CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem

CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem
, , aktualita
Cooler Master si pod označením MasterAir G200P připravil nový nízkoprofilový chladič procesorů AMD a Intel. Ten tak zabere na výšku jen několik málo centimetrů a nabídne také ovladač pro své podsvícení. 
K oblíbeným
reklama
Cooler Master MasterAir G200P má předpokládané zpracování a jde prostě o ventilátor sedící na hliníkovém pasivu s heatpipe. Jde přitom o 92mm ventilátor s otáčkami řízenými pomocí PWM, který určuje i základní rozměry celého chladiče. Ten má pak celkem necelé 4 cm na výšku (minus zanedbatelných 0,6 mm). 
 
 
MasterAir G200P tak bude vhodný především pro malé sestavy s nízkými či tenkými skříněmi, přičemž zákazník musí ještě pochopitelně myslet i na to, aby mohl vzduch proudit k samotnému ventilátoru, takže pouze 4 cm místa nad procesorem nebude stačit, pokud pak bude ventilátor ucpán nepropustným panelem. 
 
 
Pod eloxovanou základnou najdeme dvě heatpipe, které vedou k okrajům chladiče a téměř nejsou vidět. Na druhé fotografii je ale přece jen můžete najít, a to nahoře, jak se ohýbají o 180 stupňů. Hliníkový pasiv pak není extrudovaný, ale vyrobený z jednotlivých plíšků, které drží pohromadě právě i ony tepelné trubice. 
 
 
Nový vzduchový chladič pochopitelně "musí" mít podsvícený ventilátor, přičemž zde je výbava posílena ještě o RGB ovladač, kterým si budeme moci nastavit různé efekty dle libosti. 
 
Tuto novinku najdeme od označením MAP-G2PN-126PC-R1 a dál můžeme zmínit otáčky ventilátoru 800 - 2600 RPM (PWM) ± 10%, hlučnost 6 - 28 dBA, celkové rozměry 
95 x 92 x 39,4 mm a především kompatibilitu s paticemi LGA1151, LGA1150, LGA1155, LGA1156, AM4, AM3+, AM3, AM2+, AM2, FM2+, FM2 a FM1. 
 
Na evropské trhy se dostane od příštího měsíce, a to s cenou 39 eur. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD utržilo 2,8 miliard dolarů: výrazně víc, než očekávalo AMD utržilo 2,8 miliard dolarů: výrazně víc, než očekávalo
Společnost AMD jako obvykle nedlouho po Intelu zveřejnila také své finanční výsledky za poslední kvartál. Předpoklad zněl, že během něj utrží 2,55 miliard dolarů plus/minus sto milionů. Jaká je realita? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Smazáním účtu na Facebooku přijdeme i o zakoupené tituly pro Oculus Smazáním účtu na Facebooku přijdeme i o zakoupené tituly pro Oculus
Bylo zřejmé, že Facebook se bude snažit udělat z headsetů Oculus platformu navázanou na svou sociální síť. Nakonec se ale rozhodl, že toto provázání bude absolutní a že to pro majitelé headsetů bude znamenat závislost na účtu Facebooku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Život na Zemi může být detekován z celkem 1004 blízkých hvězdných systémů Život na Zemi může být detekován z celkem 1004 blízkých hvězdných systémů
Pokud by se přihodilo, že v jednom z blízkých hvězdných systémů se vyvinul inteligentní život, jehož zástupci budou mít zájem o vesmír kolem sebe a techniku srovnatelnou s naší, pak by mohli z jednoho ze 1004 míst najít známky života přímo na Zemi.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hry začíná streamovat také Facebook. Dokonce zdarma Hry začíná streamovat také Facebook. Dokonce zdarma
Služba Facebook Gaming se rozšířila o zajímavou novinku. Nově umožňuje streamovat hry přes cloud, a to dokonce zdarma. Nvidia ani Google se ovšem bát nemusí. Facebook podporuje mobilní tituly jako Asphalt 9: Legends či PGA TOUR Golf Shootout.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nastoupí GeForce RTX 3080 Ti s téměř deseti tisíci CUDA jader? Nastoupí GeForce RTX 3080 Ti s téměř deseti tisíci CUDA jader?
NVIDIA dle serveru VideoCardz zrušila chystané karty RTX 3080 a RTX 3070 vybavené 20GB a 16 GB paměti, ale jak to vypadá, možná se chystá něco jiného. Tím by mohla být RTX 3080 s 9984 CUDA jádry a je třeba říci, že není důvod, proč by přijít nemohla.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře