CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem

CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem
, , aktualita
Cooler Master si pod označením MasterAir G200P připravil nový nízkoprofilový chladič procesorů AMD a Intel. Ten tak zabere na výšku jen několik málo centimetrů a nabídne také ovladač pro své podsvícení. 
K oblíbeným
reklama
Cooler Master MasterAir G200P má předpokládané zpracování a jde prostě o ventilátor sedící na hliníkovém pasivu s heatpipe. Jde přitom o 92mm ventilátor s otáčkami řízenými pomocí PWM, který určuje i základní rozměry celého chladiče. Ten má pak celkem necelé 4 cm na výšku (minus zanedbatelných 0,6 mm). 
 
 
MasterAir G200P tak bude vhodný především pro malé sestavy s nízkými či tenkými skříněmi, přičemž zákazník musí ještě pochopitelně myslet i na to, aby mohl vzduch proudit k samotnému ventilátoru, takže pouze 4 cm místa nad procesorem nebude stačit, pokud pak bude ventilátor ucpán nepropustným panelem. 
 
 
Pod eloxovanou základnou najdeme dvě heatpipe, které vedou k okrajům chladiče a téměř nejsou vidět. Na druhé fotografii je ale přece jen můžete najít, a to nahoře, jak se ohýbají o 180 stupňů. Hliníkový pasiv pak není extrudovaný, ale vyrobený z jednotlivých plíšků, které drží pohromadě právě i ony tepelné trubice. 
 
 
Nový vzduchový chladič pochopitelně "musí" mít podsvícený ventilátor, přičemž zde je výbava posílena ještě o RGB ovladač, kterým si budeme moci nastavit různé efekty dle libosti. 
 
Tuto novinku najdeme od označením MAP-G2PN-126PC-R1 a dál můžeme zmínit otáčky ventilátoru 800 - 2600 RPM (PWM) ± 10%, hlučnost 6 - 28 dBA, celkové rozměry 
95 x 92 x 39,4 mm a především kompatibilitu s paticemi LGA1151, LGA1150, LGA1155, LGA1156, AM4, AM3+, AM3, AM2+, AM2, FM2+, FM2 a FM1. 
 
Na evropské trhy se dostane od příštího měsíce, a to s cenou 39 eur. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vědcům v Koreji se podařilo vytvořit akumulátory s křemíkovou anodou Vědcům v Koreji se podařilo vytvořit akumulátory s křemíkovou anodou
Center for Energy Storage Research v Korea Institute of Science and Technology (KIST) je jedním z mnoha týmů, které se snaží vyvíjet lepší akumulátory. Vyvinuli baterie s křemíkovou anodou, která slibuje větší kapacitu i rychlejší nabíjení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
THQ Nordic přepracuje původní Gothic THQ Nordic přepracuje původní Gothic
Na konci předchozího roku studio THQ Nordic přineslo překvapivé demo přepracovaného původního dílu hry Gothic. Vývojáři tímto způsobem sondovali, zda by o případný remake byl mezi hráči dostatečný zájem. Byl. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Specifikace PCIe 6.0 jsou ve verzi 0.5, příští rok budou dokončeny Specifikace PCIe 6.0 jsou ve verzi 0.5, příští rok budou dokončeny
Dlouhé roky jsme si vystačili s rozhraním PCIe 3.0 a popravdě řečeno, většina uživatelů ani nemá důvod chtít novější PCIe 4.0. Nejde ovšem pouze o PC, které může z rychlejšího PCIe těžit, respektive PC jsou v tomto ohledu spíše na okraji zájmu.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové fámy o Ampere: obrovské 7nm čipy s dvojnásobkem CUDA na jeden SM Nové fámy o Ampere: obrovské 7nm čipy s dvojnásobkem CUDA na jeden SM
NVIDIA by mohla už přibližně za měsíc představit svou novou grafickou architekturu a s ní i konkrétní produkty. Podívejme se tak na to, co se říká o údajném 7nm čipu GA100, čili vlajkovém modelu generace Ampere. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul
Takovýto úvod do provozu služba GeForce NOW rozhodně nepotřebovala. Krátce po jejím spuštění byla zákazníkům upřena nabídka firmy Activision Blizzard a nyní se nově stahuje i Bethesda, a to až na jeden titul. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář