 0,6 mm). 
 
 
MasterAir G200P tak bude vhodný především pro malé sestavy s nízkými či tenkými skříněmi, přičemž zákazník musí ještě pochopitelně myslet i na to, aby mohl vzduch proudit k samotnému ventilátoru, takže pouze 4 cm místa nad procesorem nebude stačit, pokud pak bude ventilátor ucpán nepropustným panelem. 
 
 
Pod eloxovanou základnou najdeme dvě heatpipe, které vedou k okrajům chladiče a téměř nejsou vidět. Na druhé fotografii je ale přece jen můžete najít, a to nahoře, jak se ohýbají o 180 stupňů. Hliníkový pasiv pak není extrudovaný, ale vyrobený z jednotlivých plíšků, které drží pohromadě právě i ony tepelné trubice. 
 
 
Nový vzduchový chladič pochopitelně "musí" mít podsvícený ventilátor, přičemž zde je výbava posílena ještě o RGB ovladač, kterým si budeme moci nastavit různé efekty dle libosti. 
 
Tuto novinku najdeme od označením MAP-G2PN-126PC-R1 a dál můžeme zmínit otáčky ventilátoru 800 - 2600 RPM (PWM) ± 10%, hlučnost 6 - 28 dBA, celkové rozměry 
95 x 92 x 39,4 mm a především kompatibilitu s paticemi LGA1151, LGA1150, LGA1155, LGA1156, AM4, AM3+, AM3, AM2+, AM2, FM2+, FM2 a FM1. 
 
Na evropské trhy se dostane od příštího měsíce, a to s cenou 39 eur. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze? První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze?
Grafická karta GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6 přichází stále ještě jako oficiálně nepředstavená novinka, ale její nástup je v podstatě jistý. Nyní se můžeme podívat na to, jaký výkonnostní nárůst můžeme očekávat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek